Wygrana na początek ćwierćfinałowej batalii w 1. lidze siatkarzy

Piotr Pietraszek, inf. prasowa/tauron1liga.pl | Utworzono: 2021-04-09 06:55
A|A|A

fot. gwardiawroclaw.pl

Pierwszą partię spotkania z wysokiego "c" rozpoczęli gwardziści. Ręki w ataku oraz w polu serwisowym nie zwalniał najlepszy zawodnik spotkania Łukasz Lubaczewski i jego zespół prowadził już 8:1. Częstochowianie nie wystrzegali się prostych błędów. Z kolei podopieczni Marka Lebedewa, dzięki wypracowaniu sobie tak wysokiej przewagi już na początku tej partii, mogli do końca prowadzić spokojną grę. Dominowali na parkiecie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i utrzymywali bezpieczny dystans nad gospodarzami (20:12). Bezapelacyjnym liderem drużyny był wspomniany Lubaczewski, a ostatni punkt w premierowej odsłonie meczu zdobył Damian Wierzbicki i goście pewnie zwyciężyli  25:17.

Początek seta numer dwa był bardziej wyrównany. Cenne oczka dla Norwida zdobywał Tomasz Kryński. Od ósmego punktu swoją przewagę zaczęli budować jednak siatkarze Gwardii, którzy odskoczyli na 3 punkty. M.in. dzięki dobrym zagrywkom Mateusza Biernata. Częstochowianie w tym fragmencie gry mieli dość spore problemy z utrzymaniem dokładnego przyjęcia, a goście wykorzystywali niemal każdą piłkę w kontrataku. Z akcji na akcję coraz skuteczniejszy był Jeffrey Menzel, po którego zagraniach było 17:13 dla drużyny z Dolnego Śląska. Wrocławianie do końca kontrolowali sytuację na boisku, wygrywając pewnie 25:19, po tym jak w ostatniej akcji na zagrywce pomylił się Jarosław Mucha.

Siatkarze z Dolnego Śląska poszli za ciosem i w kolejnej części czwartkowego meczu objęli prowadzenie 6:4. Podopieczni Piotra Lebiody w dalszym ciągu mieli problemy z utrzymaniem pozytywnego przyjęcia. Dopiero przy serwisie Dawida Koguta doprowadzili do remisu 10:10. Do połowy tej partii toczyła się dość równa gra (15:15). Potem przyjezdni przy zagrywce Mateusza Siwickiego i po udanych kontratakach Wierzbickiego wyszli na prowadzenie 18:15. Norwid walczył do końca i doprowadził do kolejnego remisu - 21:21. Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do zawodników w Wrocławia. Wygraną (25:23) asem serwisowym przypieczętował Krzysztof Gibek.

Drugie spotkanie ćwierćfinałowe zostanie rozegrane 11 kwietnia we Wrocławiu. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw.

Exact Systems Norwid Częstochowa  - eWinner Gwardia Wrocław 0:3 (17:25, 19:25, 23:25)

MVP meczu: Łukasz Lubaczewski (Gwardia).

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama