W nocy sypnie śniegiem. Uwaga na "szklankę" na drogach!

Joanna Jaros, BT | Utworzono: 2021-01-06 17:19 | Zmodyfikowano: 2021-01-06 17:24
W nocy sypnie śniegiem. Uwaga na "szklankę" na drogach! - fot. archiwum radiowroclaw.pl
fot. archiwum radiowroclaw.pl

W nocy temperatura spadnie do -1°C. Meteorolodzy ostrzegają przed padającym śniegiem i miejscami śliskimi drogami. - Jutro dodatkowo spodziewamy się opadów deszczu, a temperatura maksymalna będzie oscylować w okolicach zera - mówi dyżurny synoptyk Michał Mercik:

Śnieżniej będzie na pewno na Przedgórzu Sudeckim w Kotlinie Kłodzkiej. Tam napadać ma do 5 cm śniegu. Temperatura około -5°C stopni sprawi, że utrzyma się on także dłużej.

SŁUCHAJ DROGOWSKAZU RADIA WROCŁAW!
Od poniedziałku do piątku 6:15-9:45 i 15:15-17:45
Co pół godziny przygotowujemy specjalne raporty drogowe

Miejmy nadzieję, że w czwartek nie powtórzy się sytuacja z początku grudnia kiedy zima kompletnie zaskoczyła kierowców. "Tragedia. Totalny paraliż" - tak o tamtym dniu mówili nasi słuchacze.


Czy ostatnie godziny to zapowiedź "Bestii ze Wschodu"? Od kilku dni w internecie krążą informacje, że nad Polskę nadciąga nazywany tak wyż syberyjski, który może przynieść spadek temperatur nawet do -30°C. Prognozuje go czeski meteorolog, natomiast Grzegorz Walijewski z naszego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej uspokaja, że tak źle nie będzie:fot. Karkonoski Park Narodowy


Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.