Przegrali wygrany mecz

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2021-09-15 20:34 | Zmodyfikowano: 2021-09-15 20:35

Pierwszy w obecnych rozgrywkach domowy mecz Śląska zaczął się po myśli gospodarzy. Po pierwszej kwarcie było 24:18. W trakcie drugiej odsłony wrocławianie osiągnęli największe, 12-punktowe prowadzenie (31:19).

Śląsk jeszcze po trzech kwartach miał korzystny wynik - 58:52. O porażce WKS zadecydowała fatalna postawa w ostatniej części spotkania. Gospodarze zdobyli tylko 10 punktów, a stracili 18.

Wrocławski zespół choć grał na wyższej skuteczności z gry 42-36%, to oddawała łatwe punkty z linii. Twarde Pierniki miały aż 18 rzutów wolnych z czego trafiły 14. Dla porównania Śląsk w tej statystyce był tylko 7/9. Goście zbierali też lepiej na atakowanej tablicy 12-7.

Śląsk Wrocław – Twarde Pierniki Toruń 68:70 (24:18, 14:19, 20:15, 10:18)

Punkty dla Śląska: Kerem Kanter 16, Justin Bibbs 15, Aleksander Dziewa 8, Kodi Justice 7, Łukasz Kolenda 7, Cyril Langevine 6, Strahinja Jovanovic 6, Ivan Ramljak 3, Jakub Karolak 0;

Punkty dla Twardych Pierników: James Eads III 15, Maurice Watson 14, Aaron Cel 14, Michał Kołodziej 12, Trevor Thompson 7, Michał Samsonowicz 4, Bartosz Diduszko 4, Szymon Janczak 0.