Cel na dziś: Pokonać mistrzynie kraju

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2021-02-26 07:05
A|A|A

fot. KPR Kobierzyce/Maciej Wełyczko

Perła w tabeli zajmuje w trzecią pozycję. Mimo jednego rozegranego meczu mniej, do lidera z Lubina traci już trzynaście punktów. Mistrzynie Polski w tym sezonie występują także w Lidze Europejskiej. Niedzielna porażka z Handball Club Lada 24:30 sprawiła jednak, że lublinianki zakończą swoją przygodę na fazie grupowej. W środę klub z Lubelszczyzny poinformował o rozwiązaniu kontraktu z trenerem, byłym selekcjonerem reprezentacji Polski,  Kimem Rasmussenem. Drużynę przynajmniej do końca sezonu prowadzić będzie dotychczasowa asystentka Duńczyka, Monika Marzec.

Kobierzyczanki mają za sobą nieudany występ w Lubinie. W dolnośląskich derbach musiały uznać wyższość prowadzącego w tabeli Zagłębia, przegrywając 24:29 i tym samym tracą do Miedziowych obecnie sześć punktów. Wiceliderki rozgrywek nad najbliższymi przeciwniczkami mają natomiast siedem oczek przewagi. Wygrana w dzisiejszym meczu znacznie przybliży ekipę z Dolnego Śląska do co najmniej srebrnego medalu mistrzostw Polski w tym sezonie.

KPR bardzo długo nie potrafił w najwyższej klasie rozgrywkowej przełamać kompleksu drużyny z Lublina. Oba zespoły do tej pory mierzyły się ze sobą trzynastokrotnie. Kobierzyczanki wygrały po raz pierwszy dopiero w minionej rundzie, kiedy cenne zwycięstwo na terenie rywalek dała im bramka zdobyta w ostatniej sekundzie. Mecz zakończył się wynikiem 27:26 dla zespołu Edyty Majdzińskiej. W pierwszym spotkaniu w tym sezonie mistrzynie Polski zdobyły punkty po wygranej 28:24.

Piątkowy mecz KPR Gminy Kobierzyce – MKS Perła Lublin rozpocznie się o godz. 17.45

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama