Wrocław wciąż walczy z antyaborcyjnymi billboardami

Martyna Czerwińska, WK | Utworzono: 2021-07-09 12:17 | Zmodyfikowano: 2021-07-09 12:24
A|A|A

fot. Martyna Czerwińska

Pod koniec lipca Bartłomiej Ciążyński - doradca prezydenta ds Tolerancji, który występuje przed sądem jako pełnomocnik protestujących mieszkańców, chce wnieść o surowszą karę dla Fundacji Pro Prawo do Życia, która jest autorem drastycznych billboardów. Wyroki, które zapadły do tej pory i kary grzywny nie robią na niej wrażenia - mówi Ciążyński:

Mimo zapadających wyroków skazujących i kar grzywny, Fundacja Pro Prawo do Życia wciąż rozwiesza nowe banery - także wokół Wrocławia. Mieszkańcy Siechnic zgłosili już sprawę na policję:

Obok drastycznych zdjęć pojawił się ponadto napis "Rada Miejska Wrocławia Nagrodziła aborcyjny Strajk Kobiet". Jan Both z Fundacji Pro Prawo do Życia mówi, że jest oburzony tym wyróżnieniem i stąd mocna reakcja:

Teraz Wrocław zawalczy o karę pozbawienia wolności lub prac społecznych. Both potwierdza jednak, że to ich nie powstrzyma:

Sprawa trafi przed wrocławski sąd.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Fxh
2021-07-10 20:53:56
z adresu IP: (89.72.xxx.xxx)
Ocena: 0
Nic nowego w kraju ciemnoty genetycznej, podpartej krzyżem.
~hohoho
2021-07-10 13:31:40
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 5
Ten Pełnomocnik ds tolerancji to fundamentalista lewicowy, on się zajmuje nie tolerancją tylko zmusza do tolerowania skrajnie lewicowych poglądów i uznawania ich za jedyne prawidłowe i słuszne w mieście. Nie zgadza się na pomnik Żołnierzy Wyklętych jako pomnik nienawiści i gloryfikacji tzw. rzekomego "faszyzmu" w mieście ale nawołującą do ataków na kościoły Martę L.i strajk kobiet przedstawia do Nagrody Wrocławia. Obłuda jakich mało.
~Sarscov2
2021-07-10 13:24:51
z adresu IP: (188.47.xxx.xxx)
Ocena: 7
Ciekawe czemu sutryk walczy z bilbordami a na wyuzdanie na paradach rownosci pozwala. W ramach tolerancji?
~Frank
2021-07-10 12:53:16
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 7
Tak dla życia nie dla aborcji!
~Karzeł żoliborski
2021-07-10 11:51:53
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 7
Powinny być jeszcze plakaty pokazujące stosunek seksualny księdza z dzieckiem.
~Wiesław
2021-07-10 11:18:15
z adresu IP: (185.27.xxx.xxx)
Ocena: -9
Tak dla życia nie dla aborcji
~Niesamowite
2021-07-10 10:07:25
z adresu IP: (89.73.xxx.xxx)
Ocena: 22
Niepojęte. Chętnie zebrałbym dzieci wszystkich zapaleńców wystawiających takie billboardy i postawił je przed tymi obrazami. "Przykładni rodzice" byliby z pewnością zachwyceni koniecznością opłacania psychologa dziecięcego, bo czymże jest trauma dzieciaka w perspektywie "walki o życie".
~Greg
2021-07-10 08:14:15
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 8
Niestety natury nie oszukamy ... Aborcja tak wygląda i taka prawda Mężczyzna+ Mężczyzna Kobieta +Kobieta takie związki nie wnoszą żadnych korzyści dla społeczeństwa , na stare lata kto nimi się będzie opiekował? Mnie nie interesuje co robią ci ludzie w swoich mieszkaniach domach itd ....z kim żyją w Stanach ta pseudo tolerancja powoli znika ponieważ dzieci wychowywane przez związki jednopółciowe okazują stany dewiacji pozdrawiam z ilinois
~janek
2021-07-10 00:36:26
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 19
te bilbordy to nie jest zadna antyaborcyjna walka, to jest po prostu terroryzowanie mieszkancow drastycznymi zdjeciami. jutro jakas inna grupa oszolomow,w imie walki z pijanymi kierowcami, moze zaczac zamieszczac rozczlonkowane zdjecia ofiar wypadkow, a pojutrze liga ochrony przyrody zacznie nam pokazywac truchlo zwierzat zlapanych we wnyki. tylko jakis dewiant moze chciec pokazywac dzieciom takie zdjecia, a przeciez te bilboardy stoja przy glownych trasach wlotowych miasta.... jestesmy narodem dewiantow, ze tolerujemy takie rzeczy?
~lola
2021-07-09 21:08:07
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 11
Nie chodzi o wolność słowa i cenzurę, tylko o ton wypowiedzi dziennikarskiej.Powinien być obiektywny, a nie stronniczy.Co to znaczy :Wrocław walczy ?
~Waszkoszmar
2021-07-09 21:07:25
z adresu IP: (88.199.xxx.xxx)
Ocena: 7
O to ten Pan co wysyła czołgi na ludzi 11 listopada ?
~Rafałek T.
2021-07-09 19:56:22
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 3
W którym miejscu kończy się wolność słowa a zaczyna cenzura ? Wtedy kiedy zbieramy podpisy pod likwidacją TVP Info ? Czy wtedy gdy ustawą wprowadzamy limity pochodzenia właścicieli co może doprowadzić do zmian właścicielskich a może nawet likwidacji TVN ?
~rodzic
2021-07-09 18:22:37
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 27
Antyaborcyjne billboardy pokazują prawdę o aborcji.
~lola
2021-07-09 18:16:23
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 14
TYTUŁ I TON SKANDALICZNY !!! KTO PANIĄ UPOWAŻNIŁ ?CO NA TO REDAKCJA? KIEROWNICTWO ? TO JEST STANOWISKO ROZGŁOŚNI?
~Szczepan
2021-07-09 18:10:41
z adresu IP: (46.76.xxx.xxx)
Ocena: 11
pobrałem PREPARAT , proszę o modlitwę.
~sobolewski
2021-07-09 16:14:24
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 7
***** fundamentalistyczne katolstwo, niech sami sobie żyją jak chcą!
~tutejszy
2021-07-09 16:14:12
z adresu IP: (80.49.xxx.xxx)
Ocena: 12
prawda w oczy kole nienawistników
~fachowiec
2021-07-09 15:54:27
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: -5
Prace społeczne? W dyby i na rynek.
~Tomasz
2021-07-09 15:52:47
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 37
Bardzo manipulacyjny tytuł i materiał. Z rzetelnością nie ma to nic wspólnego. To, że pani dziennikarka i urzędnik walczą z bilbordami nie oznacza, że "Wrocław" to robi. Poza tym Siechnice nie leżą we Wrocławiu. Oprócz tego błędy, m.in. ortograficzne - "Tolerancji" z dużej litery. A najlepsze jest zdanie "Wrocław nie zdejmuje rękawic". Dobrze, że butów nie zdejmuje.
~Katarzyna Uroda
2021-07-09 15:36:06
z adresu IP: (89.79.xxx.xxx)
Ocena: -21
Cóż prawda w oczy kole. Zabijanie jest OK, ale pokazywanie prawdy już przeszkadza. Jeśli ta aborcja taka fajna to dlaczego tak paskudnie wygląda i tak razi po oczach?
~No i co...
2021-07-09 15:21:37
z adresu IP: (83.238.xxx.xxx)
Ocena: -8
doradca prezydenta ds Tolerancji, Prawdziwie tolerancyjny człowiek ????. Dramat "Rada Miejska Wrocławia Nagrodziła aborcyjny Strajk Kobiet Przecież to prawda
~karzeł żoliborski
2021-07-09 14:40:29
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 3
Osoby, które są przeciwko aborcji płodów z wadami letalnymi powinne być przymusowo prowadzane na takie ,,porody'', aby zobaczyć cierpienie matki i dziecka. Katolscy fundamentaliści charakteryzują się tym, że wszystkim dookoła chcą narzucać swoje ,,zasady moralne'', a sami ich nie przestrzegają, czego doskonałym przykładem jest rozpasanie pedofilskiej mafii kościelnej. Niestety obywatele Polski to w większości ciemnota sterowana przez kler. Prędzej niewierzący trafi do nieba niż katolik.
~Zdumiony poziomem dzienni
2021-07-09 14:37:18
z adresu IP: (194.5.xxx.xxx)
Ocena: 4
Tytul tego art. jest skandalicznie nieobiektywny. Prosze nie manipulowac i nie pisac, ze Wroclaw walczy z bilboardami, ktore ukazuja okrucienstwo aborcji. Walczy z nimi pan doradca od tolerancji, prezydent miasta i wiekszosc rady miejskiej o lewicowych pogladach. Wroclaw to jego mieszkancy i wielu z nich nie zyczy sobie łatki zwolennikow aborcji.
~KTR
2021-07-09 14:35:51
z adresu IP: (194.5.xxx.xxx)
Ocena: 15
Ciekawe jest, ze doradce prezydenta Wroclawia ds. tolerancji oburzają plakaty z ofiarami aborcji, a nie fakt mordowania bezbronnych dzieci w okrutny sposob. Co wiecej, nie oburzaja go tez marsze tzw. aktywistek, ktore do mordowania dzieci nawołują.
~Nowy Jorkczyk
2021-07-09 14:00:55
z adresu IP: (74.101.xxx.xxx)
Ocena: 2
Bartłomiej Ciążyński walcz o madrosc bo ci tego brakuje. Nic nie ma złego w tych billboardach. Pokazuje jak jest i nie widze nic w tym złego. #STOPABORTIONNOW #STOPKILLINGUNBORNBABIES
~Zara
2021-07-09 13:44:14
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 3
Wybierzcie się do Gross Rosen - tam też mordowano ludzi
~Łukasz
2021-07-09 13:37:59
z adresu IP: (62.233.xxx.xxx)
Ocena: -9
Panie Both - zajmij się Pan sobą. Szczerze mówiąc, to liczę, że sąd skaże Pana na prace społeczne bo więzienie za pieniądze podatników byłby mało rozsądne.
~Miki
2021-07-09 13:27:46
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 5
Pan Ciążyński ma dzieci ❓Jeśli tak to po co❓ Żeby je nauczyć, że słabszych mniejszych,bezbronnych, można spuszczać w kiblu ‼️Podły z pana człowieka, ale karma wraca...
~Ddjj
2021-07-09 13:26:55
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 11
Prawda w oczy kole, ładniej jest jak jest przykryta ścierką, lewicową i propagandową ściereczką w tęczę.
~Memento
2021-07-09 13:14:27
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 17
Jestem antyklerykałem . A na plakatach są zabici ludzie.
~mark
2021-07-09 12:58:28
z adresu IP: (178.36.xxx.xxx)
Ocena: 6
ogarnijcie się lewaki - a jak (tfu) Jachira - znana celebrytka dopisywała na plakatach mam 11 tygodni jestem lesbijką - to już był człowiek?
~Ewa
2021-07-09 12:33:19
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: -7
Skandal. Niech ta fundacja wywiesi lepiej listę księży pedofili, skoro tak lubi szokować