Teatralnie i kryminalnie (ROZMOWY z Radia Wrocław Kultura)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2021-09-17 11:03 | Zmodyfikowano: 2021-09-18 12:47

Norbert Rakowski, dyrektor Teatru Kochanowskiego w Opolu, reżyser kilkakrotnie - z powodu pandemii - odkładanej premiery 'Amatora 2020'. Teraz szykujemy się na piątek. A poza tym trwa festiwal Klasyka Żywa, o którym również rozmawiamy.

Olga Nowakowska jest na co dzień dyrektorką Wrocławskiego Teatru Pantomimy (w piątek premiera, pamiętacie). Od lat związana jest również z Festiwalem Dialog, jednym z najważniejszych polskich i europejskich festiwali teatralnych. W październiku wreszcie nowa edycja. Zdradzamy kto przyjedzie do Wrocławia tym razem.

Grzegorz Grecas. Pracowity reżyser za chwilę w Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy przeczyta na nowo 'Antygonę', tymczasem w Teatrze Układ Formalny wraca na afisz głośne 'Słowo na G'. W środę w Centrum na Przedmieściu.

Beata i Eugeniusz Dębscy wydali właśnie drugi tom serii kryminalnej z Tomaszem Winklerem i jego... kobietami. No i Dolnym Śląskiem w tle. Wrocławski detektyw (były policjant) rozwiązuje zagadkę zniknięcia kuracjusza polanickiego sanatorium. I gotuje bigos. Powieść nosi tytuł 'Zimny trop'.

Do usłyszenia i zobaczenia w odbiornikach z DAB+, aplikacjach mobilnych i na www.radiowroclawkultura.pl.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.