Brąz już praktycznie mają, ale chcą walczyć o srebro

PP/mat.prasowe | Utworzono: 2021-05-12 19:15 | Zmodyfikowano: 2021-05-12 19:15

Spotkanie zaczęło się od dwubramkowego prowadzenia przyjezdnych, ale podopieczne Edyty Majdzińskiej odrobiły szybko straty za sprawą dwóch trafień Natalii Janas. Atmosfera była bardzo napięta. Upomnienie na ławce otrzymała Andjela Ivanović, po drugiej stronie za komentowanie decyzji sędziowskich żółtą kartkę dostała bramkarka Karolina Sarnecka.

Walka toczyła się bramka za bramkę, ale to kobierzyczanki goniły wynik (5:6 w 11’). Do wyrównania doprowadziła Zuzanna Ważna, a chwilę później na pierwsze prowadzenie w meczu swój zespół wyprowadziła Mariola Wiertelak (9:8 w 21'). Najwięcej problemów defensywie KPR-u sprawiała Romana Roszak. Mimo to miejscowe utrzymały korzystny wynik do przerwy i po pierwszej połowie prowadziły 14:12.

Po zmianie stron lepiej zaczęły szczypiornistki z Kobierzyc, które w niedługim czasie podwyższyły swoje prowadzenie do czterech trafień (17:13 w 35’). A kiedy po raz czwarty w ciągu pięciu minut piłkę w siatce umieściła Kinga Jakubowska, o czas poprosił trener MKS-u, Krzysztof Przybylski.

Po powrocie na parkiet, mimo indywidualnego krycia, nie do zatrzymania była wciąż Jakubowska, która w 40. minucie miała na swoim koncie już dziesięć bramek. KPR powoli powiększał przewagę. Na kwadrans przed końcem dystans wynosił już sześć trafień (22:16 w 45’). Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną miejscowych 29:21.

Na najlepsze zawodniczki meczu wybrano dwie rozgrywające – Romanę Roszak z Piotrcovii oraz Kingę Jakubowską z KPR-u

Piotrcovia ma wciąż matematyczne szanse na brązowy medal, jednak po środowej wygranej kobierzyczanki praktycznie zapewniły sobie brąz. Podopieczne Edyty Majdzińskiej, które nadal nie tracą nadziei na wicemistrzostwo Polski,  w najbliższy weekend zmierzą się na wyjeździe z zespołem z Jarosławia.

KPR Gminy Kobierzyce – MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. 29:21 (14:12)

KPR: Kowalczyk, Zima – Jakubowska 10, Kucharska, Mokrzka, Ilnicka, Tomczyk 1, Buklarewicz 1, Janas 4, Wiertelak 5, Ważna 3, Ivanović, Koprowska 1, Despodovska, Wicik 4, Michalak.

MKS: Opelt, Sarnecka – Płomińska 2, Zaleśny 2, Drażyk 1, Klonowska 3, Oreszczuk 1, Roszak 6, Kopertowska, Więckowska 1, Szynkaruk 4, Charzyńska, Trawczyńska 1, Abramowicz, Sobecka, Macedo.