Linia kolejowa z Kobierzyc do Niemczy coraz bliżej remontu - Radio Wrocław

Linia kolejowa z Kobierzyc do Niemczy coraz bliżej remontu

WK
| 4 lata temu, 2022-01-13, 10:11
Linia kolejowa z Kobierzyc do Niemczy coraz bliżej remontu - fot. Stacja Dzierżoniów Śląski
fot. Stacja Dzierżoniów Śląski

To prace przygotowawcze przed jej całkowitą rewitalizacją, która ruszyć ma, jak obiecuje członek zarządu województwa dolnośląskiego Tymoteusz Myrda, jeszcze w tym roku:

Remont całej trasy łącznie kosztować może nawet ponad 120 mln zł. 20 milionów to specjalna rządowa dotacja.


Komentarze (13)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Inflacja 2023-03-19 22:03:04 z adresu IP: (2a01:112f:43a3:6200:b873:x:x:x)
Ile będzie pociągów dziennie? Autobus tańszy i bliżej domu. Mamy 2023 rok i kiedy koniec prac?
~Dolnoslazak 2022-06-13 16:07:36 z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
A ile bedzie mijanek ,na tym odcinku? No i co z przejazdami ? Szczegolnie ten byly, w Lagiewnikach mnie interesuje? Bo to bedzie problem ,dla samochodów...
~Zgorzelec 2022-08-21 06:44:52 z adresu IP: (37.249.xxx.xxx)
Będzie w Niemczy ale chyba też w Łagiewnikach
~Łagiewniczanin 2022-06-17 09:44:22 z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Nie będzie problemu bo niedługo ruszy budowa trasy S8 do Kłodzka.
~Częwet 2022-03-14 21:33:09 z adresu IP: (77.111.xxx.xxx)
A co ze asfaltową ścieżką rowerową do Lwówka? Ileż można czekać. Prędzej wyremontują linię kolejową do Sobótki niż zbudują Cyklostradę Dolnośląską do Lwówka.
~KKR 2022-01-13 11:11:39 z adresu IP: (165.225.xxx.xxx)
A co z ostatnim raportem NIKu dotyczącym kontroli w Zarządzie Dróg i Kolei? Opiszą Państwo dziennikarze?
~@~dolnoslazak 2022-04-21 00:06:56 z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ale jak to, Banaś już nie jest kryształem, jak wcześniej mówił Kaczyński? :O
~dolnoślązak 2022-04-03 09:01:27 z adresu IP: (78.88.xxx.xxx)
A po co mają się odnosić do bełkotu człowieka, który sam ma problemy z prawem?
~Mix 2022-01-13 12:35:25 z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
A po co. Raport jest idiotyczny! Zobacz jak to rozjechano na Rynku Kolejowym.
~Tomek 2022-01-13 11:06:45 z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Najpierw zlikwiduj miejsca pracy na południu województwa teraz buduj transport pytanie tylko dla kogo?.
~Jerzydar 2022-01-14 17:44:10 z adresu IP: (46.204.xxx.xxx)
W Kobierzycach jest praca baranie
~Rzecznik LKK 2022-01-13 10:38:04 z adresu IP: (93.105.xxx.xxx)
A mają tabor i ludzi do obsługi tej linii? Czy robili konsultacje społeczne i wiedzą, jakie jest zapotrzebowanie wśród ludzi na przejazdy tą linią? Czy tylko bezsensownie realizują obiecankę Morawieckiego, który był jakiś czas temu w Niemczy? U nas, we Lwówku, jeździmy tylko tam, gdzie tego potrzebują pasażerowie!
~Pracownik socjalny 2022-01-17 22:48:30 z adresu IP: (77.65.xxx.xxx)
Jedyne kierunki pasażerów z Lwówka to mops i skup złomu, ale do tego furmanka wystarczy a nie pociąg