Trzecie zwycięstwo Miedziowych na obozie w Turcji

Piotr Pietraszek, media klubowe | Utworzono: 2022-01-23 17:35 | Zmodyfikowano: 2022-01-23 17:35

Pierwszą okazję w tym meczu stworzyli sobie piłkarze rywali w 5. minucie gry, lecz groźne dośrodkowanie zostało wybite przez Kacpra Bieszczada. Ze strony Miedziowych pierwszy celny strzał w tym meczu oddał Łukasz Poręba w 8. minucie, ale jego uderzenie pewnie obronił Oleg Bilyk, który strzegł bramki rywali w tym spotkaniu. W 11. minucie gry Kacper Chodyna zagrał z wrzutu z autu do Erika Daniela, a ten świetnie dośrodkował po ziemi do nadbiegającego Karola Podlińskiego. Napastnik Zagłębia niepilnowany z najbliższej odległości pokonał bramkarza rywali. Drugi cios lubinianie wyprowadzili dwanaście minut później, a to za sprawą Tomasza Pieńko. Młody pomocnik po akcji z Patrykiem Szyszem silnym uderzeniem podwyższył wynik Po raz drugi w tym meczu akcję pod bramką strzeżoną przez Kacpra Bieszczada piłkarze FK Oleksandria stworzyli sobie dopiero w 36. minucie gry, ale z dośrodkowaniem z lewego skrzydła bez problemu poradził sobie golkiper z Lubina. W ostatniej akcji pierwszej części spotkania bramkę dla rywali z Ukrainy zdobył Artur Avagimyan, po dobrym dograniu z lewego skrzydła.

Po zmianie stron, w 51. minucie pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie rywale, lecz skutecznie interweniował Bieszczad. W 60. minucie meczu doszło do zmian w zespole Zagłębia. Na murawie pojawiło się aż 10 nowych zawodników, a z wyjściowej jedenastki na boisku pozostał jedynie bramkarz Kacper Bieszczad. W kolejnych minutach obie drużyny szukały swoich szans na wykreowanie groźnej sytuacji bramkowej. Na pięć minut przed końcem spotkania bramkę wyrównującą zdobyli rywale, lecz jej strzelec w momencie podania znajdował się na pozycji spalonej. Do końca spotkania wynik się nie zmienił, dzięki czemu lubinianie odnieśli trzecie sparingowe zwycięstwo podczas tureckiego zgrupowania.

Wcześniej zespół trenera Piotra Stokowca pokonał wicelidera azerskiej ekstraklasy FK Qabala (2:1) i FC Voluntari (1:0) z Rumunii.

Na środę lubinianie mają zaplanowane dwa sparingi - z FK Metalec (Serbia) i Polissią Żytomierz (Ukraina), a dzień później wrócą do Polski i już do końca okresu przygotowawczego będą trenować na własnych obiektach.

KGHM Zagłębie Lubin - FK Oleksandria 2:1 (2:1)
Bramki: Karol Podliński 11, Tomasz Pieńko 23 - Artur Awagimyan 45

KGHM Zagłębie: Kacper Bieszczad - Kacper Chodyna (61 Bartłomiej Kłudka), Bartosz Kopacz (61 Kacper Lepczyński), Aleks Ławniczak (61 Saša Balić), Kamil Sobczak (61 Mateusz Bartolewski) - Erik Daniel (61 Jakub Wójcicki), Łukasz Poręba (61 Filip Kocaba), Jakub Żubrowski (61 Ilya Zhigulev), Tomasz Pieńko (61 Łukasz Łakomy), Patryk Szysz (61 Kacper Masiak) - Karol Podliński (61 Tomáš Zajíc).