Sztuka w RWK 6/2021: Miejskie wsparcie artystów, ZLOTY KIOSK, FOTO-GEN, MWW i Galeria Vivid [POSŁUCHAJ]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2021-02-09 12:21 | Zmodyfikowano: 2021-02-09 12:33

Arsenale Miejskim rozpoczęła się właśnie wystawa dzieł zakupionych w ramach Programu Interwencji Społecznej mającego na celu wsparcie wrocławskich artystów przez kupno i ekspozycję ich prac. Temat przybliżyli nam Jerzy Pietraszek i Barbara Ilkosz.


Do końca lutego w ZŁOTYM KIOSKU stojącym na jednym z Ołbińskich podwórek trwa wystawa Weroniki Zalewkiej "Historia czasu wolnego". O "instalacji audiowizualnej tworzącej narrację o kondycji młodej dziewczyny/artystki w późnokapitalistycznych realiach prac dorywczych, niewidzialnych umów, kreatywnego kombinowania i ekonomii daru" porozmawiałem z Magadaleną Kreis i Yuriy Biley.


Do 27 lutego w Galerii FOTO-GEN oglądać można ekspozycję "Pomiędzy [w dobie Covid 19]". O pracach pięciu twórców młodego i średniego pokolenia, realizujących swoje dokonania techniką fotografii dokumentalnej, inscenizowanej, ale również w wideo i fotoinstalacji mówił Manfred Bator.


O trwającej w Muzeum Współczesnym Wrocław wystawie "TerytoriumNetty LauferToma Swobody oraz najbliższych związanych z nią wydarzeniach towarzyszących mówiła Agata Ciastoń.


Trzecie urodziny obchodzi właśnie Galeria Vivid. O ścianie upamiętniającej profesora Andrzeja Klimczaka-Dobrzanieckiego, zmienionej przestrzeni i trwającym do 14 lutego Artweeku porozmawiałem z Joanną Woziwodzką i Agnieszką Błaszczyszyn. Połączyliśmy się także z Dorotą Jędrusik, Mariuszem Mikolajkiem i Tomaszem Jakubem Sysło czyli nowymi artystami na pokładzie galerii.

Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.