Ofelia dziś, kumulacja premier w Wałbrzychu, walka Skrzywanka, arcykino na Nowe czasy i Horyzonty (ROZMOWY z RWK)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2020-10-22 22:00 | Zmodyfikowano: 2020-10-23 15:39

Pod tajemniczym tytułem 'I Come to You River: Ophelia Fractured' kryje się najnowszy spektakl Studia Kokyu. Do zobaczenia w Studiu Na Grobli Instytutu Grotowskiego od soboty do poniedziałku. Opowieść o współczesnej Ofelii (a raczej Ofeliach) reżyseruje Przemysław Błaszczak, występują: Anita Szymańska, Marie Walker, Martine Vrieling van Tuijl. Wszyscy u nas.

Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu jak zwykle w awangardzie, także teatru w czasie pandemii. Najbliższy weekend to bowiem aż cztery premiery, choć w skromniejszej wersji obsadowej:

KUMULACJA - Mateusz Flis, reż. Jacek Jabrzyk

CYRANO - Michał Kosela, reż. Katarzyna Raduszyńska

PACJENT 0 - Wojciech Świeściak, reż. Wojtek Ziemilski

IWANOW. CZŁOWIEK, KTÓRY ŚPI - Piotr Mokrzycki, reż. Małgorzata Maciejewska

Jakub Skrzywanek, również dobry znajomy z Wałbrzycha (pamiętacie 'Cynkowych chłopców'?). Jest świetna okazja, by dowiedzieć się, co nowego u pochodzącego z Wrocławia reżysera i zobaczyć jego głośny spektakl 'Mein Kampf', zrealizowany w Teatrze Powszechnym w Warszawie. W sobotę, na właśnie uruchamianym niezależnym kanale VOD tego teatru.

Wieczór z Kulturą. Gośćmi audycji będą dyrektorzy jednego z najważniejszych nie tylko w polskiej skali wydarzeń jesieni, czyli połączonych festiwali Nowe Horyzonty i American Film Festival. Szef generalny Roman Gutek oraz artystyczni; Urszula Śniegowska (AFF), Marcin Pieńkowski (NH). Zapytamy o program (w pełni ogłaszany 20 października) i formułę. Bo z wyższej konieczności idziemy w tym roku do kina online. Przygotujcie wygodny sprzęt, jest jeszcze chwila do 5-15 listopada.

NH+AFF cz.1

NH+AFF cz.2

Do usłyszenia i zobaczenia w DAB+, aplikacjach mobilnych, na www.radiowroclawkultura.pl.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.