Karolina Fedorek zostaje we Wrocławiu

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2021-05-29 06:00 | Zmodyfikowano: 2021-05-28 20:01

Stabilny środek siatki, efektywna gra i asy serwisowe – to cechy charakterystyczne 26-letniej siatkarki, która w minionym sezonie świetnie spisywała się na boisku. Razem z Kamilą Witkowską skutecznie utrudniały grę rywalkom. W bloku zdobyła aż 53 punkty, stając się drugą najlepiej blokującą w teamie. Łącznie na swoim koncie zapisała 190 „oczek”. Jak podają statystyki, posłała również 17 asów serwisowych. W całym sezonie atakowała z 42% skutecznością.

Zanim Karolina Fedorek trafiła na Dolny Śląsk, reprezentowała pierwszoligowe: AZS Politechnikę Śląską Gliwice oraz WTS Solna Wieliczka, z którą brała udział w rozgrywkach Pucharu Polski. Rozgrywki 2021/2022 będą trzecim sezonem spędzonym w najwyższej klasie rozgrywkowej i trzecim w biało-zielonych barwach.

- Przychodzę z dobrą wiadomością. W przyszłym sezonie dalej będę reprezentować barwy #VolleyWrocław z nadziejami na dużo sukcesów i dużo zwycięstw. Liczę, że spotkamy się wszyscy w hali oraz doświadczę takiego dopingu, jaki miałam okazję zobaczyć w sezonie 2019/2020. Pozostaje mi tylko czekać na rozpoczęcie rozgrywek i przygotowań – tak podpisanie umowy skomentowała Karolina Fedorek, środkowa #VolleyWrocław

- Zależało nam na utrzymaniu Karoliny w zespole. Środkowa wdarła się przebojem na ligowe parkiety, a gdy już posmakowała gry w pierwszym składzie – postanowiła się zadomowić w nim na dłużej. I było to realne wsparcie dla naszego zespołu, szczególnie dobrze Fedi grała w polu serwisowym, a jej zagrywki wspominać może każdy kibic. Cieszę się, że Karolina to kolejna siatkarka, której pozostanie możemy ogłosić – powiedział Jacek Grabowski, Prezes Zarządu Volleyball Wrocław S.A.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.