Przyjdź, pomóż, pobiegaj! Rusza Wrocławska Sportowa Zbiórka

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2021-02-26 09:15 | Zmodyfikowano: 2021-02-26 09:15
A|A|A

numery startowe przygotowane przez wychowanków Domu Dziecka w Pieszycach (fot. Wrocławska Sportowa Zbiórka)

Cykl WSZ to seria bezpłatnych treningów, prowadzanych przez profesjonalnych i znanych trenerów w których może uczestniczyć każdy. Wystarczy, że przynieść rzeczy z listy kupione za dowolną kwotę i już można przyłączyć się do wspólnych zajęć. Uwaga! Organizatorzy nie zbierają pieniędzy. Podczas pierwszego treningu beneficjentem będzie Dom Dziecka w Pieszycach i jego podopieczni w wieku od 6 do 21 lat. - Rzeczy najbardziej potrzebne wychowankom, to: ubrania nowe i używane (nie zniszczone), przybory szkolne (kredki, ołówki, bloki, linijki, flamastry, zeszyty, tornistry), kosmetyki, środki do higieny osobistej, sprzęt sportowy - mówi Michał Golińczak z Wrocławskiej Zbiórki Sportowej:

numery startowe przygotowane przez wychowanków Domu Dziecka w Pieszycach (fot. Wrocławska Sportowa Zbiórka)

Pierwszą częścią cyklu będzie otwarty trening biegowy, który w niedzielę 28 lutego o godz. 10.00 rozpocznie się w Parku Grabiszyńskim we Wrocławiu (przy pętli tramwajowej na Oporowie). Zajęcia odbędą się z zachowaniem sanitarnych środków bezpieczeństwa. Na parkingu będą podstawione busy, w których zbierane będą dary dla wychowanków Domu Dziecka w Pieszycach. - Sam trening biegowy poprowadzi wielokrotny Mistrz Polski i brązowy medalista Mistrzostw Europy, Adrian Danilewicz, który bez wahania odpowiedział na nasze zaproszenie - mówi Michał Golińczak:

- Zapraszam na trening biegowy, na którym dowiemy się jak poprawnie wygląda technika biegowa, sprawdzimy koordynację każdego uczestnika biegu, opowiemy sobie o prawidłowym treningu biegowym tak by przynosił on progres oraz poznamy nowinki technologiczne z biegowego świata. Poziom trudności oraz bodźce treningowe jakie będą zastosowane na zajęciach, są przewidziane dla każdego i jednocześnie będą odpowiednio dozowane, tak aby każdy mógł sobie z nimi poradzić. Na koniec porozmawiamy sobie i postaram odpowiedzieć na nurtujące Was pytania. Do zobaczenia! - mówi biegacz i trener biegowy Adrian Danilewicz.

Kolejne treningi Wrocławskiej Sportowej Zbiórki (rowerowe i biegowe) mają się odbyć w marcu w Sobótce.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama