Oliwia Jabłońska medalistką Igrzysk!

WK, PAP | Utworzono: 2021-09-01 19:44

Pływaczka Oliwia Jabłońska zdobyła w środę brązowy medal igrzysk paraolimpijskich na dystansie 400 metrów stylem dowolnym (klasa 10). To 16. krążek biało-czerwonych w zawodach w Tokio.

Polka uzyskała czas 4.33,20. Wygrała Kanadyjka Aurelie Rivard z rekordem świata - 4.24,08. Drugie miejsce zajęła Węgierka Bianka Pap - 4.29,83.

W Londynie (2012 rok) i Rio de Janeiro (2016) Jabłońska wywalczyła - odpowiednio - srebro i brąz na 100 m st. motylkowym (S10).

Polacy mają 18 medali (3-5-10) w tokijskiej paraolimpiadzie, która potrwa do 5 września. Na najwyższym stopniu podium stanęli: tenisista stołowy Patryk Chojnowski (klasa 10) oraz lekkoatleci - Róża Kozakowska w rzucie maczugą w klasie F32 i Piotr Kosewicz w rzucie dyskiem F52.
Jeden krążek prawdopodobnie zostanie odebrany biało-czerwonym. O stosowanie dopingu podejrzewani są kolarze torowi Marcin Polak i pilot Michał Ładosz, którzy uplasowali się na trzeciej pozycji na 4000 m.