Nie Było Grane: Speceslug (rozmowa), Half Japanese, Ameryka & Islandia

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2020-12-12 16:30 | Zmodyfikowano: 2020-12-12 16:34
A|A|A

Nie Było Grane 12/12/20

Wrocławski Spaceslug czas pandemii wykorzystał na nagranie EP-ki „Leftovers”, której premiera odbyła się w piątek 11 grudnia.


O zawartości tego dość zaskakującego wydawnictwa, podbarwionego syntezatorem i akustycznym brzmieniem gitary, post pandemicznych planach koncertowych tuż po 19-tej porozmawiamy z basistą składu, Janem Rutką.


 Nie Było Grane czyli sludge, doom, indie, shoegaze, alternatywa, eksperymenty i proste piosenki - Radio Wrocław Kultura, środy 21.00 - 23.00 (powtórka w sobotę od 17.00)! 


Jakiś czas temu miała za to miejsce premiera dość ciekawego „Strum & Thrum: The American Jangle Underground 1983-1987”, albumu przynoszącego zestaw nagrań amerykańskich składów tworzących zręby tamtejszej sceny alternatywnej. Jak piszą twórcy tej kompilacji, „(...)” w latach 1980 poza Michaelem Jacksonem, The Police czy sceną hc punk istniało muzyczne życie, a wśród zespołów, którym w odróżnieniu od R.E.M. czy The Feelies nie udało się przebić, znaleźć można kilka ciekawych propozycji (...)”. Wybierzemy te najciekawsze.


Half Japanese na scenie obecni są już od przeszło 4 dekad. Mają na koncie kilkanaście płyt, nagranych własnymi siłami jak i z pomocą znanych postaci: Maureen Tucker czy Johna Zorna. Ale zarówno wydawnictwa studyjne jak i koncerty grupy od zawsze przyciągały niewielką liczbę fanów. Inna sprawa, że wśród nich są Peter Buck, Ira Kaplan, Lee Ranaldo czy muzycy Teenage Fanclub. Fanem był zaś Kurt Cobain, który w swoim dzienniku wymienił płytę Half Japanese w zestawie swoich ulubionych albumów.
Ten najnowszy w dorobku Half Japanese zatytułowany jest „Crazy Heart”, sięgniemy po jego najlepsze fragmenty.


A nasze spotkanie zamkniemy klamrą. I nie będzie to Spaceslug, bo przywitamy i pożegnamy się muzyką z Islandii

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama