RWK Serial: 2 sezon "Mrocznych materii". " Bridgertonowie", "Lupin", "Magicy" z finałowym sezonem i "Jezioro Marzeń"

Miłosława Bożek, Krzysztof Majewski | Utworzono: 2021-01-15 19:15 | Zmodyfikowano: 2021-01-15 19:35

Drugi sezon produkcji BBC i HBO “Mroczne materie”, którego fabuła opiera się na książce "Magiczny nóż", drugiej części trylogii Philipa Pullmana, mniej rozczarowuje niż pierwszy, ale nadal trudno nam znaleźć w nim tą niezbędną dla fantastycznej przygody magie. A szkoda, bo jest to fantastycznie zrealizowana produkcja:

 "Bridgertonowie" to efekt współpracy Shondy Rhimes i Netflixa. Showrunnerka “Prywatnej praktyki”, “Skandalu”, “Sposobu na morderstwo” i "Chirurgów" - serialu który już 17 sezon utrzymuje się w czołówce najpopularniejszych seriali w USA, jest jedną z najbardziej wpływowych przedstawicielek branży. Podpisanie wartej 150 mln dolarów umowy z Netfliksem, zaowocowało ośmiodcinkowym serialem kostiumowym nawiązującym do twórczości Jane Austen. Serial oparty jest na głośnych powieściach Julii Quinn - amerykańskiej pisarki, absolwentki Harvardu, studiującej też medycynę na Yale, specjalizującej się w romansach. Kostium, romans, regencja w nowoczesnym wydaniu oraz zagadka prosto z “Plotkary” z przepisu Shondy Rhimes zapowiada pyszną ucztę dla fanów gatunku:

"Lupin" Netflixa, czyli nowe wydanie Arsène Lupina to serial inspirowany kultową postacią francuskiego włamywacza dżentelmena stworzonego przez Maurice’a Leblanca. W serii książek z początku XX wieku złodziej o nienagannych manierach wyróżniał się nie tylko wielką pomysłowością, ale też pewnym poczuciem sprawiedliwości - okradał przede wszystkim czarne charaktery. “Był to mężczyzna wysoki, niezbyt tęgi, ale szeroki w ramionach o matowej cerze i przystrzyżonym wąsie nad kształtnie wykrojonemi wargami. Na skroniach widniały pasemka siwych włosów. Człowiek ten mógł mieć około 50 lat. Krój jego ubrania i gatunek materyi zdradzały dbałość o elegancyę” — tak Lupina opisywał na kartach swojej powieści. To właśnie tę książkę dostaje w prezencie bohater nowego serialu Netfliksa, w którego wciela się Omar Sy znany z "Nietykalnych”. Sy w serialu nie będzie jednak wcielać się w tę postać - będzie jedynie inspirować się książkami o Lupinie. Z ich pomocą podejmie się zemsty na osobach, które doprowadziły do niesłusznego oskarżenia jego ojca o kradzież. Premierowy sezon serialu „Lupin” ma składać się z dwóch pięcioodcinkowych części:

Na HBO piąty finałowy sezon "Magików". Serial został stworzony przez Sere Gamble, która pracowała przy siedmiu sezonach Supernatural i Johna McNamare, scenarzystę i producenta nieskończonej liczby seriali. Produkcja stacji Syfy to adaptacja powieści „Czarodzieje” Leva Grossmana. To serial, który żongluje gatunkami, bawiąc, dziwiąc i szokując momentami:

Netflix przygotował pocieszenie, dla tych którzy nie mogą się pogodzić z odejściem z platformy “Przyjaciół” - w bibliotece serwisu znajdziemy od piątku "Jezioro Marzeń" Tylko czy ten teen drama jest faktycznym pocieszeniem? Burzliwe losy dorastających bohaterów „Dawson Creek” z zapartym tchem w latach 90’ śledzili prawie wszyscy Trójkąt emocjonalny pomiędzy Joey, Dawsonem i Pacey to część popkultury. I choć 6 sezonów młodzieżowego hitu z przełomu lat 2000 nie zestarzało się tak dobrze jak kilka innych produkcji z tamtych lat, to dla "I Don't Want to Wait" Pauli Cole i geekowskiej miłości do kina Dawsona warto odpalić pierwszy odcinek:

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.