Zaatakował policjantów nożem; został aresztowany

GN, PAP | Utworzono: 2021-05-10 11:55 | Zmodyfikowano: 2021-05-10 12:56
Zaatakował policjantów nożem; został aresztowany - fot. Tim Taylor
fot. Tim Taylor

Jak poinformował w poniedziałek st. sierż. Paweł Noga z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, policjanci z Kątów Wrocławskich otrzymali informację, że w jednym z domów znajdujących się na terenie podlegającym ich odpowiedzialności ma awanturować się mężczyzna, a przebywające w budynku osoby czują się mocno zagrożone.

Z informacji, jakie posiadali policjanci wynikało, że pod wskazanym adresem prowadzona jest już procedura niebieskiej karty.

"Na miejsce natychmiast skierowano dzielnicowych. Policjanci, wchodząc do lokalu mieszkalnego, zobaczyli mężczyznę wychodzącego z kuchni z nożem w ręku. 33-latek zamachnął się w kierunku funkcjonariusza, chcąc go ugodzić w klatkę piersiową. Dzielnicowy uniknął ciosu, jednocześnie złapał mężczyznę za rękę i wytrącił mu niebezpieczne narzędzie. Po chwili agresor został obezwładniony, a na jego ręce założono kajdanki" – relacjonował Noga.

Okazało się, że agresywny mężczyzna miał prawie pół promila alkoholu w organizmie. "Na szczęście nikomu podczas tej interwencji się nic nie stało, a mężczyzna został odseparowany od współmieszkańców i trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych" – dodał policjant.

W związku z czynną napaścią na funkcjonariusza, mężczyźnie grozić może kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. 33-latek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres dwóch miesięcy.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.