Już dziś dolnośląskie derby w Basket Lidze Kobiet

Piotr Pietraszek, mat. prasowe | Utworzono: 2019-03-20 06:20

W grudniowym spotkaniu obu drużyn Ślęza po niezwykle emocjonującym meczu pokonała CCC 54:51. Choć podopieczne Arkadiusza Rusina w połowie trzeciej kwarty przegrywały 13 punktami, udało im się odrobić straty i sprawić sporą niespodziankę. Także podczas środowego spotkania faworytem do wygranej będzie zespół CCC. Polkowiczanki przegrały pierwszy mecz w tym roku, ulegając w Bydgoszczy Artego, ale od tego czasu są niepokonane, mając na rozkładzie między innymi Arkę Gdynia, Energę Toruń czy AZS Gorzów Wlkp. Tymczasem Ślęza po ważnej wygranej w Gorzowie Wielkopolskim wysoko uległa Wiśle Kraków i do samego końca nie była pewna wygranej w spotkaniu z Widzewem Łódź.

Mistrzynie Polski z Polkowic praktycznie od początku sezonu zajmują pierwszą pozycję w ligowej tabeli, a o utrzymanie status quo dba plejada gwiazd. Praktycznie każda zawodniczka CCC jest w stanie przesądzić o losach spotkania, a siedem z nich plasuje się w czołowej 10 ligi jeżeli chodzi o statystykę +/-. Ósma koszykarka w szerokiej rotacji polkowiczanek, Styliani Kaltsidou nie jest o wiele niżej, ponieważ zajmuje 15. miejsce. Podopieczne Marosa Kovacika potrafią zatrzymać każdego przeciwnika, a dodatkowo swoją ofensywą zbudować spore prowadzenie.

- Myślę, że tam jest dużo indywidualności. Od stycznia zrobiły duży progres w defensywie, ale w ataku to wciąż dużo indywidualności. Mają dużo gier na ich mocne strony i wykorzystują to. Nie ma co porównywać potencjału Polkowic i naszego, ale potencjał jest potencjałem. My też lepiej wyglądaliśmy od Widzewa, a nie wykorzystaliśmy tego. Wychodzi się na mecz i jeżeli czegoś nam brakuje, to trzeba dać z siebie 200 procent zaangażowania i boiskowego sprytu, żeby zniwelować różnicę - podkreśla trener Ślęzy Arkadiusz Rusin.

Z szacunkiem o rywalu z Wrocławia wypowiada się także szkoleniowiec CCC: – Ślęza to bardzo wymagający rywal. W swojej hali jest tym bardziej groźna. My skupiamy się na swojej pracy. Mamy plan taktyczny na zbliżający się mecz. Wiemy co zrobić, aby wygrać. Jedziemy do Wrocławia po komplet punktów – mówi Maros Kovacik.

Początek derbowego starcia Ślęzy Wrocław z CCC Polkowice o godz. 18.30 w hali AWF.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.