Zawodniczki Zagłębia wygrały Memoriał Henryka Kruglińskiego w piłce ręcznej kobiet

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2021-08-22 17:30 | Zmodyfikowano: 2021-08-22 17:30

Dwudniowe zawody mistrzynie Polski rozpoczęły od dwóch wygranych. Miedziowe w sobotę najpierw pokonały Piotrcovię 33:26, a następnie zwyciężyły ukraińską Galiczankę Lwów 34:18. Dwa zwycięstwa pierwszego dnia turnieju odniósł także zespół JKS Jarosław, z którym lubinianki w niedzielę zmierzyły się w meczu decydującym o pierwszym miejscu.

JKS dużo lepiej prezentował się w pierwszej części spotkania, w której szybko odskoczył na kilka bramek. W dwudziestej minucie na tablicy wyników było 6:11 i Zagłębie musiało gonić wynik. Udało się to w samej końcówce pierwszej połowy i do przerwy było 11:14.

W drugiej połowie lubinianki grały dużo skuteczniej i lepiej w obronie, dzięki czemu kwadrans przed końcem traciły do rywalek tylko jedną bramkę – 20:21. Trzy minuty przed końcem Zagłębie wyszło na prowadzenie 24:23 i było bliżej końcowego triumfu. Ostatecznie jednak mecz zakończył się remisem, który dał zwycięstwo w całych zawodach szczypiornistkom mistrza Polski.

Trzecie miejsce w turnieju w Lubinie zajęła Piotrcovia, która w drugim dzisiejszym spotkaniu zremisowała z ukraińską Galiczanką Lwów 22:22.

MKS Zagłębie Lubin – Eurobud JKS Jarosław 25:25 (11:14)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż, Drzemicka – Jakubowska 2, Łabuda 1, Stanisławczyk, Grzyb 1, Kocińska , Hartman 1, Górna 3, Miłek , Drabik 4, Galińska 7, Zawistowska , Kochaniak – Sala 6, Matieli, Noga , Milojević , Gajos.

Eurobud: Durasinović, Kukharchyk – Balsam 9, Gadzina 5, Dorsz 1, Mrden , Matuszczyk 3, Volovnyk 2, Nestsiaruk 3, Guziewicz , Smolinh , Strózik, Vukcević , Kozimur 2.