Koszykarki BC Polkowice zrobiły pierwszy krok w stronę finału

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2022-03-26 21:30 | Zmodyfikowano: 2022-03-26 21:30

Mecz przez ponad 30 minut miał dość wyrównany przebieg. Lepiej w spotkanie weszły gorzowianki, które prowadziły 8:4. Zespół trenera Karola Kowalewskiego szybko jednak złapał właściwy rytm gry i po 10 minutach miał już 5 punktów przewagi. W kolejnej kwarcie miejscowe powiększyły prowadzenie o kolejnych 5 "oczek", a zakończona remisem remisem (18:18) trzecia odsłona mogła jeszcze zwiastować większe emocje w końcówce.

Nic takiego nie miało jednak miejsca. Wysoko wygrana ostatnia kwarta (28:17) przez zespół z Polkowic, dała ostatecznie pewne Pomarańczowym. Koszykarki BC finałowa część meczu rozpoczęły od serii 9:0 i po niespełna 2 minutach powiększyły przewagę do 19 punktów. Chwilę później wicemistrzynie Polski prowadziły już różnicą ponad 20 punktów i przyjezdne nie miały już szans na nawiązanie walki. Najskuteczniej w ekipie z Polkowic Artemis Spanou rzuciła 18 (5/6 za 3) punktów, a 16 dodała Stephanie Mavunga. BC w całym meczu trafiło aż 14 razy zza linii 6,75 m (przy 6 takich celnych rzutach rywalek).

Drugi mecz również zostanie rozegrany w Polkowicach. Początek w niedzielę o godz. 19.00.

BC Polkowice – Enea Gorzów Wlkp. 88:67 (21:16, 21:16, 18:18, 28:17)

Stan rywalizacji play-off (do trzech zwycięstw): 1-0 dla BC Polkowice.

BC Polkowice: Artemis Spanou 18, Stephanie Mavunga 16, Weronika Telenga 12, Aleksandra Zięmborska 11, Erica Wheeler 11, Sasa Cado 6, Alicja Grabska 6, Weronika Gajda 5, Klaudia Gertchen 3, Bożena Puter 0;

Enea Gorzów Wlkp.: Stephanie Jones 15, Anna Makurat 13, Borisława Hristowa 12, Courtney Hurt 10, Wiktoria Keller 9, Dominika Owczarzak 3, Karolina Matkowska 3, Katarzyna Dźwigalska 2, Ewelina Śmiałek 0.