Legnica: Radni zadecydowali. Zamiast zielonego skweru będą kolejne domy

Karolina Kurczab, km | Utworzono: 2020-10-26 15:41 | Zmodyfikowano: 2020-10-26 15:42
A|A|A

Fot. archiwum Radia Wrocław, zdj ilustracyjne

Zakończyła się październikowa sesja rady miejskiej w Legnicy, która z powodu sytuacji epidemiologicznej odbyła się online. Podczas dzisiejszych obrad radni przegłosowali między innymi zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulic Bratkowej i Orzechowej na osiedlu Sienkiewicza. Zmiany pozwolą na sprzedaż 30-arowej działki w przyszłości, pod zabudowę mieszkaniową. Przeciwny zaproponowanym przez Prezydenta Tadeusza Krzakowskiego zmianom był radny Piotr Niemiec, który reprezentował w tej sprawie mieszkańców osiedla:

- Tym głosowaniem zaprzepaściliście możliwość powstania w tym miejscu terenu zielonego. To był ostatni kawałek terenu na którym coś takiego można było zrobić. Zapowiadam Panu, że będę z Panem walczył w takim razie na tej płaszczyźnie.

Mieszkańcom marzył się w tym miejscu zielony skwer. Tłumaczyli, że na osiedlu Sienkiewicza z powodu bardzo gęstej zabudowy jednorodzinnej brakuje miejsc ogólnodostępnych do rekreacji i integracji.

Prezydent Tadeusz Krzakowski, który planuje sprzedaż tej działki pod zabudowę jednorodzinną skomentował decyzję radnych jednym zdaniem:

- Panie Przewodniczący, wysoka rado bardzo dziękuję za podjęcie tej uchwały. Jest to realizacja postulatu i wniosków mieszkańców, którzy złożyli kilkadziesiąt podpisów w sprawie podjęcia uchwały umożliwiającej realizację ich postulatów.

Sprzeciw wobec tej decyzji wyraził radny Piotr Niemiec, który za utworzeniem skweru zieleni zebrał wśród mieszkańców osiedla Sienkiewicza ponad setkę podpisów. Na dzisiejszej sesji radni uchwalili także poprawki do budżetu i przegłosowali kilka uchwał w sprawie określenia górnych stawek opłat za usługi odbierania i gospodarowania odpadami.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama