56. Jazz nad Odrą - Grand Prix, relacja [ROZMOWY, ZDJĘCIA]

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2020-10-11 07:30 | Zmodyfikowano: 2020-10-11 07:30

Najważniejszym wydarzeniem pierwszego dnia festiwalu była premiera nowego projektu przygotowanego przez Piotra Wojtasika wespół z wrocławskimi muzykami i jedynym w Polsce chórem synagogalnym pod dyrekcją Stanisława Rybarczyka.
O instrumentalno-wokalnym programie „Voices”, jego mocno uduchowionym tle opowiadała Magdalena Zawartko, która w „Voices” wielokrotnie popisywała się znakomitą wokalizą:M. in. o tym, że „Voices” długo 'dojrzewało' i że wkrótce ujrzymy ten program w wydaniu albumowym opowiadał dyrygujący Chórem Synagogi pod Białym Bocianem Stanisław Rybarczyk:W naszym studio festiwalowym gościliśmy Wojciecha Siwka, niestrudzonego organizatora jazzowego życia Wrocławia. Co najmniej od 56 lat:W jury tegorocznego Konkursu na Indywidualność Jazzową zasiadła Aga Zaryan. Ale rozmawialiśmy też o grze w tenisa:Leszek Możdżer - dyrektor artystyczny Jazzu nad Odrą - zdradzał m. in. szczegóły swojego wieczornego koncertu:Dyrektor Strefy Kultury Wrocław Krzysztof Maj chwalił wysoki poziom koncertu inauguracyjnego oraz cieszył się z możliwości przeprowadzenia tegorocznej edycji:Późnym wieczorem w sobotę poznaliśmy wyniki konkursu na Indywidualność Jazzową 2020.
Po wysłuchaniu ośmiu zespołów jury przyznało Grand Prix 56. edycji festiwalu Jazz nad Odrą zespołowi Marcin Pater Trio w składzie: Marcin Pater (wibrafon), Mateusz Szewczyk (kontrabas/bas), Adam Wajdzik (perkusja). TUTAJ kompletny zestaw laureatów.


Rozmawialiśmy też z muzykami tworzącymi septet Jazz Forum Talents.
Pianistką Katarzyną Pietrzko:


Wrocławskim gitarzystą Jakubem Mizerackim:


oraz znakomitym perkusistą Adamem Zagórskim:

Za realizację techniczną tegorocznych relacji odpowiadali Małgorzata Zimońska, Tomasz Zaborski, promocją zaś zajęła się n i e o c e n i o n a Justyna Chybalska – Rocha.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.