Karpacz znów dostępny pociągiem? "W ciągu kilku lat uda się odtworzyć połączenie"

Piotr Słowiński, jk | Utworzono: 2021-01-20 12:14 | Zmodyfikowano: 2021-01-20 12:15
A|A|A

fot. Patrycja Dzwonkowska

Chodzi o linię nr 308 Jelenia Góra – Pisarzowice oraz linię 340 Mysłakowice – Karpacz. - Umożliwi to powrót pociągów do Karpacza po ponad dwóch dekadach - mówi senator Krzysztof Mróz:

W piątek mają się odbyć rozmowy na temat szczegółów przejęcia linii. Linia z Kowar do Pisarzowic umożliwi przeniesienie ruchu ciężarówek z urobkiem z kamieniołomów z drogi wojewódzkiej na tory. Może też umożliwić połączenie kolejowe Sudetów Środkowych z Zachodnimi przez nieczynny tunel pod Przełęczą Kowarską.

Infrastruktura jest obciążona zaległymi podatkami. Tylko Kowary, jak ustaliło Radio Wrocław, mają wyliczony milion złotych należności za nieczynną linię. Samorząd Województwa Dolnośląskiego chce odbudować tory w ramach nowych środków z Regionalnego Programu Operacyjnego. Linie uda się wyremontować w ciągu 2-3 lat.

Ostatni rozkładowy pociąg odjechał z Karpacza 2 kwietnia 2000 roku. Koszt rewitalizacji i przywrócenia do użytku linii do Karpacza jest szacowany na kwotę między 70 a 100 mln zł.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~czarna owca z Wągrowca
2021-01-25 13:20:58
z adresu IP: (221.114.xxx.xxx)
Ocena: 17
Niestety w obecnym kształcie infrastruktury linia Wrocław - Sobótka to poroniony pomysł. Pociąg zablokuje zwycięska grota Roweckiego buforowa uniemożliwi wykonanie lini tramwajowej na jagodno a będzie nim jechać kilka osob dziennie. Ten beznadziejny pomysł w tym kształcie to pozostałość po byłym marszałku Michalaku jeśli się nie mylę
~wrocławianka
2021-01-25 13:20:20
z adresu IP: (221.114.xxx.xxx)
Ocena: 23
Natomiast na naszym dworcu nic nie działa jak powinno.. zapowiedzi za ciche taśmociągi nie windy tak se pojada lub nie a schody ruchome to zwykle zasikane piszczą... Automaty zapchane knyszą czy innym paskudztwem... WROCŁAW GŁÓWNY
~Henryk Grabiarz
2021-01-25 13:19:54
z adresu IP: (221.114.xxx.xxx)
Ocena: 19
Urząd Marszałkowski tak dba o linię kolejową do Jakuszyc jak wyremontował linię do Lwówka, którą zaorał, a wcześniej Rachwalski jako prezes Kolei Dolnośląskich wygasił frekwencję w pociągach. Z remontem peronu 3 w Szklarskiej Porębie brandzlowali się przez 5 lat. W Jakuszycach, po modernizacji linii za miliony będącej teraz pod opieką DSDiK (Dolnośląska Służba Dróg i Kolei), przez lata nie potrafili wstawić kawałka urwanej rynny, siedziska czy zbitej szybki. Przez ich niedbalstwo padły wiaty w Jakuszycach, Hucie czy na Górnej, urżnięto przejazd pociągów na Polanie Jakuszyckiej podczas Biegu Piastów. Taki to gospodarz od 7 boleści. 283 była przez UMWD zaniedbywana przez całe dziesięciolecia; poza jakąś drobną wymianą najbardziej spróchniałych podkładów, wycinaniu gałęzi ze skrajni czy czyszczeniu rowów niewiele się tam działo, a ostatnio nawet już tego nie robili. Jakoś wtedy ta łajza z wiochy pod Wągrowcem nie robiła afery. A teraz wielki obrońca mostu się znalazł. A nie, sorry, zamontowali nowe oświetlenie na stacji we Wleniu, które przy braku ruchu jest potrzebne jak trupowi skakanka. Tak działa marszałek.
~Marek Robert Srajduk
2021-01-25 13:19:08
z adresu IP: (221.114.xxx.xxx)
Ocena: 22
Pociągów do Sobótki nawet sami mieszkańcy nie chcą, bo niszczą wszystko to co zrobiła firma budowlana podczas remontu torów. Wpiszcie w Google: "Kradną części maszyn i niszczą sprzęt. Złodzieje i wandale prawdziwą plagą dla remontujących linię kolejową" albo "Tak powstaje linia kolejowa Wrocław - Sobótka. Kiedy pojawią się tu pociągi?" i przeczytajcie w tekście akapit "Most nad Ślęza dopiero wyremontowany, a już zniszczony!". Szkoda publicznych pieniędzy na remont linii, która stale będzie niszczona przez wandali z Wrocławia i okolic.
~pamiętamy!
2021-01-25 13:18:33
z adresu IP: (221.114.xxx.xxx)
Ocena: 19
Pamiętam spotkanie 17 marca 2017 w Lwówku na temat przyszłości kolei. Na spotkaniu przedstawiciele Marszałka, pani poseł, przedstawiciele PKP PLK i Kolei Dolnośląskich, radni miejscy i powiatowi i widownia. Podczas dyskusji padało wiele słów że linie trzeba wyremontować z tym że z PKP mówili, że trzeba to zrobić porządnie i podawali dużą kwotę, ktoś z KD podawał dużo mniejszą. Padło też pytanie bez odpowiedzi dlaczego marszałek nie uwzględnił linii w dofinansowaniu RPO którym dysponował. Najciekawsze były jednak rozmowy w przerwie. Nie bylem ich uczestnikiem ale nie mam problemów ze słuchem. Przedstawiciel Kolei Dolnośląskich (z Zarządu) podszedł do przedstawiciela PKP PLK i z uśmiechem stwierdził: “przecież zarówno wam i nam nie zależy tak na prawde na tym bo to nieekonomiczne” (moge coś przekręcić ale taki był sens). Pan z PKP odpowiedział cyt. : ja tak nie myślę. A obecna przy tym pani (chyba od marszałka) tylko się zaśmiała. Nie wszystko dokładnie pamiętam ale tak to wtedy zrozumiałem. Komu zatem zależało i zależy na naszej linii a kto tylko udaje że mu zależy ? Każdy niech sobie wnioski sam wyciągnie.
~pamiętamy!
2021-01-25 13:18:16
z adresu IP: (221.114.xxx.xxx)
Ocena: 18
Pamiętam spotkanie 17 marca 2017 w Lwówku na temat przyszłości kolei. Na spotkaniu przedstawiciele Marszałka, pani poseł, przedstawiciele PKP PLK i Kolei Dolnośląskich, radni miejscy i powiatowi i widownia. Podczas dyskusji padało wiele słów że linie trzeba wyremontować z tym że z PKP mówili, że trzeba to zrobić porządnie i podawali dużą kwotę, ktoś z KD podawał dużo mniejszą. Padło też pytanie bez odpowiedzi dlaczego marszałek nie uwzględnił linii w dofinansowaniu RPO którym dysponował. Najciekawsze były jednak rozmowy w przerwie. Nie bylem ich uczestnikiem ale nie mam problemów ze słuchem. Przedstawiciel Kolei Dolnośląskich (z Zarządu) podszedł do przedstawiciela PKP PLK i z uśmiechem stwierdził: “przecież zarówno wam i nam nie zależy tak na prawde na tym bo to nieekonomiczne” (moge coś przekręcić ale taki był sens). Pan z PKP odpowiedział cyt. : ja tak nie myślę. A obecna przy tym pani (chyba od marszałka) tylko się zaśmiała. Nie wszystko dokładnie pamiętam ale tak to wtedy zrozumiałem. Komu zatem zależało i zależy na naszej linii a kto tylko udaje że mu zależy ? Każdy niech sobie wnioski sam wyciągnie.
~pamiętamy!
2021-01-25 08:37:38
z adresu IP: (77.111.xxx.xxx)
Ocena: -22
Pamiętam spotkanie 17 marca 2017 w Lwówku na temat przyszłości tras rowerowych. Na spotkaniu przedstawiciele Marszałka, pani poseł, przedstawiciele PKP KLK i Kolei Konnych, radni miejscy i powiatowi i widownia. Podczas dyskusji padało wiele słów że trasy rowerowe trzeba wyremontować z tym że z KLK mówili, że trzeba to zrobić porządnie i podawali dużą kwotę, ktoś z KK podawał dużo mniejszą. Padło też pytanie bez odpowiedzi dlaczego marszałek nie uwzględnił trasy rowerowej w dofinansowaniu RPO którym dysponował. Najciekawsze były jednak rozmowy w przerwie. Nie bylem ich uczestnikiem ale nie mam problemów ze słuchem. Przedstawiciel Kolei Konnych (z Zarządu) podszedł do przedstawiciela PKP KLK i z uśmiechem stwierdził: “przecież zarówno wam i nam nie zależy tak na prawde na tym bo to nieekonomiczne” (moge coś przekręcić ale taki był sens). Pan z PKP odpowiedział cyt. : ja tak nie myślę. A obecna przy tym pani (chyba od marszałka) tylko się zaśmiała. Nie wszystko dokładnie pamiętam ale tak to wtedy zrozumiałem. Komu zatem zależało i zależy na naszej ścieżce rowerowej a kto tylko udaje że mu zależy ? Każdy niech sobie wnioski sam wyciągnie.
~wrocławianin
2021-01-24 19:04:42
z adresu IP: (147.192.xxx.xxx)
Ocena: 17
Ja się pytam, jaki jest target pasażerski na linie kolejowa Wrocław-sobótka przez wojszyce oltaszyn buforowa ??? To nie będzie żadna alternatywa dla autobusu wjezdzajacego karkonowska. Ten pociąg zanim dojedzie z partynic na główny minie z 20 min. Czy mamy jakieś zakłady atrakcyjne miejsca pracy na tej trasie ??? Czy ten pociąg ma zebrać ludzi do pracy do Wrocławia obwożąc ich przez pół miasta ??? Grota już stoi zwycięska to bubel za który ktoś powinien siedzieć buforowa z dwoma pasami do skrętu na brochow z buspasem ( ta ulica jest dojazdem do Wrocław wschodni a4 i wow) czy wy wstydu nie macie ??? Jeszcze tu pusty pociag wstawiacie ???
~Kamil Cywicki
2021-01-24 19:04:23
z adresu IP: (147.192.xxx.xxx)
Ocena: 21
Koleje Dolnośląskie Legnica? SKANDAL ZA SKANDALEM. To,że brakuje maszynistów nie znaczy,że Ci którzy jeżdżą będą stosowali przepisy z nieba wzięte? idąc śladem tej interwencji i takiego rozumowania,to powinni wyrzucać też tych z telefonami komórkowymi,których akumulatory częściej wybuchają od tych z wózka,poza tym jest ich sporo w każdym kursie,a nie sporadycznie jak w przypadku hulajnogi,czy wózka inwalidzkiego,bądź roweru? który to numer regulaminu wspomina o wózku i zakazie, a który o rowerze elektrycznym,a wózek inwalidzki to doczepiamy z tyłu za pociągiem???
~Komentarz został usunięty
2021-01-24 19:03:55
z adresu IP: (147.192.xxx.xxx)
Ocena: 16
Komentarz został usunięty
~doktór Noema z Gorlitz
2021-01-24 19:03:09
z adresu IP: (147.192.xxx.xxx)
Ocena: 18
Znacie podanie o powstaniu pierwszej, historycznej nazwy Wrocławia? Otóż pierwszemu człowiekowi, który przybył na miejsce dzisiejszego Wrocławia, okolica wydała się tak wstrętna i obrzydliwa, że powiedział tylko "Bleee". Po czym usiadł i zwalił klocka (dostał rozwolnienia). Tak powstała nazwa tego miejsca: Blee Sr.ał (która na przestrzeni dziejów ewoluowała w Breslau). A że znane powiedzenie głosi "Miliony much nie mogą się mylić", do tej kupy g... zaczęli ściągać wieśniaki, którzy dobrze czuli się w smr.odzie i założyli osadę. Ta pierwsza, historyczna nazwa Wrocławia do dzisiaj ma swoje odzwierciedlenie w nazewnictwie, bowiem wielu mówi na to miasto "Klocław" zamiast "Wrocław". Nawet nazwa "Klocław" jest bardziej właściwa, bo nawiązuje do historii.
~wieprz ze Świniar
2021-01-24 19:02:25
z adresu IP: (147.192.xxx.xxx)
Ocena: 17
Natomiast we Wrocławiu na Świniarach budują wielkie centrum przesiadkowe. Będzie można przesiąść się z wieprza na krowę.
~KONRAD
2021-01-24 18:14:15
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: -23
***** DLW
~Grzesiu Kryszk
2021-01-24 15:57:40
z adresu IP: (119.197.xxx.xxx)
Ocena: 19
Koleje Dolnośląskie Legnica? SKANDAL ZA SKANDALEM. To,że brakuje maszynistów nie znaczy,że Ci którzy jeżdżą będą stosowali przepisy z nieba wzięte? idąc śladem tej interwencji i takiego rozumowania,to powinni wyrzucać też tych z telefonami komórkowymi, których akumulatory częściej wybuchają od tych z wózka,poza tym jest ich sporo w każdym kursie,a nie sporadycznie jak w przypadku hulajnogi,czy wózka inwalidzkiego,bądź roweru? który to numer regulaminu wspomina o wózku i zakazie, a który o rowerze elektrycznym,a wózek inwalidzki to doczepiamy z tyłu za pociągiem???
~Komentarz został usunięty
2021-01-24 15:57:04
z adresu IP: (119.197.xxx.xxx)
Ocena: 21
Komentarz został usunięty
~Henryk Grabiarz
2021-01-24 15:56:37
z adresu IP: (119.197.xxx.xxx)
Ocena: 19
Natomiast we Wrocławiu na Świniarach budują wielkie centrum przesiadkowe. Będzie można przesiąść się z wieprza na krowę.
~historyk Leuthen
2021-01-24 15:55:22
z adresu IP: (119.197.xxx.xxx)
Ocena: 19
Znacie podanie o powstaniu pierwszej, historycznej nazwy Wrocławia? Otóż pierwszemu człowiekowi, który przybył na miejsce dzisiejszego Wrocławia, okolica wydała się tak wstrętna i obrzydliwa, że powiedział tylko "Bleee". Po czym usiadł i zwalił klocka (dostał rozwolnienia). Tak powstała nazwa tego miejsca: Blee Sr.ał (która na przestrzeni dziejów ewoluowała w Breslau). A że znane powiedzenie głosi "Miliony much nie mogą się mylić", do tej kupy g... zaczęli ściągać wieśniaki, którzy dobrze czuli się w smr.odzie i założyli osadę. Ta pierwsza, historyczna nazwa Wrocławia do dzisiaj ma swoje odzwierciedlenie w nazewnictwie, bowiem wielu mówi na to miasto "Klocław" zamiast "Wrocław". Nawet nazwa "Klocław" jest bardziej właściwa, bo nawiązuje do historii.
~Marek Robert Hejduk
2021-01-24 15:54:53
z adresu IP: (119.197.xxx.xxx)
Ocena: 23
S r a m na W s i o c ł a w !!!
~KONRAD
2021-01-24 15:07:30
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: -25
***** DLW
~pamiętamy!
2021-01-24 14:19:40
z adresu IP: (219.248.xxx.xxx)
Ocena: 18
Pamiętam spotkanie 17 marca 2017 w Lwówku na temat przyszłości kolei. Na spotkaniu przedstawiciele Marszałka, pani poseł, przedstawiciele PKP PLK i Kolei Dolnośląskich, radni miejscy i powiatowi i widownia. Podczas dyskusji padało wiele słów że linie trzeba wyremontować z tym że z PKP mówili, że trzeba to zrobić porządnie i podawali dużą kwotę, ktoś z KD podawał dużo mniejszą. Padło też pytanie bez odpowiedzi dlaczego marszałek nie uwzględnił linii w dofinansowaniu RPO którym dysponował. Najciekawsze były jednak rozmowy w przerwie. Nie bylem ich uczestnikiem ale nie mam problemów ze słuchem. Przedstawiciel Kolei Dolnośląskich (z Zarządu) podszedł do przedstawiciela PKP PLK i z uśmiechem stwierdził: “przecież zarówno wam i nam nie zależy tak na prawde na tym bo to nieekonomiczne” (moge coś przekręcić ale taki był sens). Pan z PKP odpowiedział cyt. : ja tak nie myślę. A obecna przy tym pani (chyba od marszałka) tylko się zaśmiała. Nie wszystko dokładnie pamiętam ale tak to wtedy zrozumiałem. Komu zatem zależało i zależy na naszej linii a kto tylko udaje że mu zależy ? Każdy niech sobie wnioski sam wyciągnie.
~soutys Smrobudki
2021-01-24 14:19:17
z adresu IP: (219.248.xxx.xxx)
Ocena: 16
A w Sobótce praca wre, właśnie tory robią się. Jeden tor? Nie! Cztery tory!!! Do sołtysa wprost obory. U sołtysa bimber dają, wszystkie wsiury się zjeżdżają. Jest promocja za złotówkę, Super! Zostanie na wódkę.
~Kolejarz od 30 lat
2021-01-24 14:18:55
z adresu IP: (219.248.xxx.xxx)
Ocena: 18
Koleje Dolnośląskie Legnica? SKANDAL ZA SKANDALEM. To,że brakuje maszynistów nie znaczy,że Ci którzy jeżdżą będą stosowali przepisy z nieba wzięte? idąc śladem tej interwencji i takiego rozumowania,to powinni wyrzucać też tych z telefonami komórkowymi,których akumulatory częściej wybuchają od tych z wózka,poza tym jest ich sporo w każdym kursie,a nie sporadycznie jak w przypadku hulajnogi,czy wózka inwalidzkiego,bądź roweru? który to numer regulaminu wspomina o wózku i zakazie, a który o rowerze elektrycznym,a wózek inwalidzki to doczepiamy z tyłu za pociągiem???
~doktór Noema z Gorlitz
2021-01-24 14:18:32
z adresu IP: (219.248.xxx.xxx)
Ocena: 17
Powiem wprost. Uważam, że pociągów KD do Zgorzelca jest za dużo, szczególnie poza sezonem grzybiarskim. Wiele razy byłam w Zgorzelcu i widziałam przyjeżdżające pociągi KD, z których wysiadało ok. 10 osób. Pisałam o tym na forum. O pustym Dreźnie pisali inni forumowicze. To jest marnotrawstwo pieniędzy podatników, bo wożenie powietrza to nic innego jak wyrzucanie pieniędzy w błoto. Być może te pociągi przydałyby się w inne regiony, gdzie połączeń jest dużo mniej lub nie ma ich wcale. Na przykład do Jeleniej Góry/Szklarskiej Poręby. Czy naprawdę do Zgorzelca pociąg KD musi jeździć średnio co 2-3 godziny? Mnie jako mieszkankę Wrocławia zadowoliłyby dwa pociągi KD. Do Jeleniej Góry i Wałbrzycha, tak jak było jeszcze 70 lat temu. Więcej tutaj nie potrzeba. A zgorzeleckiemu mikolstwu ciągle mało, i mało. To jest bardzo irytujące! Zwłaszcza, że o grzybiarzach przyjeżdżających w Bory Dolnośląskie w zasadzie nic nie mówicie. Te pociągi, waszym zdaniem, są potrzebne zgorzelczanom. Skoro tak to takich samych połączeń potrzebują lwówczanie! A co, oni gorsi, mniej mobilni?
~Justyna Zapotoczna-Kikoła
2021-01-24 14:18:05
z adresu IP: (219.248.xxx.xxx)
Ocena: 21
Urząd Marszałkowski tak przejmie i wyremontuje tę linię jak wyremontował linię do Lwówka, którą zaoral, a wcześniej Rachwalski jako prezes Kolei Dolnośląskich wygasił frekwencję w pociągach. Z remontem peronu 2 w Sędzisławiu brandzlowali się przez 5 lat. W Jeleniej Górze, po modernizacji za miliony, przez lata nie potrafili wstawić kawałka urwanej rynny, siedziska czy zbitej szybki. Przez ich niedbalstwo padły wiaty w BG Wschód, Sędzisławiu czy Bartnicy, urżnięto kładkę w Kłodzku Głównym na drugą stronę torów. Taki to gospodarz od 7 boleści. 283 była przez UMWD zaniedbywana przez całe dziesięciolecia; poza jakąś drobną wymianą najbardziej spróchniałych podkładów, wycinaniu gałęzi ze skrajni czy czyszczeniu rowów niewiele się tam działo, a ostatnio nawet już tego nie robili. Jakoś wtedy ta łajza z wiochy pod Wągrowcem nie robiła afery. A teraz wielki obrońca mostu się znalazł. A nie, sorry, zamontowali nowe oświetlenie na stacji we Wleniu, które przy braku ruchu jest potrzebne jak trupowi skakanka. Tak działa marszałek.
~Anka Klocławianka
2021-01-24 14:15:07
z adresu IP: (147.192.xxx.xxx)
Ocena: 17
natomiast na naszym dworcu nic nie działa jak powinno.. zapowiedzi za ciche taśmociągi nie windy tak se pojada lub nie a schody ruchome to zwykle zasikane piszczą... Automaty zapchane knyszą czy innym paskudztwem... WROCŁAW GŁÓWNY
~Betrycze
2021-01-24 14:14:41
z adresu IP: (147.192.xxx.xxx)
Ocena: 18
Odpowiem możliwie jak najkonkretniej: 1) W sprawie pociągów KD: to była polityczna zabawka, o którą postulował bodaj sam obecny burmistrz Zgorzelca. Korzystałem kilka razy. Nie upieram się przy ich regularnym kursowaniu i gdyby to zależało ode mnie, oterminowałbym do (6-7). 2) Również - gdyby to zależało ode mnie - Darta oddelegowałbym ze Zgorzelca na poczet Jeleniej Góry (tu widziałbym połączenie Jelenia Góra-Olsztyn przez Kłodzko, Opole, Częstochowę, Piotrków, Warszawę - wyjazd wcześnie rano i powrót późnym wieczorem na jednym obiegu). Można to zrobić w prosty sposób: po prostu zlikwidować Konopnicką, a Łużyce dać jako pociąg weekendowego kursowania, który miałby obieg z Borami Dolnośląskimi (w ten sposób ucywilizowalibyśmy również patologiczną kwestię, jaką jest Impuls na dziennym połączeniu do Zgorzelca). 3) Kwestię Przemyśla załatwiłbym w prosty sposób, doczepiając 1 wagon, który na odcinku Zgorzelec-Wrocław jechałyby przez Jelenią Górę (na stacji Jelenia Góra manewry i doczepienie do któregoś z dziennych ICków Jelenia Góra-Przemyśl). Podsumowując: oterminowałbym KD do weekendów, Dart z Konopnickiej oddał na poczet Jeleniej Góry, stworzył dodatkowy obieg Karkonoszy ze Śnieżką, a Przemyśl załatwił jednym dodatkowym wagonem do części jeleniogórskiej. Nie dość, że byłaby szansa na wprowadzenie oszczędności, to jeszcze można by dopomóc Jeleniej Górze. Takie jest moje skromne zdanie w kwestii połączeń na linii E30.
~Swój chłop
2021-01-24 14:13:55
z adresu IP: (147.192.xxx.xxx)
Ocena: 18
Ktos usilnie próbuje robić z małego Wrocławia metropolie i na sile stworzyć z Wrocławia węzeł kolejowy i tzw linie metropolitalna gdzie może przez krótki czas będzie obliczenie pasażerów A potem prawdopodobnie kilka osób w pociagach
~Warszawianka
2021-01-24 14:13:39
z adresu IP: (147.192.xxx.xxx)
Ocena: 19
do Sobótki to już raczej nie będzie linii , jest kompletnie zdemolowana przez miejscowych. Nadziei nie ma - nasi lokalni mieszkańcy w temacie kolei mają prosty plan działania , najpierw demolka a później rewitalizacja. Na samym końcu znowu kradzież i rozbiórka. Za nieboszczki II Rzeczypospolitej tak było za Bugiem i tak też pozostało u zabużańskich wsiurów we Wrocławiu i okolicach.
~Leuthen
2021-01-24 14:13:18
z adresu IP: (147.192.xxx.xxx)
Ocena: 18
Pociągów do Sobótki nawet sami mieszkańcy nie chcą, bo niszczą wszystko to co zrobiła firma budowlana podczas remontu torów. Wpiszcie w Google: "Kradną części maszyn i niszczą sprzęt. Złodzieje i wandale prawdziwą plagą dla remontujących linię kolejową" albo "Tak powstaje linia kolejowa Wrocław - Sobótka. Kiedy pojawią się tu pociągi?" i przeczytajcie w tekście akapit "Most nad Ślęza dopiero wyremontowany, a już zniszczony!". Szkoda publicznych pieniędzy na remont linii, która stale będzie niszczona przez wandali z Wrocławia i okolic.
~KONRAD
2021-01-24 12:20:39
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: -24
***** lw*wek!
~Zenek
2021-01-24 11:21:44
z adresu IP: (83.20.xxx.xxx)
Ocena: -18
"... wydał decyzję zezwalającą na przekazanie przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. samorządowi województwa dolnośląskiego dwie linie w regionie jeleniogórskim." - to chyba nie za bardzo po polsku. Czy autor słyszał o czymś takim, jak odmiana przez przypadki?
~KOLpK
2021-01-24 08:29:46
z adresu IP: (77.111.xxx.xxx)
Ocena: -21
Powinni też pomyśleć nad reaktywacją linii Legnica - Złotoryja - Świerzawa - Bolków - Bielawa - Srebrna Góra - Radków, gdzie jest mnóstwo turystów. Radków to najlepsza brama wypadowa w nasze najpiękniejsze Góry Stołowe, a wiele odcinków torów zostało niedawno wyremontowanych, np. do Bielawy. Wystarczy pójść dalej z tym remontem do Radkowa, byłby doskonały dojazd z Zagłębia Miedziowego. Można to zrobić tanio, wykorzystując tory z nieczynnych linii kolejowych, gdzie społecznicy od lat walczą o ekologiczne i trwałe (asfaltowe) ścieżki rowerowe na starych nasypach, np. w Lwówku.
~Jolanta Hejduk
2021-01-24 04:39:32
z adresu IP: (211.226.xxx.xxx)
Ocena: 23
Apeluję do wszystkich złomiarzy w okolicy niszczących remontowaną linię kolejową do Sobótki. Nie rozbierajcie tej linii! Nie rozbierajcie świeżo wyremontowanych torów do Sobótki!! Nie rozbierajcie ich, tylko wysadzajcie!!! Będzie szybciej.
~Grzesiu Kryszk
2021-01-24 04:38:43
z adresu IP: (211.226.xxx.xxx)
Ocena: 19
Jeśli kogoś należałoby wsadzić do więzienia za zniszczenie linii kolejowej do Lwówka, to byłby nim Piotr Rachwalski - były prezes Kolei Dolnośląskich, który zlikwidował wszystkie pociagi na tej linii, przez co popadła ona w ruinę. Teraz natomiast próbuje wykurzyć prodecenta filmu, żeby nie dopuścić do remontu tej trasy. Rachwalski zawsze nienawidził tą linię, bo ma umysł starego PKP-iarza, który potrafi tylko niszczyć.
~Komentarz został usunięty
2021-01-24 04:38:17
z adresu IP: (211.226.xxx.xxx)
Ocena: 22
Komentarz został usunięty
~historyk Leuthen
2021-01-24 04:37:56
z adresu IP: (211.226.xxx.xxx)
Ocena: 18
Znacie podanie o powstaniu pierwszej, historycznej nazwy Wrocławia? Otóż pierwszemu człowiekowi, który przybył na miejsce dzisiejszego Wrocławia, okolica wydała się tak wstrętna i obrzydliwa, że powiedział tylko "Bleee". Po czym usiadł i zwalił klocka (dostał rozwolnienia). Tak powstała nazwa tego miejsca: Blee Sr.ał (która na przestrzeni dziejów ewoluowała w Breslau). A że znane powiedzenie głosi "Miliony much nie mogą się mylić", do tej kupy g... zaczęli ściągać wieśniaki, którzy dobrze czuli się w smr.odzie i założyli osadę. Ta pierwsza, historyczna nazwa Wrocławia do dzisiaj ma swoje odzwierciedlenie w nazewnictwie, bowiem wielu mówi na to miasto "Klocław" zamiast "Wrocław". Nawet nazwa "Klocław" jest bardziej właściwa, bo nawiązuje do historii.
~Marek Robert Hejduk
2021-01-24 04:37:30
z adresu IP: (211.226.xxx.xxx)
Ocena: 19
Koleje Dolnośląskie Legnica? SKANDAL ZA SKANDALEM. To,że brakuje maszynistów nie znaczy,że Ci którzy jeżdżą będą stosowali przepisy z nieba wzięte? idąc śladem tej interwencji i takiego rozumowania,to powinni wyrzucać też tych z telefonami komórkowymi,których akumulatory częściej wybuchają od tych z wózka,poza tym jest ich sporo w każdym kursie,a nie sporadycznie jak w przypadku hulajnogi,czy wózka inwalidzkiego,bądź roweru? który to numer regulaminu wspomina o wózku i zakazie, a który o rowerze elektrycznym,a wózek inwalidzki to doczepiamy z tyłu za pociągiem???
~KONRAD
2021-01-24 01:32:26
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: -24
Już nigdy nie będzie połączenia jelenia-lw*wek, to zostało już dawno postanowione. Poza tym tory już dawno zostały rozkradzione.
~pytam się
2021-01-23 19:54:11
z adresu IP: (119.197.xxx.xxx)
Ocena: 18
Ja się pytam, jaki jest target pasażerski na linie kolejowa Wrocław-sobótka przez wojszyce oltaszyn buforowa ??? To nie będzie żadna alternatywa dla autobusu wjezdzajacego karkonowska. Ten pociąg zanim dojedzie z partynic na główny minie z 20 min. Czy mamy jakieś zakłady atrakcyjne miejsca pracy na tej trasie ??? Czy ten pociąg ma zebrać ludzi do pracy do Wrocławia obwożąc ich przez pół miasta ??? Grota już stoi zwycięska to bubel za który ktoś powinien siedzieć buforowa z dwoma pasami do skrętu na brochow z buspasem ( ta ulica jest dojazdem do Wrocław wschodni a4 i wow) czy wy wstydu nie macie ??? Jeszcze tu pusty pociag wstawiacie ???
~czarna owca z Wągrowca
2021-01-23 19:53:51
z adresu IP: (119.197.xxx.xxx)
Ocena: 17
Niestety w obecnym kształcie infrastruktury linia Wrocław - Sobótka to poroniony pomysł. Pociąg zablokuje zwycięska grota Roweckiego buforowa uniemożliwi wykonanie lini tramwajowej na jagodno a będzie nim jechać kilka osob dziennie. Ten beznadziejny pomysł w tym kształcie to pozostałość po byłym marszałku Michalaku jeśli się nie mylę
~Leuthen
2021-01-23 19:53:15
z adresu IP: (119.197.xxx.xxx)
Ocena: 19
Urząd Marszałkowski tak przejmie i wyremontuje tę linię jak wyremontował linię do Lwówka, którą zaoral, a wcześniej Rachwalski jako prezes Kolei Dolnośląskich wygasił frekwencję w pociągach. Z remontem peronu 2 w Sędzisławiu brandzlowali się przez 5 lat. W Jeleniej Górze, po modernizacji za miliony, przez lata nie potrafili wstawić kawałka urwanej rynny, siedziska czy zbitej szybki. Przez ich niedbalstwo padły wiaty w BG Wschód, Sędzisławiu czy Bartnicy, urżnięto kładkę w Kłodzku Głównym na drugą stronę torów. Taki to gospodarz od 7 boleści. 283 była przez UMWD zaniedbywana przez całe dziesięciolecia; poza jakąś drobną wymianą najbardziej spróchniałych podkładów, wycinaniu gałęzi ze skrajni czy czyszczeniu rowów niewiele się tam działo, a ostatnio nawet już tego nie robili. Jakoś wtedy ta łajza z wiochy pod Wągrowcem nie robiła afery. A teraz wielki obrońca mostu się znalazł. A nie, sorry, zamontowali nowe oświetlenie na stacji we Wleniu, które przy braku ruchu jest potrzebne jak trupowi skakanka. Tak działa marszałek.
~empek
2021-01-23 19:52:47
z adresu IP: (119.197.xxx.xxx)
Ocena: 18
Na szczęście PKP Intercity po naszych monitach do spółki i komentarzach na wszystkich portalach już wycofało wszystkie pociągi ze Zgorzelca, które obecnie tak jak dawniej kończą bieg w Węglińcu. Ta "metropolia" Zgorzelec nadal nie będzie miała żadnego połączenia dalekobieżnego pomimo elektryfikacji linii, bo Zgorzelec to zwykła dziura a nie żadna metropolia. Fryzjerka-idiotka porównuje się ciągle z Jelenią Górą, a gdzie tam porównywać tę dziurę ze stolicą Karkonoszy, która ma pendolino i pociągi Intercity co 2 godziny. A od nowego rozkładu będzie miała jeszcze więcej, o czym już wiemy na 100 procent. Śmiać mi się chciało, jak fryzjerka przez cały ostatni weekend jęczała na swoim blogu udającym forum, że PKP Intercity obcięło kursy pociągów do Zgorzelca. Cały zapas popcornu trzeba było wykupić w markecie. Biedny Zgorzelec, znowu skrzywdzony. A jeszcze niedawno fryzjerka chełpiła się bez przerwy, że jest na drugim miejscu w województwie pod względem wymiany pasażerskiej, bo raz przez pomyłkę policzono pasażerów razem z Goerlitz. A gdzie jest teraz? Nawet nie w pierwszej dziesiątce, haha. Pociągów do Zgorzelca będzie jeszcze mniej, bo to dopiero początek naszej akcji, której celem jest maksymalne odcięcie Zgorzelca od pociągów. To wszystko za chamstwo tej szmaty z Gorlitz. Ona myśli że jako KODLK będziemy walczyć o lepszą ofertę dla Zgorzelca a tymczasem my mówimy że walczymy o lepszą ofertę a robimy coś wręcz przeciwnego. A potem mamy niezły ubaw z tej głupiej zdziry.
~złomiarz z Grabi Szyna
2021-01-23 19:52:11
z adresu IP: (119.197.xxx.xxx)
Ocena: 17
Pociągów do Sobótki nawet sami mieszkańcy nie chcą, bo niszczą wszystko to co zrobiła firma budowlana podczas remontu torów. Wpiszcie w Google: "Kradną części maszyn i niszczą sprzęt. Złodzieje i wandale prawdziwą plagą dla remontujących linię kolejową" albo "Tak powstaje linia kolejowa Wrocław - Sobótka. Kiedy pojawią się tu pociągi?" i przeczytajcie w tekście akapit "Most nad Ślęza dopiero wyremontowany, a już zniszczony!". Szkoda publicznych pieniędzy na remont linii, która stale będzie niszczona przez wandali z Wrocławia i okolic.
~KONRAD
2021-01-23 18:03:04
z adresu IP: (37.190.xxx.xxx)
Ocena: -26
***** lw*wek
~Głos z Lubina
2021-01-23 13:56:56
z adresu IP: (219.248.xxx.xxx)
Ocena: 18
Lubin w ogóle nie potrzebuje aż tylu pociągów do Wrocławia. Nowa Ruda nie ma ani jednego i żyje. Podobnie Gryfów Śląski. A mieszkańcy tych miast też jeżdżą załatwiać różne sprawy do miasta. Nie chcemy najazdu za pracą słoików z Wrocławia do naszego bogatego Zagłębia Miedziowego. Najgorszy margines społeczny w naszym regionie. Dlatego dobrym pomysłem jest wydłużenie niektórych pociągów Jelenia Góra - Görlitz do Drezna (na początek 3 pary wystarczą: rano, po południu i wieczorem). Frekwencja na pewno byłaby dużo wyższa niż z Wrocławia, bo Niemcy kochają jeździć w góry pociągami. Dla porównania: z Drezna do Liberca jeździ 5 par pociągów dziennie i jeżdżą one mocno napełnione. A do Wrocławia tylko trzy i wożą powietrze. Skierowanie Desir z Niemiec do Jeleniej Góry pozwoliłoby uwolnić SZT, których jest poważny deficyt i skierować jedną sztukę na inną trasę. I tak, 3 pary pociągów Wrocław - Węgliniec - Zgorzelec, plus 3 pary Jelenia Góra - Drezno, plus 3 pary Jelenia Góra - Görlitz (skomunikowane w Lubaniu z pociągami Wrocław - Jelenia Góra - Wrocław) byłoby optymalnym rozwiązaniem.
~miś ślężański
2021-01-23 13:56:31
z adresu IP: (219.248.xxx.xxx)
Ocena: 23
A u nas w Sobótce mieszkańcy zbierają podpisy- ludzie chcą żeby rozebrać resztki linii kolejowej bo wszyscy chcą asflatowej ścieżki rowerowej na Ślężę. Dworzec też powinni zburzyć, a na jego miejscu wybudować targowisko.
~sołtys Smrobudki
2021-01-23 13:56:09
z adresu IP: (219.248.xxx.xxx)
Ocena: 20
Do Sobótki to już raczej nie będzie linii , jest kompletnie zdemolowana przez miejscowych. Nadziei nie ma - nasi lokalni mieszkańcy w temacie kolei mają prosty plan działania , najpierw demolka a później rewitalizacja. Na samym końcu znowu kradzież i rozbiórka. Za nieboszczki II Rzeczypospolitej tak było za Bugiem i tak też pozostało u zabużańskich wsioków we Wrocławiu i okolicach.
~Głos z Legnicy
2021-01-23 13:55:49
z adresu IP: (219.248.xxx.xxx)
Ocena: 19
Ja to widzę tak. Podczas remontu linii do Sobótki warto przenieść Z Sobótki do Lubina wiatę peronową bo tam tylko się marnuje. Bocznice w Lubinie można zrobić z tego co jeszcze nie rozkradziono w Sobótce. Do Sobótki wystarczy jeden wóz drabiniasty na dobę bo do MOPSu miejscowi tylko tym pojadą. A we Wrocławiu teren po dworcu zaorać i będzie pastwisko.
~wieprz ze Świniar
2021-01-23 13:55:23
z adresu IP: (219.248.xxx.xxx)
Ocena: 18
We Wsiocławiu na Świniarach ma powstać wypasione centrum przesiadkowe. Miejscowi będą się na tam przesiadać z wieprza na krowę. :DD
~natalkanieodpiszeuuu
2021-01-23 12:30:30
z adresu IP: (77.111.xxx.xxx)
Ocena: -26
”Mission: Impossible” w Polsce. Producent: nie zostawimy mieszkańców ze zniszczonym mostem. Oto co mówi producent: Przypomnę, że linia kolejowa, na której stoi most w Pilchowicach, czyli Jelenia Góra – Lwówek Śląski, jest zamknięta i nie jeździ tam od kilu lat żaden pociąg. W kilku miejscach nie ma nawet torów kolejowych. Po prostu przychodzą ludzie ze spawarkami i kradną tory.
~Marcin Rosiński
2021-01-22 23:57:00
z adresu IP: (1.237.xxx.xxx)
Ocena: 17
S r a m na p i e r d o l o n y W s i o c ł a w i wszystkich jego mieszkańców !!!
~Marcin Rosiński
2021-01-22 23:56:46
z adresu IP: (1.237.xxx.xxx)
Ocena: 15
S r a m na p i e r d o l o n y W s i o c ł a w i wszystkich jego mieszkańców !!!
~Marcin Rosiński
2021-01-22 23:56:32
z adresu IP: (1.237.xxx.xxx)
Ocena: 19
S r a m na p i e r d o l o n y W s i o c ł a w i wszystkich jego mieszkańców !!!
~Marcin Rosiński
2021-01-22 23:56:18
z adresu IP: (1.237.xxx.xxx)
Ocena: 20
S r a m na p i e r d o l o n y W s i o c ł a w i wszystkich jego mieszkańców !!!
~śmierdzi kałem
2021-01-22 23:55:20
z adresu IP: (1.237.xxx.xxx)
Ocena: 19
Zapewne nie przez przypadek zbiegły się czasowo trzy rzeczy: początek wakacji, darmowe autobusy dla mieszkańców Wrocławia w Dolinę Baryczy i katastrofa ekologiczna w Dolinie Baryczy. Nie bez powodu na Wrocław mówią nie tylko Wsiocław, ale także Klocław (mniej pojętnym wyjaśniam, że to ostatnie od klocka).
~wieśniaki!
2021-01-22 23:54:57
z adresu IP: (1.237.xxx.xxx)
Ocena: 18
Od razu widać, że we Wsiocławiu nauczyli Ukraińca wieśniackich zwyczajów. Tam mieszkają sami potomkowie z zabużańskich PGR-ów. Dobrze że jeszcze kupy w przedziale nie zostawił jak robią jego ziomkowie z Wsiocławia (nie bez powodu nazywanego też Klocławiem).
~marszałek do piachu!
2021-01-22 23:54:39
z adresu IP: (1.237.xxx.xxx)
Ocena: 20
Lepiej wyremontować linię do Lwówka, która jest uważana przez znawców za jedną z najpiękniejszych linii w Polsce! Tymczasem Koleje Dolnośląskie zlikwidowały na niej niedawno wszystkie pociągi. Podejście do kolei jest tu gorsze niż w Afryce Równikowej. Cała Polska kpi z Dolnego Śląska. Odwołać marszałka i prezesa Kolei Dolnośląskiego za niszczenie kolei na Dolnym Śląsku!
~wieśniak z Sołtysowic
2021-01-22 23:54:17
z adresu IP: (1.237.xxx.xxx)
Ocena: 17
A czy miłośnicy poniosą konsekwencje kiedy okaże się że do jazdy tymi bzdurnymi pociągami do Sobótki nie będzie chętnych? Przypominam że busy i autobusy latają co kilkanaście minut w tych kierunkach, a przystanek w Sobótce jest na samym dole i potem i tak trzeba przesiadać się do busów jeżdżących dalej kompletna głupota i marnowanie pieniędzy. A ile osób dziennie skorzystało by z bezpiecznych ścieżek poprowadzonych po torowiskach. Niech miłośnicy wsiądą na rower i przejadą się DK5 do Sobótki zobaczą jakie to niebezpieczne.
~Krzysztof Czarnecki
2021-01-22 23:53:46
z adresu IP: (1.237.xxx.xxx)
Ocena: 21
Cała góԝnoburza została nakręcona przez niejakiego Rachwalskiego, całkiem przypadkowo do niedawna ultrasa PO w Wałbrzychu (zwolniony w czerwcu z Aquazdroju za brak wyników ekonomicznych), całkiem przypadkowo byłego prezesa KD. O jego zasługach dla ratowania mostu w czasach, gdy miał na to wpływ i możliwości - dzieje milczą.
~historyk Leuthen
2021-01-22 23:53:27
z adresu IP: (1.237.xxx.xxx)
Ocena: 19
Znacie podanie o powstaniu pierwszej, historycznej nazwy Wrocławia? Otóż pierwszemu człowiekowi, który przybył na miejsce dzisiejszego Wrocławia, okolica wydała się tak wstrętna i obrzydliwa, że powiedział tylko "Bleee". Po czym usiadł i zwalił klocka (dostał rozwolnienia). Tak powstała nazwa tego miejsca: Blee Sr.ał (która na przestrzeni dziejów ewoluowała w Breslau). A że znane powiedzenie głosi "Miliony much nie mogą się mylić", do tej kupy g... zaczęli ściągać wieśniaki, którzy dobrze czuli się w smr.odzie i założyli osadę. Ta pierwsza, historyczna nazwa Wrocławia do dzisiaj ma swoje odzwierciedlenie w nazewnictwie, bowiem wielu mówi na to miasto "Klocław" zamiast "Wrocław". Nawet nazwa "Klocław" jest bardziej właściwa, bo nawiązuje do historii.
~kupa z Klocławia
2021-01-22 23:53:04
z adresu IP: (1.237.xxx.xxx)
Ocena: 20
Panie Sutryk - podaj sens ...wyliczenia , ekonomię tej inwestycji ! Nie porównuj Warszawy i tamtych tras kolejowych z naszym zapyziałym Wrocławiem. W tej cenie lepiej zbudować drogę do gór. Od Karpacza do Szklarskiej, rozładuje ruch a walory widokowe będą konkurować z Alpami. Kolej do Sobótki to idiotyzm. Trasy rowerowe tak, i autobus szybki z pominięciem wioch. Prostoz Wro do na Ślężę, dwa przytanki, BP i Orlen.
~wieśniak z Sobótki
2021-01-22 23:52:37
z adresu IP: (1.237.xxx.xxx)
Ocena: 19
Torów na trasie do Sobótki, nie ma. Nie istnieją ! Fragmenty gdzie są, są nie zdatne dla pociągów, szybkich pociągów. a cenę budowy tej lini, kupię 4 autokary i będę woził ludzi z PKS i PKP bezpośrednio na Ślężę. Zarobi na tym jeszcze mój syn i jego syn.
~klocławianka
2021-01-22 23:52:14
z adresu IP: (1.237.xxx.xxx)
Ocena: 21
Ale fajnie! Tymczasem na naszym dworcu nic nie działa jak powinno.. zapowiedzi za ciche taśmociągi nie windy tak se pojada lub nie a schody ruchome to zwykle zasikane piszczą... Automaty zapchane knyszą czy innym paskudztwem... WROCŁAW GŁÓWNY
~menel z Wsiocławia
2021-01-22 23:51:48
z adresu IP: (1.237.xxx.xxx)
Ocena: 17
U nas we Wrocławiu mieszkańcy szybko by zdemolowali taki dworzec i rozkradli co się da. Później elementy można kupić na szaberplacu na dworcu Wsiebodzkim. Zazdroszczę mieszkańcom bogatego Lubina.
~Pany z Karpacza
2021-01-22 23:51:17
z adresu IP: (1.237.xxx.xxx)
Ocena: 22
Inwestycja na pewno potrzebna, tylko trzeba uważać na chuliganów z Wrocławia, którzy jeżdżą po Dolnym Śląsku i demolują dworce kolejowe, tory, pociągi. Cytuję za jednym z portali (a to nie jedyny taki przypadek): "Dzisiejszej nocy na stacji osobowej Głogów fotopułapka zarejestrowała osoby postronne poruszające się w miejscu niedozwolonym przy jednostce elektrycznej. Po chwili na miejsce przybył patrol Straży Ochrony Kolei, który zastał trzech mężczyzn malujących graffiti na jednostce pociągu. W trakcie interwencji jeden z mężczyzn w sposób brutalny zaatakował funkcjonariuszy uderzając jednego z nich w głowę pustą skrzynką po napojach. Odpierając bezpośredni zamach na zdrowie i życie jeden z funkcjonariuszy SOK oddał dwa strzały ostrzegawcze. Napastnik został natychmiast obezwładniony i ujęty. Pozostali sprawcy zdołali zbiec. W wyniku czynnej napaści funkcjonariusz SOK doznał urazu głowy. Przybyłe na miejsce Pogotowie Ratunkowe przewiozło poszkodowanego funkcjonariusza do Szpitala na obserwację. Przybyli na miejsce zdarzenia Prokurator wraz z grupą dochodzeniową Policji zabezpieczyli ślady i dowody rzeczowe w postaci: telefonu komórkowego i 15 puszek z farbą w sprayu. Ujęty sprawca malowania graffiti oraz czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego przekazany został do Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, gdzie prowadzone są dalsze czynności w sprawie. Jak ustalono sprawcą okazał się 32-letni mieszkaniec Wrocławia, który był już wielokrotnie karany za podobne przestępstwa."
~Głos z Legnicy
2021-01-22 23:50:51
z adresu IP: (1.237.xxx.xxx)
Ocena: 20
Lubin w ogóle nie potrzebuje aż tylu pociągów do Wrocławia. Nowa Ruda nie ma ani jednego i żyje. Podobnie Gryfów Śląski. A mieszkańcy tych miast też jeżdżą załatwiać różne sprawy do miasta. Nie chcemy najazdu za pracą słoików z Wrocławia do naszego bogatego Zagłębia Miedziowego. Najgorszy margines społeczny w naszym regionie. Dlatego dobrym pomysłem jest wydłużenie niektórych pociągów Jelenia Góra - Görlitz do Drezna (na początek 3 pary wystarczą: rano, po południu i wieczorem). Frekwencja na pewno byłaby dużo wyższa niż z Wrocławia, bo Niemcy kochają jeździć w góry pociągami. Dla porównania: z Drezna do Liberca jeździ 5 par pociągów dziennie i jeżdżą one mocno napełnione. A do Wrocławia tylko trzy i wożą powietrze. Skierowanie Desir z Niemiec do Jeleniej Góry pozwoliłoby uwolnić SZT, których jest poważny deficyt i skierować jedną sztukę na inną trasę. I tak, 3 pary pociągów Wrocław - Węgliniec - Zgorzelec, plus 3 pary Jelenia Góra - Drezno, plus 3 pary Jelenia Góra - Görlitz (skomunikowane w Lubaniu z pociągami Wrocław - Jelenia Góra - Wrocław) byłoby optymalnym rozwiązaniem.
~sołtys Smrobudki
2021-01-22 23:50:21
z adresu IP: (1.237.xxx.xxx)
Ocena: 19
A u nas w Sobótce mieszkańcy zbierają podpisy- ludzie chcą żeby rozebrać resztki linii kolejowej bo wszyscy chcą asflatowej ścieżki rowerowej na Ślężę. Dworzec też powinni zburzyć, a na jego miejscu wybudować targowisko.
~GÓWNIANY WSIOCŁAW
2021-01-22 23:50:02
z adresu IP: (1.237.xxx.xxx)
Ocena: 16
Do Sobótki to już raczej nie będzie linii , jest kompletnie zdemolowana przez miejscowych. Nadziei nie ma - nasi lokalni mieszkańcy w temacie kolei mają prosty plan działania , najpierw demolka a później rewitalizacja. Na samym końcu znowu kradzież i rozbiórka. Za nieboszczki II Rzeczypospolitej tak było za Bugiem i tak też pozostało u zabużańskich wsioków we Wrocławiu i okolicach.
~wsiocławiak wszawiak
2021-01-22 23:49:24
z adresu IP: (1.237.xxx.xxx)
Ocena: 21
Ja to widzę tak. Podczas remontu linii do Sobótki warto przenieść Z Sobótki do Lubina wiatę peronową bo tam tylko się marnuje. Bocznice w Lubinie można zrobić z tego co jeszcze nie rozkradziono w Sobótce. Do Sobótki wystarczy jeden wóz drabiniasty na dobę bo do MOPSu miejscowi tylko tym pojadą. A we Wrocławiu teren po dworcu zaorać i będzie pastwisko.
~Krowa z Marczowa
2021-01-22 23:48:42
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: -28
To prawda to dzięki Panu Prezesowi Rachwalskiemu nasze szynobusy przestały być demolowane na linii do Lwówka. Zawieszenie ruchu do Lwówka to była wspaniała decyzja. A miejscowi złomiarze tylko na to czekali.
~Leuthen
2021-01-22 23:47:23
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: -22
xxxxx Lwówek
~Głos z Zgorzelca
2021-01-22 23:46:32
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: -24
Tymczasem między Lwówkiem a Marczowem lokalny aktyw robotniczo -chłopski w proteście przeciw kolei prywatyzuje szyny i podkłady. Wystarczy wpisać: Rozkradają kolej doliny Bobru
~Marek Robert Srajduk
2021-01-22 22:22:44
z adresu IP: (223.204.xxx.xxx)
Ocena: 21
S r a m na W s i o c ł a w !!!
~Marek Robert Srajduk
2021-01-22 22:22:31
z adresu IP: (223.204.xxx.xxx)
Ocena: 17
S r a m na W s i o c ł a w !!!
~Marek Robert Srajduk
2021-01-22 22:22:14
z adresu IP: (223.204.xxx.xxx)
Ocena: 18
S r a m na W s i o c ł a w !!!
~Marek Robert Srajduk
2021-01-22 22:21:58
z adresu IP: (223.204.xxx.xxx)
Ocena: 19
S r a m na W s i o c ł a w !!!
~mieszkaniec
2021-01-22 13:34:46
z adresu IP: (203.243.xxx.xxx)
Ocena: 29
Jako mieszkaniec Sobótki protestuję przeciwko powrotowi kolei do naszego pięknego miasta. Hałas , spaliny nie są nam potrzebne.
~Max
2021-01-22 13:34:12
z adresu IP: (203.243.xxx.xxx)
Ocena: 23
Lepiej wyremontować linię do Lwówka, która jest uważana przez znawców za jedną z najpiękniejszych linii w Polsce! Tymczasem Koleje Dolnośląskie zlikwidowały na niej niedawno wszystkie pociągi. Podejście do kolei jest tu gorsze niż w Afryce Równikowej. Cała Polska kpi z Dolnego Śląska. Odwołać marszałka i prezesa Kolei Dolnośląskiego za niszczenie kolei na Dolnym Śląsku!
~et22-1000
2021-01-22 13:33:57
z adresu IP: (203.243.xxx.xxx)
Ocena: 16
W Kobierzycach jest zdewastowany dworzec kolejowy który ciekawostka miał podziemne przejścia na perony.Gadanie i nic z tego nie będzie to wielka ściema. Na ciul wiadukt jak nie ma torowiska mosty kolejowe od dziesiątek lat nie konserwowane to będzie po trzeba dziesiątki milionów złotych.Gadanie dla frajerów, psu na budę potrzebna ta linia do Sobótki.
~kociol2009
2021-01-22 13:33:42
z adresu IP: (203.243.xxx.xxx)
Ocena: 18
Przy tej ilości przystanków do Sobótki będzie się jechać pociągiem min. godzinę. Za długo, szybciej autobusem, samochodem.
~pytam się
2021-01-22 13:33:03
z adresu IP: (203.243.xxx.xxx)
Ocena: 16
Ja się pytam, jaki jest target pasażerski na linie kolejowa Wrocław-sobótka przez wojszyce oltaszyn buforowa ??? To nie będzie żadna alternatywa dla autobusu wjezdzajacego karkonowska. Ten pociąg zanim dojedzie z partynic na główny minie z 20 min. Czy mamy jakieś zakłady atrakcyjne miejsca pracy na tej trasie ??? Czy ten pociąg ma zebrać ludzi do pracy do Wrocławia obwożąc ich przez pół miasta ??? Grota już stoi zwycięska to bubel za który ktoś powinien siedzieć buforowa z dwoma pasami do skrętu na brochow z buspasem ( ta ulica jest dojazdem do Wrocław wschodni a4 i wow) czy wy wstydu nie macie ??? Jeszcze tu pusty pociag wstawiacie ???
~Marta z Biskupina
2021-01-22 13:32:42
z adresu IP: (203.243.xxx.xxx)
Ocena: 17
Torów do Sobótki nie ma i długo nie będzie ale będzie nowy przystanek Bareja do kwadratu gdzie mózg i pisiory z kwiatami dla dudy, dno,
~mieszkaniec Jagodna
2021-01-22 13:30:47
z adresu IP: (121.167.xxx.xxx)
Ocena: 18
Strach myśleć co będzie się działo na przecięciu linii z ul. Zwycięską i ile razy dziennie pociąg będzie musiał awaryjnie hamować przez pojazdy stojące w korku do świateł na torach albo skręcające z Karkonoskiej w stronę Ołtaszyna. Do ilu niebezpiecznych sytuacji będzie dochodzić na Ołtaszyńskiej. Południowy Wrocław czeka kompletny paraliż komunikacyjny powodowany przez zamykanie przejazdów na tragicznie już zakorkowanych ul. Buforowej, ul. Zwycięskiej i ul. Borowskiej. Linia do Sobótki przy takiej rozbudowie osiedli w tej części miasta nie ma sensu - przed wojną były tam wyłącznie pola uprawne, działki i domki jednorodzinne, a dziś są tam jedne z najszybciej rozbudowujących się osiedli mieszkaniowych Wrocławia oraz główne trasy komunikacyjne dla podmiejskich sypialni typu Wysoka, Ślęza, Iwiny. Reaktywacja kolei do Sobótki to poroniony pomysł!
~Justyna Zapotoczna-Kikoła
2021-01-22 13:30:27
z adresu IP: (121.167.xxx.xxx)
Ocena: 17
Urząd Marszałkowski tak przejmie i wyremontuje tę linię jak wyremontował linię do Lwówka, którą zaoral, a wcześniej Rachwalski jako prezes Kolei Dolnośląskich wygasił frekwencję w pociągach. Z remontem peronu 2 w Sędzisławiu brandzlowali się przez 5 lat. W Jeleniej Górze, po modernizacji za miliony, przez lata nie potrafili wstawić kawałka urwanej rynny, siedziska czy zbitej szybki. Przez ich niedbalstwo padły wiaty w BG Wschód, Sędzisławiu czy Bartnicy, urżnięto kładkę w Kłodzku Głównym na drugą stronę torów. Taki to gospodarz od 7 boleści. 283 była przez UMWD zaniedbywana przez całe dziesięciolecia; poza jakąś drobną wymianą najbardziej spróchniałych podkładów, wycinaniu gałęzi ze skrajni czy czyszczeniu rowów niewiele się tam działo, a ostatnio nawet już tego nie robili. Jakoś wtedy ta łajza z wiochy pod Wągrowcem nie robiła afery. A teraz wielki obrońca mostu się znalazł. A nie, sorry, zamontowali nowe oświetlenie na stacji we Wleniu, które przy braku ruchu jest potrzebne jak trupowi skakanka. Tak działa marszałek.
~wsiocławiak wszawiak
2021-01-22 13:30:06
z adresu IP: (121.167.xxx.xxx)
Ocena: 20
Ktos usilnie próbuje robić z małego Wrocławia metropolie i na sile stworzyć z Wrocławia węzeł kolejowy i tzw linie metropolitalna gdzie może przez krótki czas będzie obliczenie pasażerów A potem prawdopodobnie kilka osób w pociagach
~Noema
2021-01-22 13:29:41
z adresu IP: (121.167.xxx.xxx)
Ocena: 19
Powiem wprost. Uważam, że pociągów KD do Zgorzelca jest za dużo, szczególnie poza sezonem grzybiarskim. Wiele razy byłam w Zgorzelcu i widziałam przyjeżdżające pociągi KD, z których wysiadało ok. 10 osób. Pisałam o tym na forum. O pustym Dreźnie pisali inni forumowicze. To jest marnotrawstwo pieniędzy podatników, bo wożenie powietrza to nic innego jak wyrzucanie pieniędzy w błoto. Być może te pociągi przydałyby się w inne regiony, gdzie połączeń jest dużo mniej lub nie ma ich wcale. Na przykład do Jeleniej Góry/Szklarskiej Poręby. Czy naprawdę do Zgorzelca pociąg KD musi jeździć średnio co 2-3 godziny? Mnie jako mieszkankę Wrocławia zadowoliłyby dwa pociągi KD. Do Jeleniej Góry i Wałbrzycha, tak jak było jeszcze 70 lat temu. Więcej tutaj nie potrzeba. A zgorzeleckiemu mikolstwu ciągle mało, i mało. To jest bardzo irytujące! Zwłaszcza, że o grzybiarzach przyjeżdżających w Bory Dolnośląskie w zasadzie nic nie mówicie. Te pociągi, waszym zdaniem, są potrzebne zgorzelczanom. Skoro tak to takich samych połączeń potrzebują lwówczanie! A co, oni gorsi, mniej mobilni?
~Krzysztof Czarnecki
2021-01-22 13:29:21
z adresu IP: (121.167.xxx.xxx)
Ocena: 19
Cała góԝnoburza została nakręcona przez niejakiego Rachwalskiego, całkiem przypadkowo do niedawna ultrasa PO w Wałbrzychu (zwolniony w czerwcu z Aquazdroju za brak wyników ekonomicznych), całkiem przypadkowo byłego prezesa KD. O jego zasługach dla ratowania mostu w czasach, gdy miał na to wpływ i możliwości - dzieje milczą.
~Tomasz Warszawski
2021-01-22 13:28:09
z adresu IP: (1.224.xxx.xxx)
Ocena: 16
Jeśli kogoś należałoby wsadzić do więzienia za zniszczenie linii kolejowej do Lwówka, to byłby nim Piotr Rachwalski - były prezes Kolei Dolnośląskich, który zlikwidował wszystkie pociagi na tej linii, przez co popadła ona w ruinę. Teraz natomiast próbuje wykurzyć prodecenta filmu, żeby nie dopuścić do remontu tej trasy. Rachwalski zawsze nienawidził tą linię, bo ma umysł starego PKP-iarza, który potrafi tylko niszczyć.
~Marek Robert Hejduk
2021-01-22 13:27:49
z adresu IP: (1.224.xxx.xxx)
Ocena: 15
Warszawiak spotyka wrocławiaka pędzącego stado krów po ulicy: - Wrocławiaku, a gdzie wy te krowy pędzicie? - A będę je hodował. - Ale przecież wy stodoły nie macie. - No to będę je w domu trzymał. - Ale przecież to straszny smród - No będą się musiały przyzwyczaić.
~złomiarz ze Smrobudki
2021-01-22 13:27:29
z adresu IP: (1.224.xxx.xxx)
Ocena: 17
A w Sobótce praca wre, właśnie tory robią się. Jeden tor? Nie! Cztery tory!!! Do sołtysa wprost obory. U sołtysa bimber dają, wszystkie wsiury się zjeżdżają. Jest promocja za złotówkę, Super! Zostanie na wódkę.
~Jacek Kaźmierczak
2021-01-22 13:27:09
z adresu IP: (1.224.xxx.xxx)
Ocena: 19
Linię do Lwówka de facto zniszczyły władze województwa i Kolei Dolnośląskich (gdy Rachwalski był prezesem), które nie remontując jej doprowadziły ją do ruiny. Jeszcze 2 lata temu do Lwówka jeździły pociągi. Obecnie koszt remontu tej linii to jakieś 40-50 milionów, za kilka lat jak infrastruktura popadnie w ruinę będzie to 100 albo 200 milionów. Władze województwa pieniądze mają, bo właśnie olbrzymia kasa (blisko pół miliarda zł) idzie na zupełnie niepotrzebną linię do Sobótki przez same wioski, gdzie pociągów nie widziano od 30 lat. Za 10-krotnie mniejszą kwotę można by wyremontować wspomnianą linię do Lwówka uważaną zgodnie przez miłośników kolei za najpiękniejsza w Polsce. Tymczasem marszałek myśli pewnie czekać kolejne 30 lat aż i tu koszt remontu będzie wynosił nie 40 tylko 400 milionów. To się nadaje do prokuratury z paragrafu celowe niszczenie mienia publicznego.
~Paweł Henryk Włotkowski
2021-01-22 13:26:46
z adresu IP: (1.224.xxx.xxx)
Ocena: 14
Koleje Dolnośląskie Legnica? SKANDAL ZA SKANDALEM. To,że brakuje maszynistów nie znaczy,że Ci którzy jeżdżą będą stosowali przepisy z nieba wzięte? idąc śladem tej interwencji i takiego rozumowania,to powinni wyrzucać też tych z telefonami komórkowymi,których akumulatory częściej wybuchają od tych z wózka,poza tym jest ich sporo w każdym kursie,a nie sporadycznie jak w przypadku hulajnogi,czy wózka inwalidzkiego,bądź roweru? który to numer regulaminu wspomina o wózku i zakazie, a który o rowerze elektrycznym,a wózek inwalidzki to doczepiamy z tyłu za pociągiem???
~Max
2021-01-22 10:34:16
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: -26
To prawda to dzięki Panu Prezesowi Rachwalskiemu nasze szynobusy przestały być demolowane na linii do Lwówka. Zawieszenie ruchu do Lwówka to była wspaniała decyzja. A miejscowi złomiarze tylko na to czekali.
~Leuthen
2021-01-22 10:30:25
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: -35
Tymczasem między Lwówkiem a Marczowem lokalny aktyw robotniczo -chłopski w proteście przeciw kolei prywatyzuje szyny i podkłady. Wystarczy wpisać: Rozkradają kolej doliny Bobru.
~Pęknięta obręcz
2021-01-22 09:59:23
z adresu IP: (77.111.xxx.xxx)
Ocena: -24
Przecież dworzec w Lwuwku jest większy niż samo miasteczko. Kto później utrzyma ten wielki gmach? Z tego co wiem, gmina chciała zagospodarować dworzec na MOPS dla okolicy (dla wszystkich miejscowości przy linii 283). Oddać budynek gminie (ma pomysł na wykorzystanie i to się liczy!), a dla pasażerów wozów konnych wystarczy zwykła wiata, taka jakie są na przystankach PKS. Na pewno lokalni miłośnicy kolei się ucieszą i będą częstymi gośćmi tego ośrodka.
~Komentarz został usunięty
2021-01-22 00:35:50
z adresu IP: (58.3.xxx.xxx)
Ocena: 18
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2021-01-22 00:34:59
z adresu IP: (58.3.xxx.xxx)
Ocena: 19
Komentarz został usunięty
~Jacek Kaźmierczak
2021-01-22 00:33:56
z adresu IP: (58.3.xxx.xxx)
Ocena: 17
Linię do Lwówka de facto zniszczyły władze województwa i Kolei Dolnośląskich (gdy Rachwalski był prezesem), które nie remontując jej doprowadziły ją do ruiny. Jeszcze 2 lata temu do Lwówka jeździły pociągi. Obecnie koszt remontu tej linii to jakieś 40-50 milionów, za kilka lat jak infrastruktura popadnie w ruinę będzie to 100 albo 200 milionów. Władze województwa pieniądze mają, bo właśnie olbrzymia kasa (blisko pół miliarda zł) idzie na zupełnie niepotrzebną linię do Sobótki przez same wioski, gdzie pociągów nie widziano od 30 lat. Za 10-krotnie mniejszą kwotę można by wyremontować wspomnianą linię do Lwówka uważaną zgodnie przez miłośników kolei za najpiękniejsza w Polsce. Tymczasem marszałek myśli pewnie czekać kolejne 30 lat aż i tu koszt remontu będzie wynosił nie 40 tylko 400 milionów. To się nadaje do prokuratury z paragrafu celowe niszczenie mienia publicznego.
~historyk Leuthen
2021-01-22 00:33:39
z adresu IP: (58.3.xxx.xxx)
Ocena: 16
Znacie podanie o powstaniu pierwszej, historycznej nazwy Wrocławia? Otóż pierwszemu człowiekowi, który przybył na miejsce dzisiejszego Wrocławia, okolica wydała się tak wstrętna i obrzydliwa, że powiedział tylko "Bleee". Po czym usiadł i zwalił klocka (dostał rozwolnienia). Tak powstała nazwa tego miejsca: Blee Sr.ał (która na przestrzeni dziejów ewoluowała w Breslau). A że znane powiedzenie głosi "Miliony much nie mogą się mylić", do tej kupy g... zaczęli ściągać wieśniaki, którzy dobrze czuli się w smr.odzie i założyli osadę. Ta pierwsza, historyczna nazwa Wrocławia do dzisiaj ma swoje odzwierciedlenie w nazewnictwie, bowiem wielu mówi na to miasto "Klocław" zamiast "Wrocław". Nawet nazwa "Klocław" jest bardziej właściwa, bo nawiązuje do historii.
~Kamil Cywicki
2021-01-22 00:33:20
z adresu IP: (58.3.xxx.xxx)
Ocena: 19
Koleje Dolnośląskie Legnica? SKANDAL ZA SKANDALEM. To,że brakuje maszynistów nie znaczy,że Ci którzy jeżdżą będą stosowali przepisy z nieba wzięte? idąc śladem tej interwencji i takiego rozumowania,to powinni wyrzucać też tych z telefonami komórkowymi,których akumulatory częściej wybuchają od tych z wózka,poza tym jest ich sporo w każdym kursie,a nie sporadycznie jak w przypadku hulajnogi,czy wózka inwalidzkiego,bądź roweru? który to numer regulaminu wspomina o wózku i zakazie, a który o rowerze elektrycznym,a wózek inwalidzki to doczepiamy z tyłu za pociągiem???
~Wrocławianka
2021-01-22 00:32:50
z adresu IP: (58.3.xxx.xxx)
Ocena: 17
na naszym dworcu nic nie działa jak powinno.. zapowiedzi za ciche taśmociągi nie windy tak se pojada lub nie a schody ruchome to zwykle zasikane piszczą... Automaty zapchane knyszą czy innym paskudztwem... WROCŁAW GŁÓWNY
~empek
2021-01-22 00:32:34
z adresu IP: (58.3.xxx.xxx)
Ocena: 17
Na szczęście PKP Intercity po naszych monitach do spółki i komentarzach na wszystkich portalach już wycofało wszystkie pociągi ze Zgorzelca, które obecnie tak jak dawniej kończą bieg w Węglińcu. Ta "metropolia" Zgorzelec nadal nie będzie miała żadnego połączenia dalekobieżnego pomimo elektryfikacji linii, bo Zgorzelec to zwykła dziura a nie żadna metropolia. Fryzjerka-idiotka porównuje się ciągle z Jelenią Górą, a gdzie tam porównywać tę dziurę ze stolicą Karkonoszy, która ma pendolino i pociągi Intercity co 2 godziny. A od nowego rozkładu będzie miała jeszcze więcej, o czym już wiemy na 100 procent. Śmiać mi się chciało, jak fryzjerka przez cały ostatni weekend jęczała na swoim blogu udającym forum, że PKP Intercity obcięło kursy pociągów do Zgorzelca. Cały zapas popcornu trzeba było wykupić w markecie. Biedny Zgorzelec, znowu skrzywdzony. A jeszcze niedawno fryzjerka chełpiła się bez przerwy, że jest na drugim miejscu w województwie pod względem wymiany pasażerskiej, bo raz przez pomyłkę policzono pasażerów razem z Goerlitz. A gdzie jest teraz? Nawet nie w pierwszej dziesiątce, haha. Pociągów do Zgorzelca będzie jeszcze mniej, bo to dopiero początek naszej akcji, której celem jest maksymalne odcięcie Zgorzelca od pociągów. To wszystko za chamstwo tej szmaty z Gorlitz. Ona myśli że jako KODLK będziemy walczyć o lepszą ofertę dla Zgorzelca a tymczasem my mówimy że walczymy o lepszą ofertę a robimy coś wręcz przeciwnego. A potem mamy niezły ubaw z tej głupiej zdziry.
~Komentarz został usunięty
2021-01-22 00:32:10
z adresu IP: (58.3.xxx.xxx)
Ocena: 19
Komentarz został usunięty
~z Ołtaszyna
2021-01-22 00:31:54
z adresu IP: (58.3.xxx.xxx)
Ocena: 18
Kolej na Sobótkę sparaliżuje już totalnie południe wroclawia. Ruch od A4 na buforowej zwężony na jeden pas przez de.bilny buspas totalnie w tamtym miejscu niepotrzebny, nieudolnie przebudowana grota Roweckiego ( zwężona ze względu na brak pieniędzy na wykup działki pod jednym domem i barakiem BOLT - oficjalnie brak zgody na przebudowę wiaduktu przez PKP) do tego mistrzostwo świata czyli ulica zwycięska ( jeden pas z rondem na wysoką i biurowcami) zakorkowana nawet w niedzielę o 22. Na tych trzech ulicach co 20 min ma być zamykany dodatkowo przejazd. Jakże ważna ta linia Wrocław- Sobótka skoro dla przejazdu pół Wrocławia będzie sparaliżowane.
~wrocławianin
2021-01-22 00:31:16
z adresu IP: (58.3.xxx.xxx)
Ocena: 17
Ktos usilnie próbuje robić z małego Wrocławia metropolie i na sile stworzyć z Wrocławia węzeł kolejowy i tzw linie metropolitalna gdzie może przez krótki czas będzie obliczenie pasażerów A potem prawdopodobnie kilka osób w pociagach
~Leuthen
2021-01-22 00:07:10
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: -22
Tymczasem między Lwówkiem a Marczowem lokalny aktyw robotniczo -chłopski w proteście przeciw kolei prywatyzuje szyny i podkłady. Wystarczy wpisać: "Rozkradają kolej doliny Bobru"
~Głos z Zgorzelca
2021-01-21 23:59:21
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: -24
Ja to widzę tak. Podczas remontu linii do Karpacza warto przenieść Z Pilchowic do Mysłakowic wiatę peronową bo tam tylko się marnuje. Bocznice w Kowarach można zrobić z tego co jeszcze nie rozkradziono w Lwówku. Do Lwówka wystarczy jeden wóz drabiniasty na dobę bo do MOPSu miejscowi tylko tym pojadą. A w Marczowie teren po peronie zaorać i będzie pastwisko.
~Komentarz został usunięty
2021-01-21 18:47:35
z adresu IP: (179.34.xxx.xxx)
Ocena: 16
Komentarz został usunięty
~Beatrycze
2021-01-21 18:46:47
z adresu IP: (179.34.xxx.xxx)
Ocena: 17
Pamiętacie może mikolstwo ze Zgorzelca? Swego czasu było ich tutaj kilku, aż w końcu obrazili się i zdaje mi się, że założyli własne forum kolejowe (Nie pamiętam nazwy). Pod każdym artykułem na RK dotyczącym Wrocławia czy linii E59 jakieś oszołomy wypisują farmazony o jedynej "naturalnej" trasie z Katowic do Poznania przez Wrocław i o konieczności kółeczkowania przez to zadupie przez pociągi dalekobieżne, bo przecież wszyscy tam jadą. Wydaje mi się, że mamy do czynienia z jedną i tą samą osobą. Świadczy o tym styl pisania i wymyślne, durnowate nicki. Po wstawieniu komentarza niemal natychmiast pojawia się kilkanaście lajków, zapewne z innych, fejkowych kont. Podejrzewam o to właśnie pryszczate mikolstwo ze Zgorzelca/Goerlitz, które swego czasu robiło z tego miasta metropolię kolejową i pluło na wszystkie pociągi jadące przez 274 i 311. Naprawdę nadziwić się nie mogę, jak nas...ne trzeba mieć we łbie, żeby godzinami siedzieć na portalach kolejowych, zmieniać nicki, lajkować i odpowiadać na swoje własne komentarze. Proponuję iść do pracy, znaleźć jakieś hobby, zacząć uprawiać sport albo chociaż znaleźć dziewczynę (albo chłopaka, bo z tego co widzę, to spora część mikolstwa ma inne preferencje) zamiast tracić czas na takie bzdury.
~lekarz psychiatra
2021-01-21 18:45:58
z adresu IP: (179.34.xxx.xxx)
Ocena: 18
Nie reagujcie na komentarze, które pisze ten sam, podejrzewam, że chory psychicznie, człowiek z Wrocławia. Osoba ta pewnie nie zdaje sobie sprawy z tego, co robi.
~Komentarz został usunięty
2021-01-21 18:45:39
z adresu IP: (179.34.xxx.xxx)
Ocena: 17
Komentarz został usunięty
~Głos z Sobótki
2021-01-21 18:45:06
z adresu IP: (179.34.xxx.xxx)
Ocena: 19
W Sobótce natomiast mieszkańcy zbierają podpisy- ludzie chcą żeby rozebrać resztki tej linii bo wszyscy chcą asflatowej ścieżki rowerowej na Ślężę.
~martin_303E
2021-01-21 17:13:15
z adresu IP: (77.111.xxx.xxx)
Ocena: -23
Przekażcie ulizanemu, żeby przyklepał grzywkę, przetarł okularki i leciał na Rynek Konny, gdzie właśnie pojawił się artykuł pt. Jest umowa na przebudowę stacji Węgliniec. Obstawiam 30 komentarzy z 20 kont.
~wieprz ze Świniar
2021-01-21 15:35:35
z adresu IP: (112.172.xxx.xxx)
Ocena: 19
Wrocławianie oczekują bazaru, gdzie można kupić tanią marchewkę, używane portki i różne klamoty z szabru, a nie dworca. I tak nikogo tu nie stać na bilety na pociąg.
~Głos z Piławy
2021-01-21 15:35:22
z adresu IP: (112.172.xxx.xxx)
Ocena: 26
My tez nie chcemy pociągów. Lepiej wyremontować tory do prestiżowych kurortów sudeckich: Karpacza, Mirska, Kowar i Lwówka.
~Głos z Trzebnicy
2021-01-21 15:34:54
z adresu IP: (112.172.xxx.xxx)
Ocena: 25
Marszałek, czy ty jesteś normalny człowieku? Ludzie się wyprowadzają z Wrocławia bo mają serdecznie dość stania w korku... A tu kolejne reaktywacje linii kolejowych się szykują. szybciej dojadę busem do Trzebnicy niż twoim śmierdzącym pociągiem
~wrocławianin zza Buga
2021-01-21 15:34:35
z adresu IP: (112.172.xxx.xxx)
Ocena: 18
pociągi we Wrocławiu to wielka porażka pod względem hałasu i zajmowanie infrastruktury potrzebnej dla kolei konnej.
~Głos z Kobierzyc
2021-01-21 15:34:22
z adresu IP: (112.172.xxx.xxx)
Ocena: 22
Dość już kolei dla much na Dolnym Śląsku (muchowozy do Pragi, teraz takie same muchowozy będą do Sobótki), czas na kolej dla mieszkańców, czyli np. reaktywację przepięknej linii kolejowej do Lwówka Śląskiego albo kolei do Karpacza o dużym znaczeniu dla turystów.
~Głos z Sobótki
2021-01-21 15:34:08
z adresu IP: (112.172.xxx.xxx)
Ocena: 18
W Sobótce również mieszkańcy zbierają podpisy- ludzie chcą żeby rozebrać resztki tej linii bo wszyscy chcą asflatowej ścieżki rowerowej na Ślężę.
~Komentarz został usunięty
2021-01-21 15:33:50
z adresu IP: (112.172.xxx.xxx)
Ocena: 27
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2021-01-21 15:33:38
z adresu IP: (112.172.xxx.xxx)
Ocena: 26
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2021-01-21 15:33:19
z adresu IP: (112.172.xxx.xxx)
Ocena: 23
Komentarz został usunięty
~Głos z Zgorzelca
2021-01-21 14:56:20
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: -38
Ja to widzę tak. Podczas remontu linii do Karpacza warto przenieść Z Pilchowic do Mysłakowic wiatę peronową bo tam tylko się marnuje. Bocznice w Kowarach można zrobić z tego co jeszcze nie rozkradziono w Lwówku. Do Lwówka wystarczy jeden wóz drabiniasty na dobę bo do MOPSu miejscowi tylko tym pojadą. A w Marczowie teren po peronie zaorać i będzie pastwisko.
~Leuthen
2021-01-21 14:48:37
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: -29
***** Lwówek ***** Marczów
~Komentarz został usunięty
2021-01-21 13:22:08
z adresu IP: (179.34.xxx.xxx)
Ocena: 19
Komentarz został usunięty
~byłem
2021-01-21 13:21:46
z adresu IP: (179.34.xxx.xxx)
Ocena: 19
Zachęcony komentarzami pojechałem do tego całego Drezna pół roku temu. Niedziela wydawałoby się szczyt turystyczny. Na pokładzie dwoje dziadków z jakiejś przesiadki, ja i kierpoć. Na początek wyjeżdżaliśmy z Wrocławia przez coś w rodzaju wysypiska, trawsko wymieszane ze śmieciami. Chojnów, Pieńsk pozarastane perony, w Pieńsku pies na peronie chciał zagryźć konduktora mały agresywny kundel, chyba nikt tam nie chodzi. Bolesławiec z perspektywy wiaduktu ni rów to ni ściek, jakaś brudna maź płynie, widoki żadne. Wiadukt w Pilchowicach albo linia do Szklarskiej bez porównania ciekawsza. Zgorzelec myślałem że to jakiś slums. Waląca się ruina, miejscowe żule obrzucają butelkami pociąg. Kierpoć nawet nie czekał na rozkładową godzinę odjazdu. Obok poniemieckie szroty pościągane za grosze. Węgliniec wsiadł jakiś burak chyba kolejarz, poszedł się przywitać z kierpociem - jakiś podstarzały grzyb, na mordzie wypisane że pracował na kolei. Wcisnął mu chyba 2 złote, biletu nie dostał bo i po co. Wrocław Nowy Dwór to nie dwór tylko chlew, jakieś dzieci koło przejazdu kolejowego, na peronie jakiś MK o wyglądzie lekko upośledzonego z aparatem biegał raz z jednej raz z drugiej strony. Zebrzydowa dziadki wysiedli (mówili, że na grzyby, ale w lutym?), pod dworcem pełno łebków 15-16 lat z piwskiem, rzucanie k... h..., jakieś wyzwiska w stronę kolejarza i zaczepki dziaków. Jędrzychowice wsiadły 2 osoby z rowerami, kier nawet do nich nie podszedł. Zagadałem ich bo siedziałem na środku szynobusu, mówili że jadą do Goerlitz po coś do picia bo od Zgorzelca darmowo. Goerlitz wysiadam na chwilę, zresztą jako ostatni pasażer (w sumie byłem już tylko ja i dwaj rowerzyści). Robię zdjęcie to jeszcze kierpoć stara fleja, koszula rozchełstana niemyty od tygodnia coś do mnie burczy klnie wyśmiewa. Niemcy stoją na peronie, cóż mogę powiedzieć - wstyd. Dalej juz nie jechałem, odechciało mi się. Poszedłem na miasto zobaczyć co tam fajnego. Za mną na każdym kroku oglądanie się, chyba dawno tu nikogo z plecakiem nie widzieli. Miasto jak miasto, może kiedyś było ładne, teraz dziura zabita dechami. Kto mógł to wyjechał. Z powrotem wróciłem pieszo przez most. Cały Zgorzelec narąbany, po bramach pełno ludzi z piwskiem, na stacji i przy rampie królowało tanie wino. Brzydkie elewacje, odrapane domy, śmieci dokoła, brud. Wychodząc koło dworca ktoś rzucił w moją stronę i rowerzystów butelkę. Pod dworcem pełno rozkładów busów, nawet w niedzielę jeżdżą. Czekali na te autobusy ludzie. Porozmawiałem z miejscowymi mówią że tymi pociągami do Drezna jeżdżą tylko konduktorzy i czasem jakiś Niemiec jak się zgubi. Olałem pociąg mimo że miałem turystyczny i wróciłem PKS przez Jelenią Górę za podobne pieniądze. Osobliwa przygoda ale nikomu bym nie polecił jazdy na to zadupie.
~Głos z Niemiec
2021-01-21 13:19:30
z adresu IP: (109.191.xxx.xxx)
Ocena: 17
To prawda. Po co niby Niemcy mieliby jeździć do jakiegoś Wrocławia na imprezy kulturalne w języku polskim, skoro u siebie mają dużo więcej imprez i po niemiecku? Wrocław to wiocha przy Dreźnie i Berlinie, pustynia kulturalna. Kto zapłaci za te muchowozy? Nawet jak jakiś Niemiec musi pojechać do Wrocławia to bierze własne auto i korzysta z autostrady, gdyż podróżnych z Niemiec odstrasza bydło z podzgorzeleckich wiosek okupujące pociągi do Drezna i zachowujące się w wulgarny sposób. Mieszkańcy Dolnego Śląska potrzebują pociągów, które dowiozą ich do pracy i szkoły, a nie jakichś kretyńskich połączeń do Drezna. Niemcy lubią jeździć na wycieczki, ale w góry - wystarczy popatrzeć na liczbę połączeń z Drezna w Czeskie Karkonosze, Góry Izerskie czy do Czeskiej Szwajcarii. A u nas Karkonosze nie mają ANI JEDNEGO!!! bezpośredniego połączenia z Dreznem czy Berlinem. Mimo że są to najatrakcyjniejsze góry blisko niemieckiej granicy. Normalnie trzeci świat! Nikt normalny nie będzie jeździł na imprezy kulturalne do jakiegoś Wrocławia, bo dużo więcej imprez Niemcy mają u siebie. Gór nie mają ale nie przyjadą, bo nie ma pociągów, więc zamiast nas cały ruch turystyczny z Niemiec przejmują o wiele praktyczniejsi Czesi. A Polaczkom jak zwykle kasa przecieka przez palce.
~dr Noema z Goerlitz
2021-01-21 13:19:06
z adresu IP: (109.191.xxx.xxx)
Ocena: 18
Zgorzelec w ogóle nie potrzebuje aż tylu pociągów do Wrocławia. Nowa Ruda nie ma ani jednego i żyje. Podobnie Gryfów Śląski. A mieszkańcy tych miast też jeżdżą załatwiać różne sprawy do miasta. Dlatego dobrym pomysłem jest wydłużenie niektórych pociągów Jelenia Góra - Görlitz do Drezna (na początek 3 pary wystarczą: rano, po południu i wieczorem). Frekwencja na pewno byłaby dużo wyższa niż z Wrocławia, bo Niemcy kochają jeździć w góry pociągami. Dla porównania: z Drezna do Liberca jeździ 5 par pociągów dziennie i jeżdżą one mocno napełnione. A do Wrocławia tylko trzy i wożą powietrze. Skierowanie Desir z Niemiec do Jeleniej Góry pozwoliłoby uwolnić SZT, których jest poważny deficyt i skierować jedną sztukę na inną trasę. I tak, 3 pary pociągów Wrocław - Węgliniec - Zgorzelec, plus 3 pary Jelenia Góra - Drezno, plus 3 pary Jelenia Góra - Görlitz (skomunikowane w Lubaniu z pociągami Wrocław - Jelenia Góra - Wrocław) byłoby optymalnym rozwiązaniem.
~wsiur z Kobierzyc
2021-01-21 13:18:03
z adresu IP: (109.191.xxx.xxx)
Ocena: 18
Podobno w Sobótce znów zrobili wystawkę nowiutkich szyn i podkładów przy linii kolejowej. Zaprzegać chopy konie do wozów i jechać, bo inni wezmą!
~Komentarz został usunięty
2021-01-21 13:17:46
z adresu IP: (109.191.xxx.xxx)
Ocena: 17
Komentarz został usunięty
~Oltaszyn
2021-01-21 13:15:43
z adresu IP: (112.172.xxx.xxx)
Ocena: 16
Torów do Sobótki nie ma i długo nie będzie ale będzie nowy przystanek Bareja do kwadratu gdzie mózg i pisiory z kwiatami dla dudy, dno,
~ale wieś!
2021-01-21 13:15:28
z adresu IP: (112.172.xxx.xxx)
Ocena: 15
Warszawiak spotyka wrocławiaka pędzącego stado krów po ulicy: - Wrocławiaku, a gdzie wy te krowy pędzicie? - A będę je hodował. - Ale przecież wy stodoły nie macie. - No to będę je w domu trzymał. - Ale przecież to straszny smród - No będą się musiały przyzwyczaić.
~z Jagodna
2021-01-21 13:14:40
z adresu IP: (112.172.xxx.xxx)
Ocena: 21
Panie Sutryk - podaj sens ...wyliczenia , ekonomię tej linii do Sobótki ! Nie porównuj Warszawy i tamtych tras kolejowych z naszym zapyziałym Wrocławiem. W tej cenie lepiej zbudować drogę do gór. Od Karpacza do Szklarskiej, rozładuje ruch a walory widokowe będą konkurować z Alpami. Kolej do Sobótki to idiotyzm. Trasy rowerowe tak, i autobus szybki z pominięciem wioch. Prostoz Wro do na Ślężę, dwa przytanki, BP i Orlen.
~wrocławianka
2021-01-21 13:14:14
z adresu IP: (112.172.xxx.xxx)
Ocena: 20
Torów na trasie do Sobótki, nie ma. Nie istnieją ! Fragmenty gdzie są, są nie zdatne dla pociągów, szybkich pociągów. a cenę budowy tej lini, kupię 4 autokary i będę woził ludzi z PKS i PKP bezpośrednio na Ślężę. Zarobi na tym jeszcze mój syn i jego syn.
~@Głoz z Zgorzelca
2021-01-21 09:39:27
z adresu IP: (77.111.xxx.xxx)
Ocena: -24
To wiaty w Pilchowicach jeszcze miejscowi nie rozkradli? Dawno tam nie byłam, bo po co tam jeździć. Za to w Marczowie dodatkowe pastwisko na pewno by się przydało. Folwark Marczów prężnie działa i się rozwija, krowy się gniotą, miałyby dobry wypas.
~Głoz z Zgorzelca
2021-01-21 09:26:58
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: -24
Ja to widzę tak. Podczas remontu linii do Karpacza warto przenieść Z Pilchowic do Mysłakowic wiatę peronową bo tam tylko się marnuje. Bocznice w Kowarach można zrobić z tego co jeszcze nie rozkradziono w Lwówku. Do Lwówka wystarczy jeden wóz drabiniasty na dobę bo do MOPSu miejscowi tylko tym pojadą. A w Marczowie teren po peronie zaorać i będzie pastwisko.
~Komentarz został usunięty
2021-01-21 03:06:01
z adresu IP: (58.235.xxx.xxx)
Ocena: 17
Komentarz został usunięty
~Napiszę krótko:
2021-01-21 00:27:01
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: -15
***** ***!
~Paweł Henryk Włotkowski
2021-01-20 23:45:42
z adresu IP: (138.64.xxx.xxx)
Ocena: 19
Bo w Karpaczu i Lwówku chcą kolei, a w Sobótce i we Wrocławiu wieśniaki wolą wozy konne.
~Komentarz został usunięty
2021-01-20 23:42:48
z adresu IP: (210.131.xxx.xxx)
Ocena: 20
Komentarz został usunięty
~miłośniczka przyrody
2021-01-20 23:30:18
z adresu IP: (58.235.xxx.xxx)
Ocena: 18
Wspaniała inwestycja dla aglomeracji jeleniogórskiej! Tylko nie uruchamiajcie bezpośrednich pociągów z Wrocławia do Karpacza, bo przyjadą wieśniaki i obsrają całe Karkonosze.
~wrocławianka
2021-01-20 23:27:18
z adresu IP: (218.219.xxx.xxx)
Ocena: 17
Super! Będzie można pojechać w piękne Karkonosze. A do Sobótki wystarczy furmanka.
~z Jagodna
2021-01-20 23:25:46
z adresu IP: (174.52.xxx.xxx)
Ocena: 20
Ja się pytam, jaki jest target pasażerski na linie kolejowa Wrocław-sobótka przez wojszyce oltaszyn buforowa ??? To nie będzie żadna alternatywa dla autobusu wjezdzajacego karkonowska. Ten pociąg zanim dojedzie z partynic na główny minie z 20 min. Czy mamy jakieś zakłady atrakcyjne miejsca pracy na tej trasie ??? Czy ten pociąg ma zebrać ludzi do pracy do Wrocławia obwożąc ich przez pół miasta ??? Grota już stoi zwycięska to bubel za który ktoś powinien siedzieć buforowa z dwoma pasami do skrętu na brochow z buspasem ( ta ulica jest dojazdem do Wrocław wschodni a4 i wow) czy wy wstydu nie macie ??? Jeszcze tu pusty pociag wstawiacie ???
~mieszkaniec
2021-01-20 23:25:26
z adresu IP: (174.52.xxx.xxx)
Ocena: 22
Pamiętam spotkanie 17 marca 2017 w Lwówku na temat przyszłości kolei. Na spotkaniu przedstawiciele Marszałka, pani poseł, przedstawiciele PKP PLK i Kolei Dolnośląskich, radni miejscy i powiatowi i widownia. Podczas dyskusji padało wiele słów że linie trzeba wyremontować z tym że z PKP mówili, że trzeba to zrobić porządnie i podawali dużą kwotę, ktoś z KD podawał dużo mniejszą. Padło też pytanie bez odpowiedzi dlaczego marszałek nie uwzględnił linii w dofinansowaniu RPO którym dysponował. Najciekawsze były jednak rozmowy w przerwie. Nie bylem ich uczestnikiem ale nie mam problemów ze słuchem. Przedstawiciel Kolei Dolnośląskich (z Zarządu) podszedł do przedstawiciela PKP PLK i z uśmiechem stwierdził: “przecież zarówno wam i nam nie zależy tak na prawde na tym bo to nieekonomiczne” (moge coś przekręcić ale taki był sens). Pan z PKP odpowiedział cyt. : ja tak nie myślę. A obecna przy tym pani (chyba od marszałka) tylko się zaśmiała. Nie wszystko dokładnie pamiętam ale tak to wtedy zrozumiałem. Komu zatem zależało i zależy na naszej linii a kto tylko udaje że mu zależy ? Każdy niech sobie wnioski sam wyciągnie.
~Krzysztof Czarnecki
2021-01-20 23:25:08
z adresu IP: (174.52.xxx.xxx)
Ocena: 19
Cała góԝnoburza została nakręcona przez niejakiego Rachwalskiego, całkiem przypadkowo do niedawna ultrasa PO w Wałbrzychu (zwolniony w czerwcu z Aquazdroju za brak wyników ekonomicznych), całkiem przypadkowo byłego prezesa KD. O jego zasługach dla ratowania mostu w czasach, gdy miał na to wpływ i możliwości - dzieje milczą.
~Komentarz został usunięty
2021-01-20 23:24:50
z adresu IP: (174.52.xxx.xxx)
Ocena: 20
Komentarz został usunięty
~sołtys Smrobudki
2021-01-20 23:24:34
z adresu IP: (174.52.xxx.xxx)
Ocena: 16
A w Sobótce praca wre, właśnie tory robią się. Jeden tor? Nie! Cztery tory!!! Do sołtysa wprost obory. U sołtysa bimber dają, wszystkie wsiury się zjeżdżają. Jest promocja za złotówkę, Super! Zostanie na wódkę.
~Władysław Chołda
2021-01-20 23:18:28
z adresu IP: (58.141.xxx.xxx)
Ocena: 18
Koleje Dolnośląskie Legnica? SKANDAL ZA SKANDALEM. To,że brakuje maszynistów nie znaczy,że Ci którzy jeżdżą będą stosowali przepisy z nieba wzięte? idąc śladem tej interwencji i takiego rozumowania,to powinni wyrzucać też tych z telefonami komórkowymi,których akumulatory częściej wybuchają od tych z wózka,poza tym jest ich sporo w każdym kursie,a nie sporadycznie jak w przypadku hulajnogi,czy wózka inwalidzkiego,bądź roweru? który to numer regulaminu wspomina o wózku i zakazie, a który o rowerze elektrycznym,a wózek inwalidzki to doczepiamy z tyłu za pociągiem???
~Justyna Zapotoczna-Kikoła
2021-01-20 23:18:10
z adresu IP: (58.141.xxx.xxx)
Ocena: 16
Urząd Marszałkowski tak przejmie i wyremontuje tę linię jak wyremontował linię do Lwówka, którą zaoral, a wcześniej Rachwalski jako prezes Kolei Dolnośląskich wygasił frekwencję w pociągach. Z remontem peronu 2 w Sędzisławiu brandzlowali się przez 5 lat. W Jeleniej Górze, po modernizacji za miliony, przez lata nie potrafili wstawić kawałka urwanej rynny, siedziska czy zbitej szybki. Przez ich niedbalstwo padły wiaty w BG Wschód, Sędzisławiu czy Bartnicy, urżnięto kładkę w Kłodzku Głównym na drugą stronę torów. Taki to gospodarz od 7 boleści. 283 była przez UMWD zaniedbywana przez całe dziesięciolecia; poza jakąś drobną wymianą najbardziej spróchniałych podkładów, wycinaniu gałęzi ze skrajni czy czyszczeniu rowów niewiele się tam działo, a ostatnio nawet już tego nie robili. Jakoś wtedy ta łajza z wiochy pod Wągrowcem nie robiła afery. A teraz wielki obrońca mostu się znalazł. A nie, sorry, zamontowali nowe oświetlenie na stacji we Wleniu, które przy braku ruchu jest potrzebne jak trupowi skakanka. Tak działa marszałek.
~wrocławianka
2021-01-20 23:17:45
z adresu IP: (58.141.xxx.xxx)
Ocena: 19
Ale super! Będzie wielka frajda pojechać do Karpacza. Tymczasem na naszym dworcu nic nie działa jak powinno.. zapowiedzi za ciche taśmociągi nie windy tak se pojada lub nie a schody ruchome to zwykle zasikane piszczą... Automaty zapchane knyszą czy innym paskudztwem... WROCŁAW GŁÓWNY
~Paweł Kukurowski
2021-01-20 23:16:52
z adresu IP: (58.141.xxx.xxx)
Ocena: 14
Powiem wprost. Uważam, że pociągów KD do Zgorzelca jest za dużo, szczególnie poza sezonem grzybiarskim. Wiele razy byłam w Zgorzelcu i widziałam przyjeżdżające pociągi KD, z których wysiadało ok. 10 osób. Pisałam o tym na forum. O pustym Dreźnie pisali inni forumowicze. To jest marnotrawstwo pieniędzy podatników, bo wożenie powietrza to nic innego jak wyrzucanie pieniędzy w błoto. Być może te pociągi przydałyby się w inne regiony, gdzie połączeń jest dużo mniej lub nie ma ich wcale. Na przykład do Jeleniej Góry/Szklarskiej Poręby. Czy naprawdę do Zgorzelca pociąg KD musi jeździć średnio co 2-3 godziny? Mnie jako mieszkankę Wrocławia zadowoliłyby dwa pociągi KD. Do Jeleniej Góry i Wałbrzycha, tak jak było jeszcze 70 lat temu. Więcej tutaj nie potrzeba. A zgorzeleckiemu mikolstwu ciągle mało, i mało. To jest bardzo irytujące! Zwłaszcza, że o grzybiarzach przyjeżdżających w Bory Dolnośląskie w zasadzie nic nie mówicie. Te pociągi, waszym zdaniem, są potrzebne zgorzelczanom. Skoro tak to takich samych połączeń potrzebują lwówczanie! A co, oni gorsi, mniej mobilni?
~Beatrycze
2021-01-20 23:10:55
z adresu IP: (138.64.xxx.xxx)
Ocena: 18
Odpowiem możliwie jak najkonkretniej: 1) W sprawie pociągów KD: to była polityczna zabawka, o którą postulował bodaj sam obecny burmistrz Zgorzelca. Korzystałem kilka razy. Nie upieram się przy ich regularnym kursowaniu i gdyby to zależało ode mnie, oterminowałbym do (6-7). 2) Również - gdyby to zależało ode mnie - Darta oddelegowałbym ze Zgorzelca na poczet Jeleniej Góry (tu widziałbym połączenie Jelenia Góra-Olsztyn przez Kłodzko, Opole, Częstochowę, Piotrków, Warszawę - wyjazd wcześnie rano i powrót późnym wieczorem na jednym obiegu). Można to zrobić w prosty sposób: po prostu zlikwidować Konopnicką, a Łużyce dać jako pociąg weekendowego kursowania, który miałby obieg z Borami Dolnośląskimi (w ten sposób ucywilizowalibyśmy również patologiczną kwestię, jaką jest Impuls na dziennym połączeniu do Zgorzelca). 3) Kwestię Przemyśla załatwiłbym w prosty sposób, doczepiając 1 wagon, który na odcinku Zgorzelec-Wrocław jechałyby przez Jelenią Górę (na stacji Jelenia Góra manewry i doczepienie do któregoś z dziennych ICków Jelenia Góra-Przemyśl). Podsumowując: oterminowałbym KD do weekendów, Dart z Konopnickiej oddał na poczet Jeleniej Góry, stworzył dodatkowy obieg Karkonoszy ze Śnieżką, a Przemyśl załatwił jednym dodatkowym wagonem do części jeleniogórskiej. Nie dość, że byłaby szansa na wprowadzenie oszczędności, to jeszcze można by dopomóc Jeleniej Górze. Takie jest moje skromne zdanie w kwestii połączeń na linii E30.
~Pirat
2021-01-20 23:10:37
z adresu IP: (138.64.xxx.xxx)
Ocena: 14
Dobrze, że PKP Intercity skróciło pociągi jeżdżące do Zgorzelca tylko do Węglińca. Aż żal było patrzeć jak wożą powietrze. Aby podnieść ich rentowność proponuję od Węglińca skierować je do Jeleniej Góry. Niepotrzebnie duża kasa poszła na elektryfikację linii E30, bo jak widać nie ma żadnego z tego pożytku.
~empek
2021-01-20 23:10:24
z adresu IP: (138.64.xxx.xxx)
Ocena: 16
Na szczęście PKP Intercity po naszych monitach do spółki i komentarzach na wszystkich portalach już wycofało wszystkie pociągi ze Zgorzelca, które obecnie tak jak dawniej kończą bieg w Węglińcu. Ta "metropolia" Zgorzelec nadal nie będzie miała żadnego połączenia dalekobieżnego pomimo elektryfikacji linii, bo Zgorzelec to zwykła dziura a nie żadna metropolia. Fryzjerka-idiotka porównuje się ciągle z Jelenią Górą, a gdzie tam porównywać tę dziurę ze stolicą Karkonoszy, która ma pendolino i pociągi Intercity co 2 godziny. A od nowego rozkładu będzie miała jeszcze więcej, o czym już wiemy na 100 procent. Śmiać mi się chciało, jak fryzjerka przez cały ostatni weekend jęczała na swoim blogu udającym forum, że PKP Intercity obcięło kursy pociągów do Zgorzelca. Cały zapas popcornu trzeba było wykupić w markecie. Biedny Zgorzelec, znowu skrzywdzony. A jeszcze niedawno fryzjerka chełpiła się bez przerwy, że jest na drugim miejscu w województwie pod względem wymiany pasażerskiej, bo raz przez pomyłkę policzono pasażerów razem z Goerlitz. A gdzie jest teraz? Nawet nie w pierwszej dziesiątce, haha. Pociągów do Zgorzelca będzie jeszcze mniej, bo to dopiero początek naszej akcji, której celem jest maksymalne odcięcie Zgorzelca od pociągów. To wszystko za chamstwo tej szmaty z Gorlitz. Ona myśli że jako KODLK będziemy walczyć o lepszą ofertę dla Zgorzelca a tymczasem my mówimy że walczymy o lepszą ofertę a robimy coś wręcz przeciwnego. A potem mamy niezły ubaw z tej głupiej zdziry.
~Noema
2021-01-20 23:09:58
z adresu IP: (138.64.xxx.xxx)
Ocena: 17
Dobrze, że nie do Sobótki. Tam cuchnie krowim łajnem.
~martin_303E
2021-01-20 21:22:29
z adresu IP: (77.111.xxx.xxx)
Ocena: -25
do ubek: Ulizany na razie zajęty kasowaniem komentarzy na Trybunie Wrocławskiej i gadaniem samemu za sobą na Jelonce i nj24. Tym razem żąda pociągu z Lwówka do Lwowa, żeby mieć dogodny dojazd w rodzinne strony, bo mu się ciężko we Lwowie przesiąść.
~Jurgen
2021-01-20 17:56:33
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 13
Daj Boże, na tej stacji pracowałem, obu się plany ziściły ????????????
~Leuthen
2021-01-20 16:14:00
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: -33
Grunt że nie do Lwówka. Menelw do tamtejszego MOPSu mogą dojechać konno.
~Dębki
2021-01-20 14:25:43
z adresu IP: (83.238.xxx.xxx)
Ocena: 14
Do melot, świetne spostrzeżenie, tylko nie dla psa kiełbasa. To znaczy można ten projekt zrealizować, ale nie z tymi ludźmi którzy rządzą teraz koleją. Rozkład jazdy jest gruntownie zmieniany co 3 miesiące, pytanie komu to ma służyć? Ludzie którzy mieszkają przy liniach kolejowych, stacjach, nie mają jak do pracy pociągami dojechać. Dam przykład, nowo wybudowany przystanek kolejowy Jelenia Góra Przemysłowa, wydano ogromną kasę i co z tego jak ze Szklarskiej Poręby do pracy na 6 lub 7 godzinę w ogóle NIE dojedziemy bo nie ma żadnego pociągu. Niestety taka jest prawda, takie są fakty że urzędowi kolejarze celowo, powtarzam celowo utrudniają innym życie oraz dlaczego nie chcą by choćby z głównej linii kolejowej do Wrocławia wykrzesać 100% jej możliwości w przewozach ludzi. Dlaczego nie chcemy dbać o ekologię? Powinno się odbudować te linie kolejowe, co w latach 90-tych zostało zniszczone. Linie kolejowe powinny stanowić główną oś, siatkę połączeń w Polsce, tam gdzie kolej nie dociera powinny jeździć autobusy ale współpracujące z koleją pod względem przesiadek itd. Mam pytanie, dlaczego pominięto Kowary? Czy ta linia też zostanie odbudowana? Co ok. 5-7 lat droga wojewódzka nr 367 jest niemal całkowicie niszczona, na jej remont są wydawane miliony a dzieje się tak że w obrębie tej drogi działają dwa duże kamieniołomy. Ciężkimi ciężarówkami urobek jest wywożony na stację kolejową do Kamiennej Góry. Czy nie lepiej za te pieniądze odbudować linię kolejową aż pod samą Kamienną Górę by te ciężarówki jeździły do najbliższej stacji kolejowej w Ogorzelcu i Pisarzowic tak jak to zrobiono w Tłumaczowie, mniej na drodze strat, więcej korzyści. Tylko dlaczego kolejowi urzędnicy myślą od t.yłka strony? Czy nie ma nikogo w Polsce co by rozsądnie pokierował tą koleją?.
~melot
2021-01-20 14:20:51
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 12
Do Czech na narty pojedziemy tunelem pod Śnieżką? Powstał plan dowożenia narciarzy z Karpacza do Pecu pod Śnieżką w Czechach. Wszystko za sprawą kolei, która przewoziłaby turystów pod Karkonoszami. Według projektu pociągi ruszą w pierwszą trasę w 2020 roku. Kolej połączy 10-kilometrowy odcinek pomiędzy Karpaczem, Szpindlerowym Mlynem, Pecem pod Śnieżką oraz Svobodą nad Upą. Przejazd całą trasą trwałaby 15 minut. Do czasu powstania obie miejscowości zostaną skomunikowane skibusami. Lepsze trasy narciarskie Granica Polski z Czechami zostanie przekroczona w okolicach Czarnego Grzbietu. Władze Karpacza są w stałym kontakcie z czeskimi. - Pod względem narciarskim nawet nie możemy się z Pecem porównywać, już dawno nas wyprzedzili. Nie będę oszukiwał ludzi, że mamy dobrą ofertę narciarską na Kopie. Skoro nie mogę jej dać w Karpaczu, to chcę żeby nasi goście mogli z niej skorzystać w Czechach. Przed sezonem zimowym skomunikujemy skibusami obie miejscowości – informuje Radosław Jęcek, burmistrz Karpacza. - Turyści będą spali w Polsce, bo Karpacz wciąż dominuje infrastrukturą hotelową, ale na nartach pojeżdżą w Czechach. Nie ma co tego ukrywać, że już teraz zimą do Pecu ciągnie sznur aut. 70 procent narciarzy na tamtejszych nartostradach to Polacy – powiedział przedstawicielom mediów. Ambitny projekt Koszt budowy szacuje się na miliard euro w Czechach oraz 170 mln euro w Polsce. - To jest bardzo ambitny projekt, ale może się nigdy nie zwrócić. Choć może nie mieć uzasadnienia ekonomicznego, korzyści dla całego regionu byłyby ogromne. – uważa dyrektor GW Train Regio František Kozel. Aby projekt powstał, niezbędne jest uzyskanie pieniędzy z unijnego programu współpracy transgranicznej.
~melot
2021-01-20 14:00:20
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 11
Do 2020 roku samorządowcy z Karpacza i czeskich miejscowości: Szpindlerowego Mlyna, Pecu pod Śnieżką i Svobody nad Upu - we współpracy z czeską firmą kolejową Viamont - chcieli połączyć najważniejsze górskie miejscowości w Karkonoszach linią kolejową. Komunikację pomiędzy krajami ma ułatwić tunel pod Śnieżką. Przy czym na realizację projektu Czesi i Polacy nie zamierzają czekać tak długo, jak na połączenie Wielkiej Brytanii z kontynentalną Europą. Projekt jest bardzo ambitny. Koszt jego realizacji oszacowano po stronie czeskiej na ponad miliard euro, po polskiej stronie - ponad 170 milionów euro. By w przyszłości zdobyć te pieniądze, trzeba już teraz zacząć prace koncepcyjne. Karpacz, Szpindlerowy Mlyn i Pec pod Śnieżką chcą wspólnie przygotować studium wykonalności przedsięwzięcia. Nazwano go roboczo Upa Express 2020. - Ten projekt to nie wizja. Jest realny. Wpisuje się w duże projekty Unii Europejskiej - uważa inżynier Jan Ivanko z firmy Viamont. Stacje kolei mają być zlokalizowane przy stacjach narciarskich w poszczególnych miejscowościach Magistrala Upa Express zaczynałaby się w miejscowości Svoboda nad Upu. Stamtąd, przez siedem tuneli i dziewięć mostów, ma biec do Pecu pod Śnieżką. Ten odcinek liczy 15 kilometrów. Z Pecu pociągi rozjadą się w dwóch kierunkach: 10-kilometrowym tunelem do Szpindlerowego Młyna oraz przez tunel pod Śnieżką, o podobnej długości, do Karpacza. Stacje kolei mają być zlokalizowane przy stacjach narciarskich w poszczególnych miejscowościach. W Karpaczu przystanek miałby powstać przy skoczni Orlinek. Obecny dworzec w kurorcie też zostałby włączony w sieć.