Po raz kolejny dolnośląscy seniorzy spotkają się on line z policjantami

Beata Makowska, BM | Utworzono: 2022-01-02 10:22 | Zmodyfikowano: 2022-01-02 10:24
Po raz kolejny dolnośląscy seniorzy spotkają się on line z policjantami - Fot: dolnośląska policja
Fot: dolnośląska policja

Program "Senior Online" to pierwszy w kraju pomysł realizacji szkoleń w sieci na żywo we wszystkich jednostkach powiatowych województwa w jednym czasie, których celem jest przede wszystkim kontakt Policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby starsze stają się ofiarami przestępstwa. - Cieszy nas rosnące zainteresowanie tym projektem – mówi Wojciech Jabłoński z biura prasowego dolnośląskiej policji.

Linki do spotkań dostępne są dla wszystkich zainteresowanych z poziomu stron internetowych poszczególnych komend. Celem szkoleń w ramach koncepcji "Senior Online" jest przede wszystkim kontakt Policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby starsze stają się ofiarami przestępstwa.

Spotkania te mają na celu zapoznanie seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegającymi negatywnym zjawiskom, takim jak oszustwa, kradzieże, rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa. Mieszkańcy uczestniczący w takim spotkaniu profilaktycznym uzyskują informacje, do jakich zdarzeń z udziałem seniorów doszło na danym terenie, jak również mogą zadawać pytania, na które w trakcie spotkania lub po odpowie policjant. Linki do spotkań dostępne są dla wszystkich zainteresowanych z poziomu stron internetowych poszczególnych komend.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.