Druga sparingowa wygrana piłkarzy Śląska na zgrupowaniu w Turcji

Piotr Pietraszek, PAP/media klubowe | Utworzono: 2022-01-21 19:15

Pierwsza bramka padła w 25. minucie. W polu karnym w odpowiednim miejscu i odpowiednim czasie znalazł się Petr Schwarz. Czech oddał strzał i piłka po rykoszecie trafiła do siatki przeciwnika. Ten odpowiedział natychmiast bo zaledwie minutę później piłkę z najbliższej odległości do bramki Michał Szromnika skierował były gracz warszawskiej Legii Marko Vesović.

Jeszcze w pierwszej połowie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Krzysztof Mączyński. Dokładne badania wykażą na ile poważny jest uraz kapitana Śląska.

Po zmianie stron to Śląsk miał więcej do powiedzenia. W 48. minucie z rzutu wolnego strzelał Fabian Piasecki, jednak jego potężne uderzenie trafiło w poprzeczkę. W 61. minucie trener Jacek Magiera przeprowadził zmiany, które okazały się kluczowe dla losów meczu. Na boisku pojawili się Caye Quintana, Robert Pich, Marcel Zylla i Victor Garcia. W 75. minucie dał o sobie znać Pich, który ponownie dał Śląskowi prowadzenie. Schwarz dośrodkował, Wojciech Golla zgrał piłkę, a Słowak z najbliższej odległości wpakował ją do siatki.

Upłynęły zaledwie trzy minuty i wrocławianie prowadzili już 3:1. Tym razem bramka padła po świetnej kontrze. Kapitalne podanie Quintany wykorzystał Zylla, który z zimną krwią wykończył akcję Śląska. Rywale nie mieli jednak zamiaru się poddawać i w 80. minucie strzelili gola kontaktowego. Składną akcję Karabachu strzałem głową wykończył Kady.

Dla Śląska był to trzeci sprawdzian podczas przygotowań do rundy wiosennej ekstraklasy. Wcześniej, jeszcze w Polsce, wrocławianie pokonali Wartę Poznań (1:0), a już podczas zgrupowania w Turcji wygrali z TSV Hartberg (2:1). Kolejny sparing wrocławianie mają rozegrać już w sobotę, a ich rywalem będzie Floridsdorfer Wiedeń.

Śląsk Wrocław - Karabach Agdam 3:2 (1:1)

Bramki: Petr Schwarz 25, Robert Pich 75, Marcel Zylla 78 - Marko Vešović 26, Kady 80.

Śląsk: Szromnik - Bejger, Golla, Verdasca - Janasik (79. Iskra), Mączyński (41. Lewkot), Schwarz (79. Łyszczarz), Stiglec (61. Garcia) - Sobota (61. Pich), Praszelik (61. Zylla), Piasecki (61. Quintana).