Wielkie emocje i zwycięstwo Śląska Wrocław z liderem tabeli

Wojciech Klich | Utworzono: 2020-11-15 21:41

To spotkanie było od początku meczem bardzo wyrównanym. Pierwsze dwie kwarty to niewielka przewaga lidera tabeli, Legii Warszawa. Faworyci na przerwę schodzili z czteropunktowym prowadzeniem.

Całość wrocławianie odrobili już w trzeciej kwarcie. Szczególnie skuteczni pod koszem rywali byli Aleksander Dziewa i Elijah Stewart. Legioniści starali się jeszcze odwrócić losy meczu w ostatniej kwarcie, ale Śląsk zdołał doprowadzić w niej do wyrównania i do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka.

W niej to Śląsk wykazał się lepszą grą defensywną. Przyjezdni rzucili pięć punktów, a WKS dwukrotnie więcej. Dzięki wygranej wrocławianie awansowali na 5. miejsce w tabeli i mają obecnie 20 punktów na koncie.

Śląsk Wrocław – Legia Warszawa 73:68 po dogrywce (16:19, 13:14, 20:16, 14:14, dogr. 10:5)

Punkty:

Śląsk Wrocław: Aleksander Dziewa 22, Elijah Stewart 19, Ivan Ramljak 14, Strahinja Jovanovic 6, Michał Gabiński 8, Mateusz Szlachetka 2, Kyle Gibson 2, Akos Keller 0;

Legia Warszawa: Justin Bibbins 25, Jamel Morris 14, Dariusz Wyka 11, Grzegorz Kulka 10, Grzegorz Kamiński 6, Mariusz Konopatzki 2, Przemysław Kuźkow 0, Adam Linowski 0, Jakub Sadowski 0.