Śląsk ukryty przed fanami zremisował z Duńczykami

Piotr Pietraszek, slaskwroclaw.pl | Utworzono: 2019-01-29 19:30 | Zmodyfikowano: 2019-01-29 19:30

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem przewagi Śląska, który był znacznie groźniejszy pod bramką rywala. W ciągu 45 minut zespół Vitezslava Lavički wykreował kilka groźnych okazji bramkowych, ale do siatki trafił tylko raz. W 27. minucie aktywny Lubambo Musonda wycofał piłkę na 18. metr do Mateusza Radeckiego, który precyzyjnym uderzeniem otworzył wynik spotkania. Dogodnych sytuacji nie wykorzystali z kolei między innymi Arkadiusz Piech, Mateusz Cholewiak, Robert Pich i wspomniany wcześniej Musonda, który napędzał ataki WKS w pierwszej odsłonie. Goście zdołali stworzyć jedną groźną sytuację. Na przerwę Śląsk zszedł ze skromnym, ale zasłużonym prowadzeniem.

Po zmianie stron gra wyrównała się, a piłkarze piątej aktualnie drużyny duńskiej ekstraklasy częściej wybierali się pod bramkę Śląska. Pierwsze dogodne okazje jednak znów stworzyli sobie wrocławianie, a dokładniej Wojciech Golla i Igors Tarasovs. Ich próby choć groźne, ostatecznie nie znalazły drogi do bramki.

W 70. minucie Aalborg z jedenastu metrów zdołał doprowadzić do remisu. Rzut karny był konsekwencją faulu Wojciecha Golli, który w tym meczu pełnił funkcję kapitana Śląska. Nie było to jednak ostatnie słowo rywali, którzy po kontrze lewą stroną, dograniu w pole karne i celnym strzale z siedmiu metrów wyszli na prowadzenie. Na listę strzelców po raz drugi wpisał się Tom van Weert i wrocławianie musieli odrabiać straty.

Ta sztuka w 82. minucie udała się wprowadzonemu na boisko Farshadowi Ahmadzadehowi. Irańczyk uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego wyrównał stan spotkania. Wynik do końca nie uległ zmianie i ostatni mecz kontrolny WKS podczas tureckiego zgrupowania zakończył się remisem 2:2.

W czwartek drużyna wraca do Wrocławia, gdzie będzie kontynuować przygotowania do rundy wiosennej Ekstraklasy. W niedzielę 3 lutego Śląsk w ostatnim sparingu zagra z czeską Opavą. Mecz również będzie zamknięty dla publiczności.

Śląsk Wrocław - Aalborg BK 2:2 (1:0)
Bramki: Mateusz Radecki 26, Farshad Ahmadzadeh 83 - Tom van Weert 72 (k), 80

Śląsk Wrocław: Jakub Słowik - Łukasz Broź, Piotr Celeban, Wojciech Golla, Mateusz Cholewiak - Lubambo Musonda (70 Farshad Ahmadzadeh), Jakub Łabojko (59 Igors Tarasovs), Mateusz Radecki, Krzysztof Mączyński (82 Maciej Pałaszewski), Robert Pich (55 Damian Gąska) - Arkadiusz Piech (68 Daniel Szczepan).

Alborg Boldspilklub: Jacob Rinne (77 Marcus Bundgaard) - Patrick Kristensen, Kasper Pedersen, Jakob Blabjerg, Philipp Ochs - Kasper Kusk, Rasmus Würtz, Magnus Christensen (57 Lukas Klitten), Rasmus Thellufsen - Lucas Andersen, Tom van Weert.