Sztuka w RWK 8/2021: BWA Wrocław, Galeria Arttrakt, Michał Gątarek, Krupa Gallery, The Virtual Canvas, Centrum Kultury Agora i książka „How to look natural in photos” [POSŁUCHAJ]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2021-02-22 22:24 | Zmodyfikowano: 2021-02-24 18:58


25 lutego premierową odsłonę będzie miała wirtualna wystawa organizowana przez BWA Wrocław i Convivium Berlin. Ekspozycję "Lepsze jutro (nowa odsłona)", w której udział weźmie czworo artystek i artystów z Wrocławia i Berlina przybliżyły nam kuratorka Joanna Stembalska i fotografka Aleksandra Nowysz.


We wtorek 2 marca Galeria Arttrakt zaprasza na otwarcie wystawy "Antynatalizm". Nie tylko o tytułowym poddawaniu w wątpliwość moralnego aspektu posiadania potomstwa, porozmawiałem z autorem prac, wrocławskim malarzem i muzykiem Michałem Gątarkiem.


The Virtual Canvas” to wystawa, która do kwietnia powstaje w przestrzeni wirtualnej. O pracach dwunastu artystek i artystów (oraz kolektywów artystycznych) z różnych części świata mówiły Anna Stec i Katarzyna Młyńczak-Sachs.


"Artysta w czasie zarazy" to tytuł trwającej do 1 marca wystawy w Centrum Kultury Agora. O tym co robili artyści w czasie pandemii i jakie są tego efekty w roku 2021, kiedy świętują 25-lecie powstania Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów na wrocławskiej ASP, opowiedzieli Mariusz Gorzelak i Magdalena Weber.


W czwartek 25 lutego od 14:00 do 20:00 w galerii Miejsce Przy Miejscu 14 odbędzie się premiera książki "How to look natural in photos". O półtorarocznym przeszukiwaniu archiwów Instytutu Pamięci Narodowej i tworzeniu nowej narracji porozmawiałem z Beatą Bartecką i Łukaszem Rusznicą.

Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.