Bieg z widokiem na góry. 9. Półmaraton Jeleniogórski już 13 czerwca

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2021-06-11 07:05 | Zmodyfikowano: 2021-06-11 07:05
A|A|A

fot. Superbieg/materiały prasowe

Biegacze będą mieć do wyboru dwa dystanse: oprócz półmaratonu, także Jeleniogórską Dziesiątkę, czyli bieg na 10 km.  Piątek  11 czerwca to ostatni dzień promocyjnej opłaty startowej. Potem wciąż będzie się można zapisać, korzystając z takiej możliwości w biurze zawodów na Placu Piastowskim (Jelenia Góra – Cieplice Zdrój). W sobotę biuro będzie czynne od 17:00 do 20:00. W dniu biegu również będzie taka możliwość, chyba że osiągnięty zostanie limit startujących, wyznaczony na 1000 osób. Do startu w Jeleniej Górze zachęca jeden z organizatorów imprezy, Bolesław Kozłowicz:

Start półmaratonu zaplanowany jest na godzinę 10.00. Uczestnicy krótszego dystansu pobiegną 15 minut później. Start – jak zawsze - z pięknego i urokliwego Placu Piastowskiego w Cieplicach, gdzie usytuowana jest również meta. Na finiszu na wszystkich czekają pamiątkowe medale i ciepły posiłek. Biuro zawodów drukować będzie również pamiątkowe dyplomy dla wszystkich chętnych.

- Niewątpliwym atutem jeleniogórskiej „dychy” i „połówki” są widoki i, jeszcze raz widoki! - mówi Bolesław Kozłowicz:

To prawdziwy „bieg z widokiem na góry”. Panorama Karkonoszy towarzyszy biegaczom cały czas i czyni jeleniogórską trasę jeszcze bardziej ciekawą i malowniczą. Bieg poprowadzony jest na jednej pętli, gdzie za każdym zakrętem i na końcu każdego podbiegu kryje się coś nowego i ciekawego. Uczestnicy najpierw biegną przez Cieplice i Sobieszów, opuszczają Jelenią Górę i u stóp zamku Chojnik docierają do Podgórzyna. Stąd „dycha” wraca do mety, a półmaraton biegnie dalej – przez Marczyce, koło zbiornika wodnego w Sosnówce, do Staniszowa i mety. Finisz szeroką aleją cieplickiego Parku Zdrojowego sam w sobie jest niezapomnianym przeżyciem i jednym z bardziej widowiskowych elementów tych zawodów.

Rywalizacja będzie się toczyć w klasyfikacji open na obu dystansach, w kategoriach wiekowych i w klasyfikacji drużynowej. Jak zawsze, jest też odrębna klasyfikację dla rodziców biegających z wózkami.

Zapisy TUTAJ
Więcej o biegu TUTAJ

Organizatorzy Półmaratonu Jeleniogórskiego zapraszają również na cykl biegów górskich o Puchar Sudetów - Super Bieg i na bieg ultra przez Góry Sowie – Ultra Sowę. W listopadzie – tradycyjnie – na jeleniogórski Bieg Niepodległości.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama