Wiosna pod znakiem lacrosse we Wrocławiu

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2022-02-17 10:05 | Zmodyfikowano: 2022-02-17 10:05

Wrocław gościł już niejedną imprezę sportową rangi mistrzowskiej, jednak takiego wydarzenia w Polsce jeszcze nie było. Mowa tutaj o europejskich eliminacjach do Mistrzostw Świata Mężczyzn w Lacrosse 2022, które zostaną rozegrane wiosną tego roku na boiskach kompleksu Stadionu Olimpijskiego i Pól Marsowych. Od 11 do 16 kwietnia miasto zostanie opanowane przez zawodników z 23 krajów Europy, którzy będą walczyć o awans do Mistrzostw Świata Mężczyzn w Lacrosse 2023 w amerykańskim San Diego. Nie zabraknie znakomitych, doświadczonych zawodników z Czech, Danii i Niemiec, ale pojawią się także reprezentanci Portugalii, Włoch czy Grecji, dla których będzie to jeden z pierwszych występów na tak dużej imprezie. Między innymi z Grekami reprezentacja Polski będzie walczyć o zwycięstwo w grupie C, gdzie poza biało-czerwonymi znajdują się jeszcze Norwegowie, Czesi, Francuzi i Portugalczycy. O formie reprezentacji Polski będziemy mogli przekonać się już pierwszego dnia turnieju (11 kwietnia) w meczu z Trójkolorowymi.

We wrocławskich eliminacjach 11 zespołów wywalczy awans na Mistrzostwa Świata w 2023 roku. Będą to: zwycięzcy poszczególnych grup, reprezentacje, które zajmą drugie miejsca oraz dodatkowo trzy najlepsze zespoły z trzecich miejsc wyłonione na podstawie korzystniejszego bilansu bramkowego.

- Liczymy na świetne widowisko sportowe, dużo zaciętych meczów i przede wszystkim zadowolonych zawodników, których będziemy mieć we Wrocławiu ponad pół tysiąca. Oczywiście zapraszamy też wszystkich kibiców, by razem z nami cieszyli się podczas tego święta lacrosse – mówi Kajetan Statkiewicz, organizator imprezy.

Wydarzenie będzie dostępne dla kibiców z całej Europy, ale przede wszystkim zapraszamy mieszkańców Wrocławia. Trzonem reprezentacji Polski są bowiem zawodnicy na co dzień reprezentujący Kosynierów Wrocław – ośmiokrotnych mistrzów kraju.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.