Wicemistrz lepszy od mistrza w meczu na szczycie EBLK

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2021-12-19 20:35 | Zmodyfikowano: 2021-12-19 20:35

Mistrz Polski po 10 minutach gry w Polkowicach, prowadził 20:15. W kolejnej odsłonie, mimo coraz większego naporu rywalek, w dalszym ciągu o kilka punktów lepsze były koszykarki z Gdyni. Na kwadrans przed końcem zespół z Trójmiasta miał osiem „oczek” przewagi – 44:36. Końcówka trzeciej kwarty należała jednak do miejscowych. Polkowiczanki po skutecznych akcjach m.in. Sasy Cado oraz Klaudii Gertchen doprowadziły do remisu po 47.

Kluczowy dla losów spotkania był początek czwartej części meczu. Pierwsze 4 minuty po wznowieniu gry zawodniczki trenera Karola Kowalewskiego wygrały 9:1, po trzech celnych rzutach za 3 Weroniki Gajdy, Gertchen i Alicji Grabskiej. W 34. minucie było 56:48 dla BC. Polkowiczanki do końca kontrolowały grę, nie pozwalając rywalkom zbliżyć się na dystans mniejszy niż 4 punkty. W efekcie prestiżowe starcie zakończyło się wygraną drużyny z Dolnego Śląska.

Weronika Gajda rzuciła dla zwyciężczyń 18 punktów, a Stephanie Mavunga uzbierała 17 punktów oraz 16 zbiórek. Zespół trenera Karola Kowalewskiego udanie zatrzymał także Megan Gustafson (28 minut, 9 punktów) oraz Morgan Bertsch (22 minuty, 8 punktów).

BC Polkowice - VBW Arka Gdynia 71:59 (15:20, 17:19, 15:8, 24:12)

BC Polkowice: Weronika Gajda 18, Stephanie Mavunga 17, Feyonda Fitzgerald 10, Sasa Cado 8, Klaudia Gertchen 8, Alicja Grabska 7, Bożena Puter 3, Artemis Spanou 0, Weronika Telenga 0;

VBW Arka Gdynia: Magdalena Szymkiewicz 11, Ana-Marija Begic 11, Megan Gustafson 9, Morgan Bertsch 8, Alice Kunek 8, Klara Lundquist 7, Kamila Podgórna 3, Kamila Borkowska 2, Romane Bernies 0, Marissa Kastanek 0.