Pokaz siły szczypiornistek Zagłębia

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2023-02-11 20:00
Pokaz siły szczypiornistek Zagłębia - fot. mat. prasowe zaglebie.lubin.pl

Miedziowe szybko odjechały gospodyniom na 1:5. Niebieskie zabrały się jednak za odrabianie strat, dwie udane próby zaliczyła Doktorczyk, a po jednym punkcie dołożyły Polańska, Stokowiec, Kolonko i Bury. W efekcie w 12. minucie na tablic pojawił się wynik 7:9. Później Zagłębie dorzucało kolejne bramki i błyskawicznie powiększało swoją przewagę. Do przerwy lubinianki prowadziły 24:13, a w drugiej połowie nie zamierzały się zatrzymywać.

Niemal każdy rzut Karoliny Kochaniak-Sali kończył się bramką, a uzbierało się ich aż 14! Nic dziwnego, że rozgrywająca Zagłębia została MVP całego spotkania Skutecznie zagrały też inne zawodniczki, w tym Emilia Galińska i Adrianna Górna. Zagłębie rozbiło Ruch 44:22.

KPR Ruch Chorzów – MKS Zagłębie Lubin 24:44 (13:24)

Ruch: Gryczewska K., Knapik – Jasinowska 3, Polańska 2, Masiuda 4, Bury 1, Iwanowicz, Kolonko 1, Doktorczyk 5, Wiśniewska 2, Kiel 3, Gryczewska M. 1, Bondarenko 1, Miłek, Stokowiec 1, Masalova.

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż, Zima – Łabuda 3, Pankowska, Kocińska 1, Sustkova, Górna 7, Galińska 8, Michalak 4, Bujnochova 2, Kochaniak-Sala 14, Matieli 4, Milojević 1.