Weronika Bilska laureatką Emocji Radia Wrocław Kultura

Miłosława Bożek, Krzysztof Majewski | Utworzono: 2021-07-02 17:26 | Zmodyfikowano: 2021-07-02 17:35

Po studiach na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach Weronika stała się jedną z najbardziej zapracowanych operatorek w Polsce.

POSŁUCHAJ: 

Od ponad dekady realizuje dokumenty, odpowiadała za zdjęcia m. in. do "Gwizdki" Grzegorza Zaricznego, filmu nagrodzonego na festiwalu Sundance, a filmie fabularnym zadebiutowała za kamerą w "Jak całkowicie zniknąć" Przemysława Wojcieszka. To operatorka, z którą twórcy zostają, z Grzegorzem Zaricznym zrealizowała prawie wszystkie jego filmy, min. “Falę”, “Ostatnią lekcję” i pokazywane na dużym ekranie w tym roku “Proste rzeczy”. Z Łukaszem Grzegorzkiem, jednym z ciekawszych reżyserów młodego pokolenia, zrealizowała “Kampera” i “Córkę trenera”, a jako jego stała operatorka powraca w najnowszym filmie Grzegorzka “Moje wspaniałe życie”. A to tylko ułamek jej filmowego dorobku.

Emocje, nagroda Radia Wrocław Kultura, dopełni długą listę nagród Weroniki, m.in. za zdjęcia do filmu dokumentalnego “Więzi” Zofii Kowalewskiej, który w 2016 roku znalazł się na oscarowej shortliście.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.