Mały ruch graniczny między Zgorzelcem i Görlitz znowu możliwy

Katarzyna Wilk-Sosnowska | Utworzono: 2021-05-14 19:19
A|A|A

fot. Katarzyna Wilk-Sosnowska

- Mieszkańcy chcą swobodnie przekraczać granicę – mówił jeszcze kilka dni temu Rafał Gronicz, burmistrz Zgorzelca. W podobnym tonie wypowiadał się Octavian Ursu, nadburmistrz Görlitz w rozmowie z Radiem Wrocław. - Otwarta granica jest dla nas bardzo ważna – mówił Ursu. Dzięki ujednoliceniu przepisów w Niemczech mały ruch transgraniczny został otwarty. Granicę swobodnie mogą przekraczać także zaszczepieni oraz ozdrowieńcy.

Mały ruch transgraniczny możliwy jest także między Niemcami a Czechami.

Po polskiej stronie wyrywkowe kontrole nadal prowadzi Straż Graniczna. Według rządowego portalu gov.pl, obowiązek kwarantanny w Polsce nie dotyczy osób przyjeżdżających z Niemiec, jeśli posiadają negatywny test na koronawirusa, który nie jest starszy niż 48 godzin.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Sowa 12
2021-05-23 19:12:44
z adresu IP: (109.41.xxx.xxx)
Ocena: -1
To na prawdę bardzo dużo dla przeciętnego człowieka zarabiającego aż tak dużo by co 48 godz robił test . Może to dla tych wymienionych po wyżej to aż !!! To aż za dużo co mogli wynegocjować po między sobą .
~nonkonformista
2021-05-23 08:14:53
z adresu IP: (94.218.xxx.xxx)
Ocena: 2
Wszystkiemu WINNY jest dyktator Pinokio, i jego przekleta kryminalna paczka!!!. KROPKA
~Obiektywny
2021-05-21 10:51:36
z adresu IP: (109.207.xxx.xxx)
Ocena: 1
Ci którzy nie poddali się eksperymentowi medycznemu po przekroczeniu granicy karani są zakazem przemieszczania się lub aresztem domowym?
~Komentarz został usunięty
2021-05-21 02:50:33
z adresu IP: (185.232.xxx.xxx)
Ocena: 0
Komentarz został usunięty
~Maria
2021-05-17 08:31:18
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 1
Czy tylko mieszkańcy Zgorzelca mogą się przemieszczac? A co z mieszkańcami pogranicza.
~Nel
2021-05-16 21:52:31
z adresu IP: (46.148.xxx.xxx)
Ocena: 0
Nieprawda, ostatnio pytałam straż graniczna i powiedzieli że wracając z zakupów z Niemiec trzeba mieć test albo być po dwóch szczepionkach.
~Leon
2021-05-16 09:49:16
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: -2
Nareszcie wolni!:)
~Lenka
2021-05-15 15:07:29
z adresu IP: (89.161.xxx.xxx)
Ocena: -2
Moga przekraczac NAWET zaszczepieni i ozdrowiency???to juz jakis drugi sort???a mieli byc uprzywilejowani!!
~Hsy
2021-05-15 09:39:29
z adresu IP: (77.112.xxx.xxx)
Ocena: -3
No to jak jest otwarta granica i możliwy swobodny ruch, skoro po polskiej stronie wyrywkowo kontroluje Straż Graniczna i sprawdza wyniki testów?
~Sobek
2021-05-14 22:30:14
z adresu IP: (2.247.xxx.xxx)
Ocena: 3
Zaszczepili experymentem..wszystko zgodnie z PLANEM