Film Agnieszki Holland na krótkiej liście do Oscara

Jan Pelczar, GN | Utworzono: 2021-02-10 10:29

Polska kandydatura – „Śniegu już nigdy nie będzie” – nie znalazła się na tzw. shortliście. Oprócz „Szarlatana”, który miał swoją polską premierę we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty, są na niej inne tytuły znane już widzom wrocławskiego festiwalu Nowe Horyzonty – bośniacka „Aida”, duńskie „Na rauszu”, rosyjscy „Drodzy towarzysze”, czy „Noc królów” z Wybrzeża Kości Słoniowej.

Bohaterem „Szarlatana” jest zielarz Jan Mikolášek, który leczył tysiące mieszkańców Czechosłowacji, a także komunistycznych i nazistowskich dygnitarzy.

Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła też shortlisty w kilku innych kategoriach, m.in. najlepszego filmu dokumentalnego. Tu również znalazły się tytuły, które wrocławska publiczność zna z Nowych Horyzontów, American Film Festival i Millenium Docs Against Gravity – „Gunda”, „Malarka i złodziej”, „Witajcie w Czeczenii”, „Notturno”, „Truflarze”.

Nominowanych do tegorocznych Oscarów poznamy 15 marca. Ceremonia wręczenia 93. Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej zaplanowana jest na 25 kwietnia.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.