Wygrana koszykarzy Śląska w Zielonej Górze

Robert Skrzyński | Utworzono: 2020-12-17 19:30 | Zmodyfikowano: 2020-12-17 19:30

Zawodnicy Śląska wiedzieli, że mecz w Zielonej Górze z Zastalem będzie jednym z najtrudniejszych spotkań w sezonie.

Pierwsze punkty w meczu zdobył Aleksander Dziewa. I jeden i drugi zespół miał na początku duże problemy ze zdobywaniem punktów. Zatal wyszedł na prowadzenie dopiero po 4 minutach, gdy rzutem za 3 punkty popisał się Kris Richard. Gra była wyrównana, a żadnej z drużyn nie udało się wypracować większej przewagi. Dopiero po 6 minutach i kolejnym rzucie za 3 Cecila Willimsa było 14:10 dla zespołu z Zielonej Góry. Gospodarze zdobyli 5 punktów z rzędu i ich przewaga błyskawicznie urosła do wyniku 19:10. Tuż przed zakończeniem tej części gry Strahinja Jovanović zmniejszył nieco straty i było 24:19 dla Zastalu.

Sygnał do orabiania strat dał na początku drugiej kwarty Kyle Gibson, który trafił za trzy i było już tylko 22:24. Szybko odpowiedział jednak Gabriel Lundberg. Wrocławianie po 5 minutach zbliżyli się ponownie na 3 punkty po rzucie Elijaha Stewarta. Śląsk zaczął grać fantastycznie. Zdobył 12 punktów z rzędu i po trafieniu Ivana Ramljaka wyszedł na prowadzenie 44:36. Do końca kwarty pozostawało 90 sekund. W nich punkty zdobywali jednak tylko koszykarze z Zielonej Góry i do przerwy był remis 44:44.

Pierwsze punkty w trzeciej kwarcie zdobył Geoffrey Groselle i Zastal ponownie prowadził. Gospodarze zalczęli uzyskiwać przewagę i po rzucie za 3 Janisa Berzinsa wygrywali 53:46. Śląsk za sprawą Jana Wójcika i Ramljaka odrobił 5 punktów Później dwa razy trafił Jovanović, a po kolejnym rzucie Ramljaka było już 58:53 dla drużyny Olivera Vidina. Niestety znów do głosu doszli zawodnicy Zastalu. Trafienia kolejno Lundberga, Williamsa i Richarda dały im prowadzenie 61:60 na dwie minuty przed końcem tej części gry. Po rzucie Jovanovicia Śląsk zakończył tę kwartę na prowadzeniu 65:63.

Od początku czwartej kwarty Śląsk utrzymywał minimalną przewagę. Po 3 minutach i rzucie za 3 Michała Gabińskiego wrocławski zespół odskoczył na 73:68.Gospodarze chcieli odrobić straty. Trafiał Groselle, ale drużyna Śląska odpowiadała. Na dwie minuty przed końcem i rzutach wolnych oraz trafieniu Rolandsa Freimanisa było już tylko 79:77 dla Śląska. Freimanis trafił jeszcze za 3 i na 34 sekundy przed końcem było 81:80 dla gości. Na 10 sekund przed końcem za trzy trafił Jovanović i ostatecznie Śląsk wygrał to spotkanie 84:80. Najwięcej punktów dla wrocławskiej drużyny zdobyli Ivan Ramljak 20 i Elijah Stewart 18.

Zastal Zielona Góra - Śląsk Wrocław 80:84 (24:19, 20:25, 19:21, 17:19)

Zastal: Gabriel Iffe Lundberg 16, Janis Berzins 16, Geoffrey Groselle 15, Rolands Freimanis 14, Cecil Williams 13, Kris Richard 6, Filip Put 0, Łukasz Koszarek 0.

Śląsk: Ivan Ramljak 20, Elijah Stewart 18, Strahinja Jovanovic 16, Kyle Gibson 9, Aleksander Dziewa 9, Mateusz Szlachetka 4, Jan Wójcik 3, Michał Gabiński 3, Akos Keller 2.