Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu na razie bez dyrektora

E, GN | Utworzono: 2021-05-21 13:21 | Zmodyfikowano: 2021-05-21 13:24
A|A|A

fot. RW

Na razie nie ustalono daty jego ogłoszenia. Powołanie musi się odbyć za zgodą Rady Kuratorów. To że nie ma szefa nie oznacza, że panuje bezkrólewie - zapewnia dyrektor Ossolineum . Adolf Józwenko powołał na stanowisko pełniącej obowiązki Magdalenę Musiał kierowniczkę Działu Edukacji, związaną z MPT od początku jego istnienia. Magdalena Musiał jest magistrem historii sztuki UWr i autorką programu edukacyjnego MPT, docenionego również przez jury Europejskiej Nagrody Muzealnej EMYA.

Komunikat Zakładu Narodowego im. Ossolińskich:

Informujemy, że na pełniącą obowiązki wicedyrektora ZNiO ds. Muzeum Pana Tadeusza Dyrektor ZNiO Adolf Juzwenko powołał p. Magdalenę Musiał, kierowniczkę Działu Edukacji, związaną z MPT od początku jego istnienia. Magdalena Musiał jest magistrem historii sztuki UWr i autorką programu edukacyjnego MPT, docenionego również przez jury Europejskiej Nagrody Muzealnej EMYA.

Ostateczne decyzje dotyczące obsady stanowiska wicedyrektora ZNiO ds. MPT podjęte zostaną w oparciu o §17 p. 3 Statutu ZNiO („Dyrektor powołuje i odwołuje wicedyrektorów za zgodą Rady Kuratorów”), co jest zgodne także z wyrażoną wczoraj opinią Rady Kuratorów. Dyrektor Adolf Juzwenko, po wysłuchaniu dyskusji Rady Kuratorów stwierdził, że docelowo chciałby obsadzić to stanowisko w trybie konkursowym. O terminach i trybie przeprowadzenia konkursu będziemy Państwa informować w kolejnych komunikatach.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama