PP: Koniec serii PGE Turowa

| Utworzono: 2010-12-07 21:42 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Turów w Starogardzie Gdańskim zaprezentował się znakomicie. Szkoda tylko, że przez 12 minut. Potem było momentami źle, a momentami tragicznie. Ostatecznie ze zwycięstwa cieszyli się gospodarze, którzy przerwali serię pięciu kolejnych zwycięstw drużyny Jacka Winnickiego.

Zgorzelczanie początek mieli piorunujący. Trafiali raz za razem, a Polpharma nie mogła przebić się przez dobrze zorganizowaną obronę Turowa. Po pierwszej kwarcie było 24:10, a po kolejnych dwóch minutach drugiej kwarty zgorzelczanie prowadzili już różnicą 20 punktów! Wydawało się, że mecz jest rozstrzygnięty, a Turów spokojnie będzie kontrolował grę. Niestety, grać przestał. Skuteczni na początku meczu Torey Thomas, Konrad Wysocki i Ivan Koljević przestali trafiać, a w obronie zrobiła się wielka dziura, co szybko wykorzystali gracze gospodarzy. Zdobyli 13 punktów z rzędu i mecz rozpoczął się od nowa, bo do przerwy Turów prowadził tylko 41:39.

W trzeciej kwarcie ekipa Winnickiego powiększyła przewagę o dwa kolejne punkty, głównie dzięki dobrej grze w defensywie i nieskuteczności rywali. Ale w czwartej kwarcie znów rozstrzelali się koszykarze Polpharmy. Trafiali Brian Gilmore i Kirk Archibeque, dobrze grał Tomasz Cielebąk i Robert Skibniewski, a dwie bardzo ważne "trójki" trafił Michael Hicks i było po meczu.

Turów przegrał na własne życzenie. Głównie dlatego, że nie potrafił utrzymać koncentracji w obronie. Zagrał bardzo nierówno i przede wszystkim nieskutecznie. Z dystansu w całym meczu zgorzelczanie trafili ledwie trzykrotnie.

Porażka oczywiście nie przekreśla szans Turowa na awans do kolejnej rundy. W grupie są jeszcze AZS Koszalin, drugoligowy AZS Olsztyn i Zastal Zielona Góra. Do kolejnej fazy rozgrywek awansują dwa najlepsze zespoły.

Polpharma Starogard Gd. - PGE Turów Zgorzelec 78:70 (10:24, 31:15, 10:12, 27:19)

Polpharma: Gilmore 14, Cielebąk 12, Skibniewski 11, Archibeque 10, Chanas 10 , Vaughn 9, Hicks 6, Dutkiewicz 4, Metelski 2, Szpyrka 0.

PGE Turów: Thomas 13, Tomaszek 11, Jackson 10, Brkić 8, Bochno 8, Zigeranović 7, Wysocki 6, Koljević 5, Kuebler 2, Jarmakowicz 0, Jarecki 0, Gabiński 0.