Czterokrotny mistrz świata na żużlu wraca do wrocławskiego klubu

Piotr Pietraszek, wts.pl | Utworzono: 2021-03-12 18:05 | Zmodyfikowano: 2021-03-12 18:05

50-letni Hancock będzie we wrocławskim klubie pełnił funkcję eksperta - konsultanta ds. szkolenia i sportu. Amerykanin ma ściśle współpracować z Dariuszem Śledziem – trenerem drużyny, z którym miał okazję występować na torze w barwach wrocławskiego klubu, oraz z Mariuszem Cieślińskim – odpowiedzialnym za przygotowanie fizyczne żużlowców.

Greg Hancock to jeden z najlepszych zawodników w historii sportu żużlowego. Zdobył cztery złote, dwa srebrne i trzy brązowe medale IMŚ. Jest rekordzistą pod względem liczby startów w Grand Prix. W latach 1998-2004 jako zawodnik jeździł w barwach Sparty Wrocław. Po raz ostatni na torze występował w wieku 48 lat w sezonie 2018 w barwach 2-ligowej Stali Rzeszów.

Jak informuje wts.pl, Greg Hancock pojawi się we Wrocławiu w najbliższych dniach.

Betard Sparta zapewniła sobie w piątek także usługi kolejnego zawodnika na zasadach “gościa”. Wybór padł na kolejnego (po Andrzeju Lebiediewie) byłego zawodnika wrocławskiego zespołu – Jakuba Jamroga, który reprezentował barwy WTS-u w sezonie 2019. 29-letni żużlowiec w rozgrywkach 2021 będzie startować w pierwszoligowym zespole Wybrzeża Gdańsk.

Jakub Jamróg - fot. wts.pl

Przypomnijmy, że zasady dotyczące kontraktowania zawodników w roli gościa w PGE Ekstralidze zmieniły się względem tych obowiązujących w sezonie 2020. W tym roku, “gość” będzie uprawniony do startu w meczach o Drużynowe Mistrzostwo Polski wyłącznie w przypadku stwierdzenia zakażenia COVID-19 przynajmniej u jednego zawodnika spośród pięciu z podstawowej kadry z najlepszą średnią biegową. W ekipie z Dolnego Śląska taki przypadek właśnie się zdarzył. Kilka dni temu pozytywny wynik testu na koronawirusa miał Rosjanin Artiom Łaguta.

Rozgrywki PGE Ekstraligi 2021 wystartują 3 kwietnia.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.