Remis w trzecim sparingu Miedziowych

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2023-01-16 20:05 | Zmodyfikowano: 2023-01-16 20:05
Remis w trzecim sparingu Miedziowych - fot. zaglebie.com

Od początku spotkania zdecydowanie przeważali Miedziowi. Już w drugiej minucie po bardzo ładnej składnej akcji zza szesnastki uderzył Łukasz Łakomy. Jednak znakomicie w bramce zespołu z Czech spisał się Roman Vales. Podopieczni Waldemara Fornalika objęli prowadzenie w 34. minucie. Zamieszanie w polu karnym wykorzystał Damjan Bohar, który z bliskiej odległości nie dał szans golkiperowi drużyny przeciwnej. Lubinianie nie cieszyli się jednak z korzystnego wyniku zbyt długo, bo już kilka minut później kapitalnym uderzeniem z prawego narożnika pola karnego popisał się Adam Kadlec, wyrównując na 1:1.

Po zmianie stron gra toczyła się głównie w środku pola. Było mniej groźnych sytuacji bramkowych, a więcej agresywnej gry. Jednak w 54. minucie po doskonałym podaniu Sasy Zivca do stuprocentowej okazji doszedł Kacper Chodyna, ale jego uderzenie poszybowało nad poprzeczką. W 90. minucie wyborną sytuację stworzyli piłkarze z Czech. Strzał zablokował jednak w ostatniej chwili nowy zawodnik Zagłębia – Mateusz Grzybek.

Dla Zagłębia był to trzeci sparing podczas przygotowań do rundy wiosennej. Zespół trenera Waldemara Fornalika wcześniej zremisował z rumuńskim FC Botosani (0:0) i wygrał z niemieckim FC Magdeburg (2:1). Przed powrotem do Polski ma w planach jeszcze mecz kontrolny z FK Graficar Belgrad i Łudogorcem Razgrad.

W pierwszym meczu rundy wiosennej lubinianie zmierzą się na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław (28 stycznia, godz. 20.00).

KGHM Zagłębie Lubin - Bohemians Praga 1905 1:1 (1:1)
Bramki: Damjan Bohar 34 - Adam Kadlec 41

KGHM Zagłębie: Kacper Bieszczad (71 Szymon Weirauch) - Bartłomiej Kłudka (65 Mateusz Grzybek), Bartosz Kopacz (79 Kacper Lepczyński), Jarosław Jach (46 Aleks Ławniczak), Mateusz Bartolewski (65 Guram Giorbelidze) - Tornike Gaprindaszwili (51 Sasa Żivec), Tomasz Makowski (73 Koki Hinokio), Łukasz Łakomy (65 Marko Poletanović), Filip Starzyński (65 Tomasz Pieńko), Damjan Bohar (46 Kacper Chodyna) - Rafał Adamski (65 Dawid Kurminowski).