Pogrom! Zagłębie awansowało do finału Pucharu Polski

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2023-04-19 19:52
Pogrom! Zagłębie awansowało do finału Pucharu Polski - fot. zaglebie.lubin.pl

Pierwsze minuty Start zaczął odważnie i po kilku minutach prowadził 3:2. Siedem kolejnych bramek rzuciły aktualne mistrzynie Polski i bardzo szybko wyszły na wyraźne prowadzenie. Po kwadransie Zagłębie prowadziło już 14:4, a aż dziewięć bramek było autorstwa skrzydłowych – Adrianna Górna zdobyła sześć, a Daria Michalak cztery bramki. Miedziowe szły jak burza, grały dokładnie, pewnie i szybko pozbawiły rywalki nadziei na korzystny wynik. Dość powiedzieć, że od wyniku 2:3 lubinianki rzuciły aż 19 bramek, tracąc tym czasie tylko jedną! Mistrzynie Polski rozpędziły się i nie zamierzały się zatrzymywać. Przewaga jeszcze przed przerwą zbliżała się do 20 bramek różnicy. Do takiego wyniku po stronie Miedziowych zabrakło zaledwie trzech bramek.

Tak miażdżąca przewaga sprawiła, że w drugiej połowie gra nieco się wyrównała. To Miedziowe wciąż rozdawały karty, a sztab szkoleniowy dał pograć zmienniczkom. Przewaga Zagłębia cały czas była niepodważalna, wręcz rekordowa. Kwadrans przed końcem było 30:13! Świeżo upieczone Mistrzynie Polski nie miały litości dla rywalek i zwyciężyły bardzo, bardzo pewnie.

Wielki finał Orlen Pucharu Polski zostanie rozegrany w Gnieźnie w sobotę 20 maja. Przeciwnikiem Zagłębia Lubin będzie zwycięzca pary Eurobud JKS Jarosław – KPR Gminy Kobierzyce.

MKS Zagłębie Lubin – EKS Start Elbląg 39:19 (25:8)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Zima, Wąż – Łabuda, Pankowska, Kocińska, Grzyb, Górna, Daribik, Galińska, Michalak, Bujnochova, Kochaniak-Sala, Matieli, Milojević.

Start: Dworniczuk, Gęga, Owczarek, Szczepanik, Ciąćka, Wołoszyk, Knezević, Kostuch, Weber, Głębocka, Hypka, Stapurewicz, Tarczyluk.