Śląsk sięgnął po amerykańskiego podkoszowego

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2021-07-15 19:50
A|A|A

fot. slaskwroclaw.pl

W latach 2016-2020 grał dla Rhode Island Rams, które występuje w I Dywizji NCAA. Szczególnie dwa ostatnie sezony na amerykańskich parkietach może uznać za udane. W kampanii 2018/19 stał się podstawowym zawodnikiem swojego zespołu i odpłacił się świetną dyspozycją, rzucając średnio 14,7 pkt. (drugi najlepszy wynik w drużynie) i notując 9,9 zb. (najlepszy wynik w drużynie). Dobra gra na wielu płaszczyznach koszykarskiego rzemiosła zaowocowała średnią wartością EVAL na poziomie 17,9. To był zdecydowanie najlepszy sezon Justina w NCAA.

W kolejnym radził sobie równie dobrze i wciąż stanowił o sile zespołu. Trafiał co prawda mniej, ale jego średnia punktów utrzymywała się na niezłym poziomie (10,1 pkt., czwarty wynik w drużynie). Zaczął za to zbierać większą liczbę piłek, bo jego średnia urosła do aż 10,3 (najlepszy wynik w drużynie). Jego średni współczynnik EVAL wyniósł z kolei 15,9. Był to jego ostatni sezon w lidze NCAA.

W 2020 roku spróbował swoich sił w drafcie NBA, ale nie został wybrany i zdecydował się na przenosiny do Europy. Przygodę ze Starym Kontynentem rozpoczął w Szwecji, gdzie przez ostatni rok grał dla Jamtland Basket. W Skandynawii był jednym z liderów zespołu, gdzie rzucał średnio 15,1 pkt. (drugi wynik w drużynie) i notował aż 12,1 zb. (najlepszy wynik w lidze). Wraz z drużyną dotarł do półfinału fazy play-off, ale po trwającej 7 meczów serii minimalnie lepsi okazali się gracze Sodertalje Kings.

Dobra gra Langevine’a nie przeszła w Szwecji bez echa i został wyróżniony miejscem w pierwszej piątce sezonu oraz w piątce najlepszych obcokrajowców BasketLigan. Warto też dodać, że oprócz posiadania bardzo dobrej średniej punktów i najlepszej w lidze średniej zbiórek (12,1), był też najlepiej blokującym w Szwecji (1,8 blk.).

Cechą charakterystyczną nowego Trójkolorowego jest z pewnością bardzo dobra gra pod koszem. Langevine to prawdziwy specjalista od walki na tablicah. W dodatku każdy z trzech ostatnich sezonów kończył z dwucyfrową średnią punktów. W sezonie 2018/19 był wiceliderem pod tym względem w ekipie Rhode Island Rams, a w sezonie 2020/21 powtórzył ten wyczyn w Jamtland Basket.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama