Niespodziewana porażka koszykarek CCC w ekstraklasie

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2021-02-15 07:15

W Gdańsku koszykarki CCC wygrały wysoko z Politechniką (89:57) i być może to uśpiło czujność miejscowych. Grające bez swojej liderki Jazmine Davis zawodniczki znad Bałtyku od początku bardzo dobrze prezentowały się na parkiecie w Polkowicach. Po pięciu minutach gry na tablicy wyników było 16:7 dla przyjezdnych. W kolejnych minutach zespół z Dolnego Śląska zmniejszył straty i pierwszą kwartę zakończył tylko z 3-punktowym deficytem (19:22).

Wydawało się, że przejęcie inicjatywy przez polkowiczanki to tylko kwestia czasu. Nic takiego jednak nie miało miejsca. Podopieczne Wojciecha Szawarskiego w imponujący sposób otworzyły drugą część meczu. Seria 13:0 Politechniki dała po 180 sekundach gry wynik 35:19 dla gości. Słabszy okres gry przerwała trafieniem Keisha Hampton, jednak w kolejnych akcjach skuteczne były ponownie przyjezdne, które powiększyły przewagę do 18 oczek. W efekcie po 20 minutach, dość niespodziewanie wysoko prowadziła Politechnika (46:29). Gdańszczanki w pierwszej połowie aż 13 “oczek” zdobyły z linii rzutów wolnych, przy tylko jednym takim trafieniu (1/1) gospodyń.

Po zmianie stron CCC w dalszym ciągu nie mogło złapać swojego rytmu, a także odzyskać skuteczności z poprzednich spotkań. Trzecią odsłonę zakończyła celnym rzutem Kateryna Rymerenko. Po trafieniu najskuteczniejszej zawodniczki AZS-u było już 73:48 dla zespołu z Gdańska i polkowiczanki straciły resztki złudzeń na korzystny wynik w tym spotkaniu.

W ostatniej kwarcie nic godnego uwagi się już nie wydarzyło. Starania CCC o jak najkorzystniejszy rezultat końcowy niwelowała bardzo słaba skuteczność miejscowych (32% przy 52% rywalek).

CCC Polkowice – DGT AZS Politechnika Gdańska 66:90 (19:22, 10:24, 19:27, 18:17)

CCC Polkowice: Keisha Hampton 18, Weronika Gajda 17, Aaryn Ellenberg-Wiley 11, Kamile Nacickaite 9, Amanda Kantzy 4, Klaudia Gertchen 4, Alicja Grabska 3, Weronika Telenga 0, Patrycja Tomaszewicz 0;

Politechnika Gdańska: Kateryna Rymarenko 20, Martyna Koc 15, Sylwia Bujniak 14, Martyna Pyka 10, Maja Scekic 10, Jowita Ossowska 10, Karolina Strzelczyk 8, Ruth Hamblin 3, Marta Stawicka 0, Aleksandra Zmierczak 0.