Już dziś derby Dolnego Śląska w Basket Lidze Kobiet

Wojciech Klich | Utworzono: 2020-12-02 08:18

Faworytem tego spotkania zdecydowanie będą gospodynie. Polkowiczanki w tym sezonie jeszcze nie przegrały, w tabeli zajmują drugie miejsce, bo prowadząca (również niepokonana) Arka Gdynia rozegrała jedno spotkanie więcej.

Ślęza z kolei spróbuje dziś przerwać passę czterech porażek z rzędu. W tych spotkaniach jednak podopiecznym Arkadiusza Rusina często brakowało niewiele, by odwrócić losy meczu. Tak chociażby było w starciu z Zagłębiem Sosnowiec, przegranym trzema punktami, czy w meczu z Artego Bydgoszcz, gdzie rywalki zdobyły zaledwie dwa oczka więcej.

 - Dalej jest to mocny zespół. Młoda drużyna, ale dalej walcząca. Ostatnie mecze pokazały, że ten zespół może walczyć z tymi teoretycznie lepszymi, dlatego nastawiamy się na trudne zawody - przyznał trener CCC, Karol Kowalewski. 

Z kolei trener Ślęzy, Arkadiusz Rusin przyznaje, że jego zespół będzie musiał mocno popracować w defensywie, by uprzykrzyć życie rywalkom.

 - I oby nam się udało. Musimy sprowadzić mecz do stylu, w którym możemy się odnaleźć. Na pewno nie odnajdziemy się za to w koszykówce "na 90 punktów" - przekonuje szkoleniowiec.

Początek dzisiejszego spotkania o godzinie 19. Mecz odbędzie się bez udziału kibiców.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.