Hala Stulecia znów nie pomogła. Zwycięski marsz wrocławian zatrzymany

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2021-12-27 21:15 | Zmodyfikowano: 2021-12-27 21:15

Niepokonany w lidze od ponad dwóch miesięcy Śląsk spotkanie w Hali Stulecia rozpoczął koncertowo. Od wyniku 7:7 podopieczni Andreja Urlepa zdobyli 17 punktów, tracąc tylko 2 i na niespełna 4 minuty przed końcem pierwszej kwarty prowadzili już 24:9. Wrocławianie imponowali przede wszystkim skutecznością - w inauguracyjnej odsłonie mieli aż 73% celnych rzutów z gry. Dobra obrona gospodarzy również nie ułatwiała zadania zielonogórzanom, którzy przebudzili się dopiero w samej końcówce tej części meczu, głównie za sprawa rzutów z dystansu. Po 10 minutach Śląsk prowadził 33:24.

W drugiej kwarcie coraz lepiej spisywali się podopieczni - doskonale znanego we Wrocławiu - Olivera Vidina. Po 5 minutach Zastal zdołał zniwelować straty i po trafieniu Davida Brembly'ego objął nawet prowadzenie (38:37). Trójkolorowi szybko odpowiedzieli celnym rzutem Aleksandra Dziewy i skromne prowadzenie utrzymali do końca drugiej odsłony. Do szatni miejscowi schodzili z 7-punktową zaliczką (51:44).

Trzecia kwarta miała jednego bohatera. Kapitalnie spisywał się w niej skrzydłowy Zastalu Jarosław Zyskowski. Wychowanek Śląska zdobył w tej części meczu aż 17 punktów (z 26 całego zespołu), czterokrotnie trafiając za 3.  Zielonogórzanie wygrali tę odsłonę aż 26:14 i przed ostatnią kwartą mieli 5 punktów przewagi nad Śląskiem.

Ostatnie 10 minut regulaminowego czasu gry to wyrównana walka z obu stron. W 35. minucie Śląsk odrobił straty, a na 40 sekund przed końcową syreną było jeszcze 81:78 dla drużyny trenera Urlepa. Skutecznym rzutem za 3 odpowiedział jednak po stronie gości Nemanja Nenadic. Ostatnia akcja należała do wrocławian, ale Travis Trice pomylił się z półdystansu i kibice otrzymali dodatkową, 5-minutową porcję emocji.

W dogrywce to Śląsk głównie gonił rywali. Na 16 sekund po dwóch wolnych Andy'ego Mazurczaka goście wygrywali 86:84. Chwilę później pod drugim koszem faulowany był Trice, ale Amerykanin w barwach WKS-u wykorzystał tylko jeden z dwóch rzutów. Zastal podwyższył wynik po kolejnych wolnych Devoe Josepha. Rzut rozpaczy za 3 punkty Trice'a chybił celu i koszykarze Śląska po 7 kolejnych wygranych meczach w lidze, musieli przełknąć gorycz porażki.

Śląsk Wrocław – Zastal Zielona Góra 85:88 po dogrywce (33:24, 18:20, 14:26, 16:11 - dogr. 4:7)

Śląsk: Travis Trice 21, Aleksander Dziewa 17, Jakub Karolak 13, Martins Meiers 11, Kodi Justice 10, Ivan Ramljak 3, Cyril Langevine 4, Kerem Kanter 4, Łukasz Kolenda 2;

Zastal: Jarosław Zyskowski 26, Devoe Joseph 17, Nemanja Nenadic 16, David Brembly 12, Dragan Apic 10, Przemysław Żołnierewicz 3, Andy Mazurczak 2, Krzysztof Sulima 2, Tony Meier 0.