Superliga szczypiornistek: porażka KPR-u, zwycięstwo Zagłębia

Wojciech Klich | Utworzono: 2021-03-28 23:01

KPR Kobierzyce źle rozpoczął spotkanie ze Startem. Rywalki grały szybciej, pewniej, skuteczniej - po prostu lepiej. Podopieczne Edyty Majdzińskiej z trudem budowały akcje, nie brakowało też błędów. Ostatecznie na przerwę dolnośląska drużyna schodziła z siedmioma bramkami straty.

W drugiej połowie mecz jednak zupełnie się zmienił. To KPR kontrolował sytuację na boisku i wreszcie zaczął grać skutecznie w ofensywie. Start starał się zachować przewagę, ale Kobierki z każdą akcją przybliżały się do rywalek. Udało się im nawet doprowadzić do remisu i rzutów karnych. Tam jednak to Start wygrał 5:4.

----

Zupełnie inaczej wyglądało spotkanie Zagłębia Lubin z JKS-em Jarosław. Miedziowe od początku pokazywały, która drużyna zajmuje pierwsze miejsce w tabeli Superligi. JKS nie był w stanie nadążyć za lubiniankami ani w pierwszej, ani w drugiej połowie. Szczególnie dobrze Zagłębie grało w defensywie. Ostatecznie Miedziowe wygrały 29:17 i umocniły się na pozycji lidera.