57. Jazz nad Odrą [ROZMOWY, ZDJĘCIA]

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2021-09-16 10:30 | Zmodyfikowano: 2021-09-16 10:30

Przed nami jeszcze 4 dni koncertów, podczas których przed wrocławianami zaprezentują się gwiazdy światowych scen (m. in. Nubya Garcia, Gerald Clayton, Shai Maestro), najciekawsze polskie projekty (EABS) oraz muzycy startujący (oby!) do wielkiej kariery w ramach konkurs na Indywidualność Jazzową 2021.

Zanim na scenie im. J. Grzegorzewskiego pojawił się Leszek Możdżer wraz z triem Marcina Patera, dyrektor artystyczny festiwalu podzielił się swoimi przemyśleniami odnośnie tegorocznego line- upu.

 


Krzysztof Maj - dyrektor Strefy Kultury Wrocław, organizatora JnO - cieszył się, że tegoroczna edycja jest już w pełni kompletna, tak jeśli chodzi o rozbudowany terminarz 57. Jazzu nad Odrą (14-19 IX 2021), spory zestaw wykonawczy, ale i też różne festiwalowe sceny.


Klawiszowiec Marek Pędziwiatr (EABS, Błoto) i Sebastian Jóźwiak (Astigmatic Records) zapraszali na koncerty plenerowe. Nie zabrakło też opowieści o płycie „Kwasy i zasady” , nagrywanej całkiem niedaleko Radia Wrocław...


Daria Kubasiewicz ze Strefy Kultury Wrocław zdradzała szczegóły tegorocznego konkursu na Indywidualność Jazzową 2021.


Z kolei Lech Basel, koordynator konkursu fotograficznego im. Marka Karewicza podzielił się kilkoma smacznymi anegdotami.


A tuż po wtorkowych koncertach w ramach Ladies first: Kasia Pietrzko Trio | Zawartko/Piasecki
z Kasią Pietrzko porozmawiałem nt. wrocławskiego festiwalu oraz ostatnich pandemicznych miesięcy.


Magdalena Zawartko i Grzegorz Piasecki tuż po premierze koncertowej swojego nowego materiału „Wagabunda” składali za to ważne obietnice.


57. Jazz nad Odrą potrwa do 19 września. Koncertów finałowych w ramach tegorocznego konkursu na Indywidualność Jazzową 2021 będzie można posłuchać w sobotnie popołudnie w Radiu Wrocław Kultura.

Reklama
Zdjęcia
57. Jazz nad Odrą [ROZMOWY, ZDJĘCIA] - 4
57. Jazz nad Odrą [ROZMOWY, ZDJĘCIA] - 5
57. Jazz nad Odrą [ROZMOWY, ZDJĘCIA] - 6

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.