Mistrzynie Polski wygrywają po raz drugi w sezonie

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2022-10-23 08:40
Mistrzynie Polski wygrywają po raz drugi w sezonie  - fot. BC Polkowice

„Pomarańczowe” rozpoczęły od mocnego uderzenia. Już po niespełna 7 minutach prowadziły 20:6, a ich silną bronią w pierwszej kwarcie były rzuty 3-punktowe. Polkowiczanki trafiły zza łuku 4 rzuty na 8 prób, podczas gdy rywali tylko 1 na 6. W drugiej odsłonie bydgoszczanki nieco poprawiły skuteczność z dystansu, dzięki czemu ta kwarta była bardziej wyrównana, choć aktualne mistrzynie kraju  cały czas utrzymywały bezpieczny, około 10-punktowy, dystans. Ostatecznie, do szatni zespoły schodziły przy prowadzeniu BC 46:37.

Kolejne dwie kwarty należały już do zespołu z Dolnego Śląska. Trzecią wprawdzie rzutem 3-punktowym otworzyła Sparkle Taylor i przewaga miejscowych zmalała do 8 punktów (48:40), ale potem nastąpił ofensywny popis polkowiczanek. Po 30 minutach gry podopieczne trenera Kowalewskiego  prowadziły już 72:53 i stało się jasne, że nie oddadzą zwycięstwa w tym spotkaniu.

Drużyna z Polkowic triumfował zasłużenie, bo była lepsza we wszystkich elementach: w rzutach z gry miała blisko 50-procentową skuteczność (31/66), dobrze trafiała za 3 pkt (12/29), wygrała także rywalizację  zbiórkach (44:32) i asystach (26:14).

BC Polkowice - Basket 24 Bydgoszcz 92:66 (23:17, 23:20, 26:16, 20:13)

BC Polkowice: Zala Friskovec 19, Sasa Cado 15, Weronika Telenga 13, Stephanie Mavunga 13, Bożena Puter 7, Yvonne Turner 5, Weronika Gajda 4, Artemis Spanou 4, Liliana Banaszak 4, Klaudia Gertchen 3, Julia Piestrzyńska 3, Aleksandra Zięmborska 2;

Basket 25 Sp. z o.o. Bydgoszcz: Sparkle Taylor 17, Shante Evans 17, Stephanie Kostowicz 14, Gabriela Marginean 12, Maja Milijkovic 3, Karina Michałek 3, Wiktoria Zasada 0, Wiktoria Sobiech 0.