Znamy gwiazdy 53. Jazzu nad Odrą [PROGRAM]

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2017-03-06 15:30 | Zmodyfikowano: 2017-03-06 15:30

Wrocławskie święto jazzu to jedno z najważniejszych cyklicznych wydarzeń na polskiej scenie muzycznej, zaś obok krakowskich Zaduszek Jazzowych i warszawskiego Jazz Jamboree to najstarszy polski festiwal jazzowy.

Pierwszy Jazz nad Odrą odbył się w Pałacyku w 1964 r. i od tego momentu organizowany jest nieprzerwanie. Każdej wiosny do Wrocławia zjeżdżają artyści z całego świata, gwiazdy (m. in. Pat Metheny, Paco deLucia, Al diMeola), jak i doskonale zapowiadający się muzycy młodego pokolenia.


W programie tegorocznego JnO znalazły się koncerty gwiazd: wybitnego amerykańskiego perkusisty Jeffa „Tain” Wattsa, wschodzącej gwiazdy tego instrumentu Kendricka Scotta. Do Wrocławia przyjedzie również saksofonistka Tia Fuller, mająca na koncie współpracę z Beyoncé.

Usłyszymy też projekty specjalne: WAW-NYC Marka Napiórkowskiego, TRIBUTE TO AKWARIUM Piotra Wotasika, TAKE SAX Piotra Barona i Gary'ego Smulyana. Autorski program zaprezentują połączone siły Skicki-Skiuk & Leszek Możdżer

Nie zabraknie rzecz jasna najstarszego i najbardziej prestiżowego w Polsce konkursu na Indywidualność Jazzową (zgłoszenia do edycji 2017 możliwe są do 31 marca, TU WIĘCEJ).


O tym jak powstawał lineup tegorocznego festiwalu, opowiada Dyrektor Artystyczny Jazzu nad Odrą, Leszek Możdżer:

 

kliknij w obrazek i zobacz program


Koncerty odbędą się w Imparcie (26 - 29 kwietnia). Z kolei 30 kwietnia festiwal wyjdzie też na Plac Społeczny. Będzie to zwieńczenie cztery festiwalowych dni w postaci Światowego Dnia Jazzu Polskiego, którego  mottem jest tytuł najnowszej płyty Zbigniewa Namysłowskiego: POLISH JAZZ – YES!

Wydarzenie to przybliżył nam Dyrektor Generalny ESK Wrocław 2016, Krzysztof Maj:


Sprzedaż biletów na festiwal rusza 10 marca.

Wszystkie informacji na temat 53. edycji Jazzu nad Odrą w TYM oraz TYM MIEJSCU.

Reklama