O przełamanie z Zastalem [RELACJE]

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2023-11-05 08:00 | Zmodyfikowano: 2023-11-05 08:00
O przełamanie z Zastalem [RELACJE] - fot. wks-slask.eu/archiwalne
fot. wks-slask.eu/archiwalne

Tydzień w koszykówce to czas, przez który może się wydarzyć bardzo wiele. Tak było w przypadku Śląska Wrocław. Do zespołu dołączył nowy rozgrywający, Kendale McCullum, jednak ze względów formalnych nie mógł zagrać w meczu Pucharu Europy z Ratiopharmem Ulm. Porażka w Niemczech i cała seria złych wyników (zaledwie 2 zwycięstwa w 11 spotkaniach w lidze i Eurocupie) sprawiła, że Serb Oliver Vidin przestał pełnić obowiązki trenera WKS-u, a jego miejsce zajął Jacek Winnicki. Poprowadzi on zespół 18-krotnych mistrzów Polski już w niedzielnym meczu z Zastalem Zielona Góra.

Z nowym trenerem, nowym rozgrywającym i w niemal pełnym składzie (zabraknie jedynie kontuzjowanego Jawuna Evansa) Śląsk powalczy o przełamanie fatalnej passy trzech ligowych porażek z rzędu. Wydawało się, że zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki w Lublinie, jednak fatalna czwarta kwarta sprawiła, że wicemistrzowie kraju muszą szukać przełamania w domowym meczu z Zastalem.

Zielonogórzanie zaliczyli trudny początek sezonu. Problemy z rejestracją kluczowych zagranicznych zawodników sprawiły, że ich bilans na początku sezonu wynosił 0:3. Przełamanie nastąpiło jednak w Łańcucie, gdzie Zastal wzmocniona Kamaką Hepą i Dariousem Hallem wygrał po dogrywce z Sokołem. W kolejnych spotkaniach zespół trenera Davida Dedka poniósł porażkę w wyjazdowym meczu z MKS-em Dąbrowa Górnicza i również na wyjeździe wygrał z GTK Gliwice.

Najlepszym punktującym Zastalu jest Novak Musić, który w sześciu spotkaniach notuje średnio 16,7 pkt. Wspomniany wcześniej Darious Hall rozegrał tylko trzy ligowe spotkania, ale uzyskał w nich w nich średnią 15,7 pkt. Dobre statystyki ma również Geoffrey Grosselle, który zdobywa 11 pkt na mecz i dokłada do tego średnio 9 zbiórek i 2,7 asysty.

W poprzednim sezonie oba starcia z Zastalem zakończyły się wygranymi WKS-u. W noworocznym meczu wrocławianie triumfowali 85:78, a w rewanżowym starciu w Zielonej Górze zwycięstwo było już nieco bardziej okazałe (85:67).

Początek meczu Śląsk Wrocław – Stelmet Zastal Zielona Góra o godz. 17.30 w Hali Orbita. Spotkanie od godz. 18.00 będziemy relacjonować w Radiu Wrocław, w audycji Popołudnie Kibica. 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.